AKTUALNOŚCI

WYCIECZKA DO MPK
16 maja dzięki uprzejmości p. Seroka zostaliśmy zaproszeni na wycieczkę tramwajową, aby zwiedzić największą zajezdnię Franowo w Polsce. Była to też okazja do zobaczenia wcześniej nieznanych miejsc w najnowocześniejszej zajezdni w mieście, do których na co dzień wstęp mają wyłącznie pracownicy MPK: hal postojowej i warsztatowej, myjni i linii obsługi technicznej. Największą z atrakcji była myjnia tramwajowa, przejażdżka tramwajem oraz wcielanie się w role motorniczego i służby drogowej. Bardzo dziękujemy Państwu Seroka za zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

         

Dodano: 2019-05-19 14:02:48


RANCZO W DOLINIE
18 kwietnia wybraliśmy się na Ranczo w Dolinie na wielkanocne śniadanie oraz warsztaty związane ze świętami. W pięknej scenerii dzieci miały możliwość ozdabiać mazurki oraz wykonać piękne stroiki. Po zwiedzeniu zagrody zwierząt udaliśmy się do restauracji , gdzie przy pięknie udekorowanym stole podzieliliśmy się jajkiem i złożyliśmy sobie wielkanocne życzenia. Po śniadanku dzieci mogły wesoło się bawić wśród zieleni. Był to udany dzień w bardzo urokliwym zakątku.

       

Dodano: 2019-04-22 13:27:42


SPOTKANIE Z ZAJĄCZKIEM
17 kwietnia odwiedził nas Zajączek HIP - HOP, który zaprosił dzieci do wspanialej zabawy i zmagań sportowych. Były tańce, wyścigi w workach i mnóstwo innych przyjemności. Dzięki animatorom z Filharmonii Pomysłów uśmiechów i radości było co niemiara.

   

Dodano: 2019-04-22 13:20:27


ZAGRAJ Z NAMI W ZIELONE
17 kwietnia odwiedziła nas firma Bridgestone z programem: Zagraj z nami w zielone, w którym wzięli udział Mali Artyści. Pracownicy firmy przeprowadzili z dziećmi cykl zabaw mających na celu przekazanie informacji na temat ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Bardzo dużo wrażeń dostarczył kurs pierwszej pomocy. Zwieńczeniem warsztatów było wspólne posadzenie drzewa w przedszkolnym ogrodzie.Serdecznie dziękujemy pracownikom firmy Bridgestone za wspaniałe zajęcia i poświęcony czas.

   

Dodano: 2019-04-22 13:07:47


ELIMINACJE
10 i 11 kwietnia odbyły się eliminacje do Gminnego konkursu recytatorskiego oraz do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków. Do dalszego etapu zakwalifikowali się: Szymon. T. z grupy Mali Artyści do konkursu recytatorskiego. Lucjan. O. , Laila. Z.M oraz Jan.N do konkursu piosenki również z grupy Mali Artyści. Życzymy im powodzenia i sukcesów.

Dodano: 2019-04-14 17:21:26


WIZYTA STOMATOLOGA
W czwartek, 4 kwietnia w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem, panią Justyna, mama Jasia. Pani lekarka opowiedziała dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Zwróciła szczególną uwagę na prawidłowe odżywianie. Pani Justyna na specjalnych obrazkach pokazała, z czego składa się ząb i  co się dzieje z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe. Zachęciła również do wizyt w gabinecie stomatologicznym i oswajała dzieci z narzędziami stomatologicznymi. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem. Na koniec spotkania Pani Justyna podarowała dzieciom pudełka na mleczne zęby oraz szczoteczki do zębów.

   

Dodano: 2019-04-07 18:55:31


ZAJĘCIA O BEZPIECZEŃSTWIE
28 marca odwiedziła nas firma Bridgestone, aby przeprowadzić zajęcia na temat bezpieczeństwa. W trakcie zajęć organizatorzy opowiadali dzieciom jak prawidłowo korzystać z fotelika samochodowego, jak być widocznym na drodze,a także w jakiej sytuacji trzeba wezwać pomoc i jak to zrobić. Przedszkolacy byli bardzo aktywni i chętnie wypowiadali się na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu uczestniczył tez gość specjalny - manekin Jan. Zajęcia były bardzo pouczające. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki związane z tematem, między innymi kamizelki odblaskowe. Dziękujemy firmie Bridgestone za miłe spotkanie.

         

Dodano: 2019-03-31 14:14:18


BAL
21 lutego wszystkie dzieci z naszego przedszkola przeniosły się na Dziki Zachód, bo pod takim hasłem odbywał się balik karnawałowy. O dobrą zabawę zadbali artyści z Filharmonii Pomysłów.Zabawy i konkursy były tematycznie związane z Dzikim Zachodem. Wspaniała muzyka wprawiała w taneczny nastrój. Wszystkie księżniczki, Indianki, kowboje i inni przebierańcy wirowali w tańcu. Podczas przerwy dzieci otrzymały soki i słodkości, aby zregenerować siły.Bal był udany, a dzieci zadowolone. Z niecierpliwością czekamy na następny.

               

Dodano: 2019-02-24 20:24:21


WIZYTA W SZKOLE KATEDRALNEJ
13 lutego nasze dwie najstarsze grupy odwiedziły Katedralną Szkołę Muzyczna w Poznaniu. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać utworów w wykonaniu uczniów tej szkoły. Mali artyści zagrali na różnych instrumentach. Na zakończenie dzieci zwiedziły całą szkołę, mogli zobaczyć jak uczą się przyszli artyści.

 

Dodano: 2019-02-17 13:55:41


FERIE
Tradycją naszej placówki jest, że w okresie ferii szkolnych nasze dzieci spędzają czas bardzo wesoło i atrakcyjnie. Głównym celem na ten czas była dobra zabawa. Podróże po świecie i wszechświecie stworzyły dzieciom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudziły ich rozwój, rozszerzyły zainteresowania, pogłębiły wiedzę i umiejętności. Program pozwolił zabrać dzieci na Antarktydę, do Japonii i na Hawaje oraz w przestrzeń kosmiczną. Był to dla dzieci czas niesamowitej przygody.

                                

Dodano: 2019-01-27 13:37:01


DZIEN BABCI I DZIADKA
Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre.Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje babcie i dziadków na uroczystości z tej okazji w dniu 10 stycznia.Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich gości na inną godzinę.Licznie przybyli babcie i dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek. Nie zabrakło życzeń, upominków oraz sto lat. Szczęśliwe twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone razem z wnukami.

         

Dodano: 2019-01-13 14:00:49


WIGILIA
Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod choinką.

Dodano: 2019-01-06 12:44:02


| 2019 | | 2018 | | 2017 | | 2016 | | 2015 | | 2014 | | 2013 | | 2012 | | 2011 |
© Copyright Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii
created by mobime studio