AKTUALNOŚCI

WIGILIA
Magiczny czar Świąt Bożego Narodzenia zagościł w naszym przedszkolu już kilka dni przed świętami. Dzieci przy choince i wśród dźwięków kolęd przygotowywały świąteczne ozdoby i prace. Staraliśmy się dużo rozmawiać o świętach i związanych z nimi tradycjami, by także najmłodsi odkryli, że Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym ludzie starają się być dla siebie lepsi.
Ciocie z wszystkich grup robiły wszystko, by stworzyć dzieciom prawdziwie świąteczny nastrój.
W dniu 22 grudnia wszystkie dzieci, nauczyciele oraz personel spotykali się na przedszkolnej Wigilii. W atmosferę świąt Bożego Narodzenia  wprowadziło wszystkich przedstawienie w wykonaniu " Dobrego Teatru " z Poznania. Szczególnie wzruszającą chwilą spotkania było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Wszyscy życzyliśmy sobie zdrowych, miłych, spokojnych świąt i wszelkiej pomyślności na nadchodzący rok.
Po życzeniach wszystkie dzieci wraz z paniami zasiadły przy pięknie nakrytych stołach. Nie zabrakło również prezentów od Gwiazdora.
Spotkanie opłatkowe przybliżyło i utrwaliło dzieciom typowe tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe oraz było dla nich  źródłem radosnych przeżyć i miłych wrażeń.


Wigilię zorganizowała ciocia Madzia

Dodano: 2011-12-29 13:51:05


WYCIECZKA DO GNIEZNA
15 grudnia 2011r. zwiedzaliśmy fabrykę bombek w Gnieźnie. Dzieci obserwowały etapy powstawania bombki. Dowiedziały się jak to się dzieje, że powstają różne bombki: z połyskiem, matowe, przeźroczyste, ze wzorem. Przyglądały się jak powstają ręcznie malowane wzory. Mogły też obejrzeć bombki z ciekawymi wzorami. Każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem , dzięki temu przywiozły bombki, które będą ozdabiały ich mieszkania w czasie świąt. W czasie tej wycieczki dzieci dowiedziały  się, że praca przy produkcji bombek jest niełatwa i mozolna. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą nam błyszczące w świetle choinki bombki.
Odwiedziliśmy również katedrę gnieźnieńską.
Znajdują się w niej szczątki świętego Wojciecha, była ona miejscem koronacji pięciu królów Polski. Po zwiedzeniu katedry dzieci spotkały się z
metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski - Józefem Kowalczykiem , który rozmawiał z dziećmi i pobłogosławił je.


Przygotowała ciocia Ewa

Dodano: 2011-12-15 20:58:34


WARSZTATY DLA RODZICÓW
Dnia 8 grudnia 2011 r. odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci : " Wyprawa w góry". Warsztaty były prowadzone metodą D. Dziamskiej, Edukacja przez ruch. Uczestnicy warsztatów poznali różne metody pracy z papierem, pastelami, kredkami świecowymi. Dopełnieniem warsztatów były piosenki i tańce integracyjne. Warsztaty przebiegały  w bardzo miłej i życzliwej atmosferze, nie dziwi więc fakt, że pomimo zmęczenia dzieci i rodzice do późnych godzin wieczornych uczestniczyli w zajęciach. Warsztaty przyniosły uczestnikom wiele satysfakcji i zainteresowania do nowych pomysłów.Warsztaty przygotowaly ciocia Ilonka, ciocia Madzia i ciocia Ewa

Dodano: 2011-12-13 12:59:33


PROJEKT FLAMING
Nasze przedszkole przystąpiło do udziału w  projekcie  „ Flamcio” czyli „Razem z „czerwonakiem” idziemy przedszkolnym szlakiem”, którego pomysłodawcą jest Gminne Przedszkole w Koziegłowach im.  Krasnala Hałabały a organizatorem  Gmina Czerwonak. W projekcie bierze udział najstarsza grupa: " Śpiewające Nutki". W konkursie grupowym: " Woskowy flaming" zajęliśmy I miejsce egzekwo z dwoma innymi przedszkolami.

