AKTUALNOŚCI

KONCERT KOLĘD
29 grudnia w sobotni wieczór w kościele parafialnym w Czerwonaku odbył się drugi koncert kolęd , w którym wystąpił zespół wokalny Cecylaki z naszego przedszkola. Kierownictwo artystyczne nad koncertem sprawowała właścicielka przedszkola Karolina Piotrowska- Sobczak, a organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy w Czerwonaku. W nastrojowo oświetlonym kościele siedem zespołów zaprezentowało kolędy i pastorałki, wykonując po trzy utwory. Nasze dzieci zaśpiewały: Przybieżeli do Betlejem, Gdy śliczna Panna oraz Gdy się Chrystus rodzi. Dyrygowała Agata Lejba-Migdalska, która w tym roku przejęła kierownictwo nad zespołem. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy zaśpiewać ze znanymi artystami z gminy.
Na koniec spotkania dyrygenci w imieniu swoich zespołów odebrali z rąk proboszcza oraz wójta Mariusza Poznańskiego statuetki przedstawiające tytułową gwiazdę betlejemską.

            

Dodano: 2012-12-30 12:12:39


WIGILIA
21 grudnia w naszym przedszkolu było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Wigilia, stała się u nas już tradycją. Dzieci wraz z ciociami zebrały się w sali kominkowej. Uroczystość rozpoczęła się od wspaniałego przedstawienia, które jak co roku przygotowali dla nas aktorzy z Dobrego Teatru z Poznania. Dzieci wraz ze Śnieżynką, Aniołkiem i Elfem szukały Gwiazdora, który gdzieś się zgubił. Przywoływały go śpiewem i tańcem, aż wreszcie się odnalazł i obdarował dzieci prezentami. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności i Radosnych Świąt. Tradycją stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których były pierniczki, owoce i słodkości. Zjedliśmy tez prawdziwy wigilijny obiad. Czas umilały nam kolędy. Wigilia była smaczna, uroczysta i piękna.
Wigilię zorganizowała i przygotowala ciocia Anitka

Dodano: 2012-12-21 18:42:15


WYCIECZKA DO MUZEUM ARCHIDIECEZJALN
W ramach projektu Wehikuł Czasu najstarsze grupy, mimo mroznej pogody wybrały się do Muzeum Archidiecezjalnego na warsztaty : Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, Zajęcia rozpoczęły się od wykonania swojego buta na prezenty. Dzieci z radością ozdabiały buty, aby pózniej zawiesić je nad kominkiem.Na zajęciach dzieci zapoznały się również ze zwyczajami świątecznymi z różnych stron świata, tropiąc świąteczne gadżety ukryte w różnych miejscach na ekspozycji muzeum. Dowiedziały się także, co oznaczają takie pojęcia, jak "zwyczaj" czy "tradycja", oraz przypomniały sobie historię św. Mikołaja biskupa. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.


 
Na wycieczkę pojechały z dziećmi ciocia Ilonka, ciocia Agnieszka i ciocia Ewa

Dodano: 2012-12-13 19:13:17


PIECZENIE PIERNICZKÓW
07.12 dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia pieczeniem świątecznych pierników.Dzięki Pani Ewie. M przygotowania do pieczenia pierników poszły nader gładko a samo wykonywanie stało się czystą przyjemnością.... Gdy tylko pierwsze wypieki zostały wyciągnięte z piekarnika rozszedł się tak przecudny, magiczny zapach po przedszkolu,że nawet  pogoda za oknem nie przeszkodziła w przeniesieniu się w cudowny czas przygotowań do świąt bożonarodzeniowych.... Zabawa była znakomita podobnie jak pierniczki po wyciągnięciu z piekarnika.

               

Pierniczki piekła z dziećmi ciocia Ewa Młodożeniec

Dodano: 2012-12-08 18:21:05


WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
Wizyta świętego Mikołaja to oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci. Tak było i w tym roku. Ku radości dzieci ten oczekiwany cały rok Gość przybył do przedszkola. Zanim jednak to nastąpiło ciocia Danusia przeczytała dzieciom specjalny list od św. Mikołaja oraz zapoznała je z jego pomocnikami. Dzieci obejrzały też film: Mikołaj , chłopiec, który został świętym. Uroczystość odbywała się w pięknej scenerii przy rozpalonym kominku. Następnie dzieci udały się na plac przed przedszkolem, gdzie oczekiwały na niecodziennego gościa. Św. Mikołaj zawitał na saniach. Bardzo się ucieszył, że w tym roku również czekało na niego tak dużo dzieci.Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców oraz cioć w przedszkolu, przestrzegał najbardziej niegrzecznych.A w nagrodę zostawił dla każdego dziecka upominek w bucie oraz paczkę z prezentami dla każdej grupy .Kiedy nadeszła w końcu chwila rozstania,  bo gość  z nieba spieszył się do innych dzieci,pożegnaniom nie było końca.  Na otarcie łez,św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi przedszkole za rok.