Dodano: 2011-12-13 12:48:36


SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM
Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tak było i w tym roku. Ku radości dzieci ten oczekiwany cały rok Gość przybył do przedszkola  6 grudnia 2011 r., Wszystkie przedszkolaki były na tę wizytę przygotowane.
Dzień świętego Mikołaja jest dla dzieci dniem magicznym, pełnym radości i wzruszeń, dniem poprzedzonym niecierpliwym oczekiwaniem na spełnienie się ich marzeń. Mikołajki są świetną okazją do okazywania pozytywnych uczuć i ujawniania dobrych cech charakteru. Uczą bowiem wrażliwości na potrzeby innych, podkreślają znaczenie uprzejmości, dobroci i życzliwości. Dlatego podtrzymywanie tradycji mikołajkowej ma doniosłe znaczenie w wychowaniu najmłodszych. Dbałość o wyjątkowa atmosferę tego dnia i pogodny nastrój milusińskich dodatkowo sprzyjają przybliżaniu im postaci św. Mikołaja.
Dzięki wizycie Mikołaja i wspólnej z nim zabawy, radości i uśmiechu na twarzach nie brakowało. Jednak dla dzieci najważniejsze tego dnia były prezenty, a ich na szczęście Mikołajowi nie zabrakło. Mikołaj dla każdego z oddziałów przekazał  duże worki prezentów, które na pewno przydadzą się dzieciakom do zabawy i nauki. Później Mikołaj obdarowywał dzieci indywidualnymi prezentami, które włożył im do butów.
Podczas całego spotkania panowała miła i serdeczna atmosfera. Serdecznie dziękujemy za prezenty i do zobaczenia za rok !

Dodano: 2011-12-06 19:52:45


ANDRZEJKI
"Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie.
My również spróbowaliśmy wrócić do tych tradycji.
W poniedziałek w przedszkolu odbyły się andrzejkowe wróżby. W salach widniały tajemnicze dekoracje, na stołach zapalone świece. Wszyscy chcieli się dowiedzieć czegoś o swoim losie.
Dzieci przekłuwały szpilką papierowe serca, na których odwrocie wypisane były imiona dziewcząt i chłopców. Zaznaczone imię – to imię przyszłego męża lub żony.
Jednak najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas wróżby z butami.
Poprzez taką formę zabawy dzieci mogły wspólnie przeżywać różnorodne stany emocjonalne i rozwijać wyobraźnię. Zapewniamy, że zarówno młodsze jak i starsze dzieci bawiły się świetnie.

                                                

Dodano: 2011-12-06 19:45:15


SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW
Z radością informujemy, że nasze przedszkole uzyskało tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”, który świadczy o tym, że nasza placówka przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci. Ten tytuł przyznało nam Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nauczyciele oraz pracownicy naszego przedszkola realizując założenia Koncepcji Pracy Przedszkola opartej na rozwijaniu inteligencji wielorakiej Howarda Gardnera starają się zauważać wrodzone umiejętności, które rozwijają i pielęgnują. Aktywnie współpracujemy również z rodzicami i wspólnie obserwujemy procesy twórcze u swoich podopiecznych. Wspieramy osobiście każde dziecko i pomagamy mu w odkrywaniu nie tylko otaczającego świata, ale też samego siebie, swoich zalet i mocnych stron.

                                                     

Dodano: 2011-11-26 13:58:44


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, ustanowiony w 1902r., w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki. Wszystkie dzieci w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Oglądaliśmy je, opisywaliśmy ich wygląd, porównywaliśmy z innymi misiami.  Obejrzeliśmy też bajkę o Misiu Uszatku. Następnie pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia ze swoimi misiami. Było też czytanie książek o misiach i tańce z misiami. Dzieci poznały również historię powstania pluszowego misia. Dzieci wykonywały także prace plastyczne o misiach. Nie zabrakło misiowego poczęstunku czyli ciastek, miodu i Misiów Lubisiów. Dzień ten był okazją do świetnej zabawy z misiami przyniesionymi przez dzieci. Pluszowy miś jest bohaterem niezliczonej ilości książek i filmów. Polskie słynne misie to Uszatek i Colargol. Pierwszy pluszowy miś powstał w 1902r., po tym jak prezydent USA Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka.

                              
                                