                                       

Mikołajki zorganizowała i przygotowała ciocia Danusia

Dodano: 2012-12-06 19:27:10


ANDRZEJKI
29 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było lanie wosku, nie zabrakło także  przekłuwania serduszek z imionami oraz wiele innych wróżb. Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce. Szczególnym gościem w tym dniu była wróżka, która przez cały dzień towarzyszyła dzieciom, sypała magicznym pyłem i czarowała swoją różczką. Po wyczerpujących tańcach i wróżbach na dzieci czekał słodki poczęstunek, a były to pyszne andrzejkowe pączki. Podczas wspólnej zabawy związanej z dniem św. Andrzeja, dzieci poznawały i uczyły się szanować polskie tradycje ludowe. Uczyły się pozytywnie postrzegać siebie i innych oraz wzmocniły więź emocjonalną z grupą rówieśników. Zabawa w naszym przedszkolu udała się wspaniale.

                                                   

Andrzejki przygotowała ciocia Ewa Młodożeniec

Dodano: 2012-11-29 18:00:18


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
27 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość ku czci poczciwego, starego misia. Dzieci w tym dniu z wielką radością przyszły do przedszkola trzymając w ramionach pluszowego przyjaciela. Z tej okazji w naszym przedszkolu zaroiło się od pluszowych misiów. Były te zupełnie malutkie misie, które nosimy na szczęście w kieszeni czy też te wielkie, które trudno było nam objąć. Czy wreszcie te sławne misie o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek i Miś Uszatek. Dzieci powitała ciotka z Ameryki, która opowiedziała skąd wzięło się to święto, a także przygotowała wiele konkursów i niespodzianek. Szczególnym gościem był 54 letni stary teddy bear. W tym dniu zabawy nie było końca, na dzieci czekały różne atrakcje, rebusy, konkursy, mnóstwo misiowej muzyki i oczywiście małe co nieco czyli pyszne bułki z miodem i soczki Kubusie. Ten dzień był dla wszystkich naprawdę wyjątkowy i „misiowo” udany.

                              

Dzień Pluszowego Misia przygotowala ciocia Anitka

Dodano: 2012-11-27 16:11:03


DZIEŃ ŚW. CECYLII I PASOWANIE
22 listopada jak co roku obchodziliśmy święto naszej patronki powiązane z pasowaniem maluszków na przedszkolaka.
Uroczystość rozpoczął występ Bartka Nowaka, który zagrał na pianinie. Starszaki natomiast przygotowały układ taneczny do musicalu Skrzypek na dachu dla młodszych kolegów i gości. I wreszcie nastąpił akt pasowania: uroczyste przyrzeczenie i dotknięcie przez panią Karolinę batutą jak na przyszłego artystę przystało. Dzieci zostały obdarowane pięknymi różami. Po uroczystym pasowaniu nastąpiła część artystyczna, gdzie zaprezentowały się wszystkie grupy. Wszyscy mieli  okazję obejrzeć występy, które cieszyły i wzruszały. Bo przecież wiadomo, że nikt tak nie chwyci za serce publikę, jak kilkuletni artyści.Niewątpliwą atrakcją były tańce latynoskie w wykonaniu dzieci. Po raz pierwszy zaprezentował się też zespół wokalny Cecylaki. Nie zabrakło rodziców, którzy licznie przybyli do placówki chcąc zobaczyć i posłuchać czego dzieci nauczyły się w przedszkolu. Dzieci zostały nagrodzone licznymi brawami, rodzice cieszyli się, że mogli uczestniczyć w przemiłych uroczystościach a chwile razem przeżyte na długo pozostaną w pamięci. Zwieńczeniem tego pięknego dnia była wspólna msza św. w kościele w Kicinie. Po mszy dzieci otrzymały pamiątkowe przypinki z logo przedszkola.