Zajęcia przygotowala ciocia Ewunia Młodożeniec

Dodano: 2011-11-25 21:21:19


ŚWIĘTO PATRONKI I PASOWANIE
Wspaniałą okazją do tworzenia „przedszkolnej rodziny" są wspólnie organizowane uroczystości przedszkolne. Tradycją naszego przedszkola stała się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka". Dnia 25 listopada odbyła się pierwsza impreza maluszków o charakterze rodzinnym - przeżycie ważne dla dzieci i ich rodziców. Pasowanie połączone jest co roku ze świętem patronki, świętej Cecylii. Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 15.00 mszą św. w kościele w Kicinie. Dalsza część uroczystości miała miejsce w przedszkolu i rozpoczęła się tańcem narodowym „Polonezem" w wykonaniu grupy starszaków. Następnie wystąpiły czterolatki tańcząc i śpiewając dla maluszków. Maluszki stanęły na wysokości zadania. Chociaż do przedszkola uczęszczają dopiero trzeci miesiąc, to z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Były bardzo dzielne, wspaniale zaśpiewały, pięknie zatańczyły i powiedziały wierszyki. Dla nich to pierwsze poważne wystąpienie przed publicznością. Rodzice bardzo wzruszeni i dumni, w pełni zadowoleni ze swoich pociech bili gromkie brawa. Następnie nastąpiła wyjątkowa chwila, wstąpienia do społeczności przedszkolnej, która wzbudziła wiele emocji. Milusińscy z przejęciem, niejednokrotnie drżącymi głosikami wspólnie złożyli przysięgę, że będą słuchać pani, grzecznie i zgodnie się bawić oraz nigdy nie będą już płakać. Po tych słowach Pani Karolina Piotrowska- Sobczak za pomocą dotknięcia batutą każdego malucha, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Miłym akcentem było wręczenie wychowankom dyplomów, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w przedszkolu. Dla naszych nowych przedszkolaków był to wyjątkowy dzień, a Rodzicom zabawa ta uświadomiła, jak ważne dla dziecka jest wejście w nową rolę - rolę przedszkolaka. Uroczystość pozostawiła nam wiele miłych i ciepłych wrażeń.Miłym akcentem było też nadanie nazw grupom przedszkolnym. I tak maluchy to Kolorowe Kredki, średniaki - Tańczące Baletki, a starszaki to Śpiewające Nutki.

                                                                       

Dodano: 2011-11-25 21:06:07


KONCERT
23.11 odbył się kolejny koncert z cyklu: " Filharmonia Pomysłów" pod nazwą: " Dryblaczek  Kiwaczek. Artyści przybliżyli dzieciom postać dyrygenta i jego rolę.

                                                                                                                      

Dodano: 2011-11-25 20:51:33


WYSTAWA
Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym: " Mój kochany miś". Prace plastyczne wykonane przez nasze dzieci można oglądać w dziale dziecięcym Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerwonaku. Serdecznie Zapraszamy.

Dodano: 2011-11-21 21:53:21


ODWIEDZINY W SZKOLE
  Dziś starszaki z naszego przedszkola odwiedziły Szkołę Podstawową w Kicinie, do której będzie uczęszczać większość dzieci. Przedszkolaków powitał pan Dyrektor. Dzieci zwiedziły szkołę oraz miały okazję pobawić się ze starszymi kolegami. Nasze przedszkolaki przygotowały niespodziankę dla uczniów, a mianowicie przyniosły gry, układanki i puzzle. Wizytę przedszkolaków w szkole zakończył miły poczęstunek. Celem wizyty było poszerzenie wiedzy o szkole, klasie, uczniach , nauczycielach oraz przygotowanie sześciolatków do podjęcia nauki w szkole, ukształtowanie pozytywnego stosunku do szkoły. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały środowisko szkolne. Spotkały też dzieci, które jeszcze niedawno chodziły do naszego przedszkola oraz panią Izę, która u nas prowadzi zajęcia komputerowe. Mamy nadzieję, że ta wizyta pomoże i ułatwi dzieciom bezstresowo przekroczyć próg szkoły we wrześniu.
          
                               
                                 
Wycieczkę zorganizowała ciocia Ilonka

Dodano: 2011-11-17 19:57:09


EDUKACJA PRZEZ RUCH
Od września w grupie średniaków i starszaków prowadzone są zajęcia : " Edukacja przez ruch, obraz i dzwięk" na podstawie metod Doroty Dziamskiej. Metoda ta wykorzystuje naturalny, spontaniczny ruch organizmu. Dzieci ruszając się rytmicznie, uaktywniają poprzez ruch zmysły i dzięki temu poznają otaczający świat. Ćwiczenia dotyczą ruchu rak, dłoni, palców, nóg, stóp najczęściej o charakterze naprzemiennym, którego zródłem jest podany rytm i odpowiednia muzyka, a także potrzeba ruchu tkwiąca w dziecku.


Zajęcia przygotowała pani Ewa

Dodano: 2011-11-13 19:31:12


OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
W dniach 9-10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Niepodległości . Rozpoczęliśmy od spotkania z żołnierzami ze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, którzy odwiedzili nasze przedszkole. Żołnierze przygotowali dla dzieci wiele atrakcji: pokaz sprzętu, wyposażenia, umundurowania, konkursy. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera. Dzieci podziękowały żołnierzom kwiatami oraz pięknymi laurkami.
W dniu następnym dzieci obejrzały  film: " Animowana historia Polski." Wszystkie dzieci również zgodnie z prośbą prezydenta Bronisława Komorowskiego przypięły na swoich sercach kotyliony w barwach narodowych.
11 listopada to również dzień św. Marcina. Nie zapomnieliśmy o tym. Po obejrzeniu krótkiego filmiku o tym świętym, dzieci wysłuchały legendy o rogalach świętomarcińskich. Na zakończenie dzieci zasiadły do stołów udekorowanych na biało-czerwono i mogły spróbować pysznych rogali.
Pamiętamy o tym, że patriotyzm rodzi się bardzo wcześnie, trzeba go tylko pielęgnować.
Zorganizowała ciocia Ewa

Dodano: 2011-11-10 18:55:50


WARSZTATY DLA RODZICÓW
Dnia 3.11. 11 o godz. 17.00 odbyły się kolejne warsztaty dla rodziców zatytułowane " Jak skutecznie porozumiewać się z własnym dzieckiem". Warsztaty prowadziły nauczycielki z naszego przedszkola. Wielu rodziców z pewnością marzy o tym, aby mądrze wychować swoje dziecko. Często jednak w kontakcie z dziećmi reagujemy nerwowo i emocjonalnie. Działa to w obie strony, bo dzieci głównie od nas uczą się zachowań. Zabiegani i zestresowani rodzice nie poświęcają dzieciom odpowiednio dużo czasu i nie zawsze komunikacja z nimi przebiega bezproblemowo. Nauczycielki prowadzące warsztaty wprowadziły przyjazną atmosferę, co spowodowało czynny udział rodziców w rozmowie. Warsztaty pozwoliły uświadomić sobie błędy jakie na co dzień popełniamy. Rodzice , którzy byli na warsztatach wrócili do domu naładowani pozytywną energią, pełni postanowień i chęci do wprowadzania zmian w swoich domach. Kolejne warsztaty w grudniu. Zapraszamy !

Dodano: 2011-11-09 15:29:09


WYCIECZKA DO LASU
Dziś dzieci wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do leśniczówki Potasze i spotkały się z leśniczym. Dowiedziały się jakie zwierzęta mieszkają w polskich lasach, czym się odżywiają i jak przygotowują się do zimy. Dzieci spacerowały również po lesie i obserwowały jesienną pogodę. Dzieci obejrzały też różne zwierzęta: konie, świnki wietnamskie, ptaki, kozy i owce oraz gęsi. Miały okazję nakarmić te zwierzęta. Dodatkowa atrakcją był przejazd na kucyku oraz wozem konnym. Na zakończenie dzieci zjadły pieczone ziemniaki w ognisku. Pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

      

      

                                                             

Wycieczkę zorganizowała ciocia Magda

Dodano: 2011-10-27 19:34:58


KONCERT
Dziś odbył się kolejny koncert Filharmonii Pomysłów zatytułowany : " Jego szerokość brzuchowiec." Dzieci miały okazję poznać cechy charakterystyczne oraz brzmienie instrumentów dętych blaszanych: tuby, trąbki, puzonu i waltorni oraz posłuchać fragmentów utworów ze znanych bajek.

Dodano: 2011-10-26 19:05:12


DZIEŃ PAPIESKI
W dniu dzisiejszym wspominaliśmy papieża Polaka bł. Jana Pawła II. Z tej to okazji dzieci obejrzały film " Santo Subito" opowiadający o życiu i śmierci naszego wielkiego rodaka. Nasze dzieci śpiewały również piosenki dla papieża oraz skosztowały kremówek.  Dzięki takim spotkaniom pozwalamy dzieciom dotknąć kawałka nieba i pokazujemy, że należy byc dobrym i wrażliwym człowiekiem.

                                                  

Zorganizowala ciocia Ewa

Dodano: 2011-10-20 22:16:47


KONCERT
Nasze przedszkole odwiedził fryzjer Bokobrody, słynący z chęci uczesania wszystkiego. Traf chciał, że trafił na Roztrzepusy Kudłacze, czyli niepokorne gitary w trzech odmianach, które nie chciały poddać się zabiegom fryzjera. Gąsienica Reni podpowiada fryzjerowi, że uczesanie ich nie będzie możliwe. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym są instrumenty strunowe szarpane, poznały różnice w budowie i brzmieniu trzech gitar- klasycznej, elektrycznej i basowej.


                          

Dodano: 2011-10-20 22:12:28


WARSZTATY DLA RODZICÓW
Dnia 6.10. 11 odbyły się warsztaty dla rodziców p.t: " Jak moje dziecko rozwiązuje konflikty". Warsztaty prowadzili nauczyciele z naszego przedszkola. Warsztaty miały miedzy innymi na celu uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest ścisła współpraca rodziców z personelem przedszkola. Rodzice otrzymali wiele rad i wskazówek niezbędnych w postępowaniu ze swoją pociechą.

Dodano: 2011-10-20 22:06:18


KONCERT W POZNANIU
Dnia 6.10 dzieci z grupy starszaków z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki oraz w ramach zwiedzania szkół podstawowych odwiedziły Katedralną Szkołę Muzyczną w Poznaniu, do której między innymi przygotowuje dzieci nasze przedszkole. Po zwiedzeniu budynku szkoły dzieci wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów tamtejszej szkoły. Wystąpiła też absolwentka naszego przedszkola Cecylia Sobczak, która gra na wiolonczeli. Niektórym dzieciom tak spodobało się w szkole, ze chciały już w niej zostać.

          
          

Dodano: 2011-10-07 20:28:06


SMAŻENIE POWIDEŁ
Dnia 6.10 zaprosiliśmy do przedszkola babcię, która smażyła z dziećmi powidła. Zabawy było co niemiara, a przy okazji dzieci zdobyły nowa umięjętność.

                         

Dodano: 2011-10-07 20:18:57


WIZYTA STOMATOLOGA
Oto kilka zdjęć z wizyty pani stomatolog.
Spotkanie zorganizowała ciocia Ilonka

Dodano: 2011-10-02 16:54:46


DZIEŃ CHŁOPCA
W dniu 30.09 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopca. Wszystkie dziewczynki, ciocie oraz pani Dyrektor złożyły chłopakom życzenia i zaśpiewały Sto Lat. Ciocia Karolina wręczyła im wspaniałe medale. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Dodano: 2011-10-02 16:46:51


ZAJĘCIA TEATRALNE

21. 09 po raz pierwszy odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty teatralne.

Zajęcia prowadzone były w grupie 5-6 latków i 4 latków, gdzie prowadząca zaprezentowała program przygotowany specjalnie dla przedszkolaków.  Pani Marysia  zaprezentowała różne role, włączając do zabawy dzieci, dla których miała przygotowane różne akcesoria. Spotkanie dało dzieciom wiele radości i zainspirowało ich do zabaw w teatr.

We wrześniu odbył się też pierwszy koncert Filharmonii Pomysłów” pod tytułem: „ Wielkie otwarcie Dziwnodźwiękowarium.”. Artyści w humorystyczny sposób zapoznali dzieci z pracą kompozytora.

                                                      

Dodano: 2011-09-29 19:10:21


WIZYTA STOMATOLOGA

Dziś odbyło się spotkanie z lekarzem stomatologiem panią Justyną Nowicką, która opowiedziała dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Na specjalnych obrazkach i kolorowych plakatach pokazała, z czego składa się ząb
i co dzieje się z nim, gdy zaczyna chorować. Wyjaśniła przedszkolakom, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcając do wizyt w gabinecie i ucząc prawidłowego mycia zębów.

Dzieci były zainteresowane tematem, zadawały pani dentystce pytania i opowiadały, czego dowiedziały się z filmu o gabinecie dentystycznym, który wcześniej obejrzały.

Ubrana w swój „roboczy” strój opowiedziała przedszkolakom na czym polega jej praca, zaprezentowała im przyrządy, którymi posługuje się podczas badania, lusterko, które ułatwia jej znalezienie chorego zęba, a także różne wiertła i wiertełka. Każde dziecko mogło przymierzyć sobie maseczkę ochronną i specjalne okulary.

Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się jak pani Justyna czyści specjalnie dla nich przyniesioną do przedszkola dużą szczękę - dzięki temu miały okazję zobaczyć, że prawidłowe mycie zębów polega na kołowych ruchach szczoteczki z pastą.

Dużą zachętą do wizyty była obietnica- że każdy mały pacjent może sobie sam wybrać kolor plomby.


Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu 3-latka. Jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się Dni Adaptacyjne dla nowych przedszkolaków , aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy pierwszych dni pobytu w przedszkolu . W tym roku dni te odbyły się od 25-31 sierpnia. Uczestniczyli w nich rodzice wraz z dziećmi, wychowawca grupy oraz pomoc nauczyciela. Dni Adaptacyjne odbywają się na podstawie programu autorskiego. Wspólne zabawy z chustą, piłką, piosenki, masażyki, pozwoliły dzieciom i rodzicom zapoznać się z przedszkolem, dziećmi i nauczycielkami. Spotkania te odgrywają ogromną rolę w budowaniu pierwszych pozytywnych obrazów, z jakimi dziecko kojarzy sobie przedszkole.

                                          

Dodano: 2011-09-04 14:36:06


KUCYKOLANDIA
W środę 22.06.2011 dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Kucykolandii w Kicinie.Główną atrakcją wycieczki były kucyki, dzieci mogły na nich jeździć ,a także w formie zabawy przystrajać je wstążkami. Atrakcją był również przejazd bryczką.Po przejażdżkach na konikach na dzieci czekał poczęstunek w tipi.Były to kiełbaski pieczone przy ognisku oraz bułeczki.Następnie dzieci brały udział w różnych grach i zabawach.Na koniec mogły jeszcze pobawić się na placu zabaw.Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz talizmany własnoręcznie wykonane. Zmęczone ale bardzo zadowolone wróciły do przedszkola.

          
        
        
                                      
   

Dodano: 2011-06-23 17:06:59


Festyn rodzinny
Dnia 18. 06 odbył się Festyn Rodziny, który był okazją do świętowania Dnia Matki, Dnia Ojca oraz do integracji rodziców wszystkich przedszkolaków i pracowników przedszkola. Na festynie pożegnaliśmy też dzieci opuszczające nasze przedszkole.
Otwarcia Festynu dokonała Pani Dyrektor.Następnie odbyła się prezentacja artystyczna – dzieci śpiewały i recytowały oraz tańczyły a wzruszeniu rodziców i pań nie było końca.Rodzice otrzymali również upominki wykonane przez dzieci.
Uśmiechy nie schodziły ze szczęśliwych buziek przedszkolaków. Zwłaszcza, że zostały także wręczone prezenty oraz dyplomy. Dyplomy otrzymali również Rodzice za zaangażowanie, współpracę i pomoc w funkcjonowaniu placówki . Była wspólna zabawa na placu, pyszne ciasto i życzenia udanych, bezpiecznych  i słonecznych wakacji.

        
                      

Dodano: 2011-06-18 17:16:29


DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich przedszkolaków. Specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy atrakcje i zabawy. Na placu przedszkolnym zgromadziliśmy wszystkie grupy dzieci.Czekała tam na nie nowa piaskownica i mnóstwo zabawek, a także słodkości. Spędziliśmy ten dzień wesoło się bawiąc, śpiewając i tańcząc w rytm przedszkolnej muzyki. W tym dniu wszystkie dzieci czuły się wyjątkowo i świątecznie. Życzymy wszystkim dzieciom dużo zdrowia i spełnienia marzeń.

                
                

Dodano: 2011-06-01 18:26:11


KONCERT I WYCIECZKA
 30.05 dzieci z naszego przedszkola jako sympatycy Ruchu Muzycznego Pro Sinfoniki zgromadzili się w Auli Filharmonii Poznańskiej, aby przenieść się w zaczarowany świat muzyki, tańca i słowa. Artyści zaprezentowali widowisko słowno -muzyczne : " Upiór w orkiestrze". Dzieci miały możliwość posłuchać muzyki Bacha czy Czajkowskiego.Na pewno wyniosły z koncertu wiele niesamowitych wrażeń.
 Po koncercie dzieci milo spędziły czas wśród pięknych roślin w Ogrodzie Botanicznym.
 Dzieci mogły podziwiać barwne i bardzo różnorodne rośliny z różnych stron świata i żyjące w     różnych środowiskach przyrodniczych. Był to wspaniały wypoczynek i relaks dla dzieci.
         
                                          

Dodano: 2011-05-30 19:05:39


FESTIWAL PIOSENKI
5 maja 2011 r.w sali widowiskowej " Sokół" w Czerwonaku odbyły się eliminacje gminne do XVI edycji Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków “Czerwonak 2011”. Założeniami priorytetowymi festiwalu były – wzorem lat ubiegłych – popularyzacja piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne, prezentacja umiejętności artystycznych przedszkolaków, a także promocja młodych wykonawców. W eliminacjach wzięło udział 5-cioro dzieci z naszego przedszkola: Maja Powiertowska, Ulka Zacharzewska, Krysia Sobczak, Bartek Nowak i Mateusz Zalaszewski. Naszych małych artystów oceniała profesjonalna komisja. Podczas wspaniałych występów  naszych dzieci można było podziwiać ich  zdolności artystyczne  oraz  pasję, jaką jest śpiew. Wszyscy  artyści pokazali się od jak najlepszej strony, za co otrzymali wyróżnienia oraz pluszaki. Jury wręczyło również nominacje do etapu rejonowego. Wśród nominowanych znalazła się Krysia Sobczak. Serdecznie gratulujemy Krysi i życzymy jej sukcesów  w dalszych etapach Festiwalu.

             
                                   

Dodano: 2011-05-05 18:46:50


DNI PAPIESKIE
W dniach 26. 04-29. 04 obchodziliśmy Dni papieskie w naszym przedszkolu pod hasłem: " Santo Subito" w związku z beatyfikacją Jana Pawła II. Dzieci poznały postać papieża Polaka podczas zajęć oraz dzięki filmowi : " Historia papieża Polaka" , który obejrzały. Wykonały tez piękną pracę plastyczną przedstawiającą Jana Pawła II. Dni papieskie zakończyły się koncertem, który dzieci przygotowały śpiewając piosenki religijne dla papieża. Nie zabrakło też kremówek papieskich , które upiekły dzieci. Każde dziecko otrzymało też obrazek z wizerunkiem Jana Pawła II.
 Poprzez Dni Papieskie chcieliśmy tak , jak cała Polska, jak najlepiej przygotować się razem z dziećmi i rodzicami do tego wielkiego dnia, do uroczystości beatyfikacji Jana Pawła II.  Niech wskazówki i nauki Ojca Świętego staną się drogowskazem na przyszłe, dorosłe życie naszych przedszkolaków.

         
                        

Dodano: 2011-04-30 14:42:07


WIELKANOC
Dnia 21 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy  święta Wielkanocne. Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy przedstawieniem,gdzie aktorzy z Dobrego Teatru z Poznania przygotowali dla nas opowieść o zwyczajach wielkanocnych. Następnie wszyscy zasiedliśmy do śniadanka wielkanocnego oraz udaliśmy się do ogrodu gdzie czekały na dzieci słodkie upominki od zająca.
Takie spotkania niosą ze sobą zawsze radość i uśmiech dziecka oraz wprowadzają w atmosferę nadchodzących świąt.

           
           
                                      

Dodano: 2011-04-22 13:29:53


PRZEGLĄD PIOSENEK
W dniu dzisiejszym odbył się przegląd piosenek, których dzieci nauczyły się w przedszkolu. Każda grupa zaprezentowała pięć piosenek. Występom przedszkolaków towarzyszył dobry humor, uśmiech i wyśmienita zabawa. Wszystkie grupy zaprezentowały się bardzo dobrze. Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

Dodano: 2011-04-18 18:35:59


Eliminacje Przedszkolne do Konkursu
Dziś w naszym przedszkolu odbyły się przedszkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków. Chętne dzieci z pomocą rodziców przygotowały piosenkę z repertuaru dziecięcego, którą zaprezentowały przed komisją złożoną z rodziców. Atmosfera konkursu była wspaniała, a dzieci szczęśliwe tym bardziej, że każde z nich otrzymało upominek. Do dalszego etapu ( gminnego) zakwalifikowały się następujące dzieci: Urszula Zacharzewska, Maja Powiertowska, Krystyna Sobczak, Bartłomiej Nowak oraz Mateusz Zalaszewski. Życzymy dzieciakom dalszych sukcesów.

                               

Dodano: 2011-04-15 20:30:07


WYCIECZKA DO UZARZEWA
W dniu dzisiejszym dzieci odwiedziły Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie. Nasze dzieci brały udział w lekcji muzealnej p.t:  " Jak pory roku po świecie wędrowały". Dzięki tej lekcji poznały zmiany zachodzące w przyrodzie w ciągu roku, nabyły umiejętność kojarzenia nazw miesięcy z porą roku. Zajęcia przeprowadzone były na specjalnie w tym celu wykonanej wystawie stałej. Drugą atrakcją wycieczki było zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Dzieci poznały gatunki zwierząt występujące w poszczególnych krainach zoogeograficznych. W pomieszczeniach pałacu znajduje się ekspozycja poświęcona historii łowiectwa – tej bardzo odległej, odtworzonej na podstawie wykopalisk, a także tej całkiem bliskiej sięgającej XX wieku.. Dla naszych przedszkolaków był to na pewno niezapomniany dzień.

Dodano: 2011-03-29 18:46:05


OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY
Dzisiaj w naszym przedszkolu jak co roku odbyło się święto „Pierwszego Dnia Wiosny „ do którego dzieci przygotowywały się już od kilku dni. Przedszkolaki tradycyjnie już jak co roku pożegnały Zimę i powitały Wiosnę. Nasze dzieci wykonały Marzannę i poznały tradycje i zwyczaje z nią związane. Po otrzymaniu " listu od bociana" dzieci musiały wykonać kilka zadań: m.in. rozwiązywały wiosenne zagadki i malowały kredą słonko oraz wiosenne kwiaty. Po pożegnaniu Zimy w przedszkolu czekała na dzieci Pani Wiosna, która wesoło się z nimi bawiła. Miejmy nadzieję, że prawdziwa Wiosna dostrzeże starania przedszkolaków i niebawem do nas zawita.

                  
                      

Dodano: 2011-03-21 18:31:55


CECYLAKOWY FESTIWAL FILMOWY
W dniach od 24.02-2.03 w naszym przedszkolu odbywał się II Cecylakowy Festiwal Filmowy. Dzieci przeniosły się w magiczny świat Walta Disneya i obejrzały filmy: Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Pinokio oraz Piękna i Bestia. Uwiecznieniem festiwalu był wyjazd do kina na film Zaplątani, gdzie dzieci obejrzały przepiękną opowieść o Roszpunce. Festiwal dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

                                 

Dodano: 2011-03-03 20:10:22


WIELKI BAL KSIĘŻNICZEK
W dniu dzisiejszym odbył się w naszym przedszkolu wyjątkowy bal czyli "Wielki Bal Księżniczek    2011" Był on  znakomitym pomysłem na przeobrażenie tradycyjnego balu karnawałowego w wyjątkowy bal, który przeniósł dzieci w baśniowy świat marzeń oraz pozwolił, choć na chwilę wcielić się w ulubione postacie z bajek Disneya i dostarczył dzieciom wielu wrażeń i uśmiechów. Wielki Bal Księżniczek rozpoczęliśmy polonezem oraz  uroczystym powitaniem wszystkich księżniczek, książąt, królów, rycerzy, oraz innych barwnych bajkowych postaci. Bal przebiegał we wspaniałej, radosnej atmosferze, wśród tańca przy dźwiękach muzyki, wielu konkursów i niespodzianek. Pozostało wiele miłych wrażeń, przeżyć, które zostały uwiecznione na zdjęciach i w pamięci dzieci. Niepowtarzalną atmosferę stworzyła przepiękna dekoracja sali oraz trzypiętrowy baśniowy tort. Niewątpliwie Wielki Bal Księżniczek był dla wszystkich przedszkolaków bardzo ważnym i niezapomnianym wydarzeniem.
                             
     
                              

Dodano: 2011-03-03 20:05:18


DNI OTWARTE
    W dniach 15, 16.02-2011 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem " Robimy zakupy". Był to temat tygodniowy naszych codziennych zajęć. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, ruchowych, muzycznych i plastycznych.
   Zajęciom towarzyszyła radość, zadowolenie i uśmiech. Rodzice mieli możliwość obserwować swoje pociechy na tle całej grupy. Natomiast dzieci były dumne, że mogą pokazać rodzicom, jak wiele już umieją i potrafią. Sami rodzice oświadczyli , że takie zajęcia są ciekawe, twórcze i należy je kontynuować.
  Wszystkim rodzicom dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę .Dodano: 2011-02-22 18:05:08


CANTATE DOMINO
Dnia 27.01 o godzinie 16.30 odbył się I Cecylakowy Przegląd Kolęd pod nazwą CANTATE DOMINO ( Śpiewajmy Panu) . Po raz pierwszy organizatorzy do kolędowania zaprosili przedszkolaków ze swoimi rodzinami , których zadaniem było wspólne wykonanie kolędy lub pastorałki. Anioły wykonane na warsztatach plastycznych,"spływające z nieba" na kolędujących nadawały spotkaniu jeszcze większy i bardziej podniosły nastrój. Przegląd Kolęd był możliwością aktywnego integrowania się rodzin  w klimacie najpiękniejszego katolickiego święta.
Podczas uroczystości zaśpiewano wiele pięknych kolęd i pastorałek,wzruszających zawartością słów i melodii. Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, związany z tradycjami i obrzędami rodzinnymi. Mają one niezwykłą atmosferę i symbolikę. Dawniej rodzinne kolędowanie było atrakcją, od wieków w polskich domach i kościołach rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Tradycja ta przetrwała do dziś i wielu z nas stara się ją nadal kontynuować. Ideą przeglądu było przede wszystkim pielęgnowanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek oraz ochrona przed zanikaniem zwyczaju kolędowania, a także pobudzanie twórczych zainteresowań dzieci.

Dodano: 2011-01-27 21:23:35


| 2019 | | 2018 | | 2017 | | 2016 | | 2015 | | 2014 | | 2013 | | 2012 | | 2011 |
© Copyright Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii
created by mobime studio