                       

Pasowanie przygotowała i zorganizowała ciocia Karolina

fot. Marcin Michalak

Dodano: 2012-11-24 12:37:49


WIZYTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ
Rozpoczęcie nauki szkolnej jest przełomowym momentem w życiu dziecka. Z jednej strony szkoła fascynuje, wzbudza ciekawość, jest miejscem atrakcyjnym, z drugiej jednak strony może być przyczyną niepokoju, a nawet stresu związanego z podjęciem nowych obowiązków.
  W celu złagodzenia tej bariery i stworzenia lepszych warunków do adaptacji 15 listopada 2012 r grupy Śpiewające Nutki oraz Mali Artyści odwiedzili Szkołę Podstawową w Kicinie . Był to dla naszych dzieci ważny i miły dzień. Podczas wizyty dzieci czynnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych . Była też okazja do zapoznania się z nowymi kolegami, pomieszczeniami szkoły, a przede wszystkim z salą lekcyjną i zasadami obowiązującymi na lekcjach. Ten dzień był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem, które z pewnością zmniejszy nieco lęk związany z momentem przekroczenia progu szkolnego.

                 

Wycieczkę zorganizowała ciocia Ilonka

Dodano: 2012-11-15 17:52:12


KONKURS PLASTYCZNY
Miło nam poinformować, że grupy Kolorowe Kredki oraz Tańczące Baletki zostały wyróżnione w konkursie plastycznym: Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa, organizowanym przez Bibliotekę w Czerwonaku. Prace dzieci można podziwiać w bibliotece lub na stronie internetowej www.bibliotekaczerwonak.pl. Serdecznie gratulujemy dzieciom.

Dodano: 2012-11-11 12:18:55


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
   Dnia 8 listopada o godz. 10.00 w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Mali Artyści oraz Śpiewające Nutki zaprezentowały wszystkim  program słowno-muzyczny: ,,PRZEDSZKOLAKI OJCZYŹNIE".  Dzieci, z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki . Podniosły i świąteczny nastrój udzielił się nie tylko młodym artystom - obecni na sali goście - ciocie i pani dyrektor byli bardzo wzruszeni i z zachwytem patrzyli na dzieci , które w tej podniosłej chwili pokazały, że potrafią z godnością uczcić ten szczególny dzień.  Dzieci obejrzały również film p.t: Moja Ojczyzna Polska oraz wzięły udział w wesołych zabawach: Podróże po Polsce. Na zakończenie wykonały w salach godło Polski.Okazuje się, że 11 Listopada to rocznica poważna i wielka, ale możliwa do uczczenia również przez przedszkolaki, czego sami byliśmy świadkami.

                             

Święto niepodległosci przygotowały dzieci z grup Śpiewające Nutki i Mali Artyści pod kierunkiem cioci Ilonki i cioci Ewy

Dodano: 2012-11-08 18:07:44


WYCIECZKA DO LASU
W czwartek 25 pazdziernika Mali Artyści i Śpiewające Nutki wybrały się na wycieczkę do lasu, której celem było szukanie darów jesieni. Dzieci spacerowały po lesie, zbierały grzyby, kasztany, żołędzie oraz kolorowe liście. Podziwiały piękno otaczającej przyrody.

           

Dodano: 2012-10-28 19:48:25


SMAŻENIE POWIDEŁ
W czwartek 25 pazdziernika jak co roku spotkaliśmy się z zaprzyjaznioną babcią, która wraz z dziećmi smażyła powidła. Mali kucharze drylowali śliwki, mieszali i dodawali cukru. Pyszne powidła gościły w piątek na naszym stole.

         

Smażenie powideł zorganizowała ciocia Magda

Dodano: 2012-10-28 19:40:59


Projekt
Nasze przedszkole bierze udział w akcji
Dodano: 2012-10-23 16:53:08


DZIEŃ PAPIESKI
W czwartek 18 października 2012 r. w naszym przedszkolu już tradycyjnie, odbył się niezwykle uroczysty dzień - Dzień Papieski. Został on zorganizowany przede wszystkim z potrzeby serca wspomnienia naszego kochanego Ojca Świętego oraz jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka.
Wszystkie dzieci, a zwłaszcza starszaki, które biorą udział w projekcie Wehikuł Czasu od dłuższego czasu przygotowywały się do tego dnia; na zajęciach poznawały życie Karola Wojtyły, jego dzieciństwo, trudną drogę życia prowadzącą do powołania na kapłana.Przedszkolaki uczyły się także pieśni bliskich osobie Ojca Świętego, przygotowały kącik papieski oraz wykonały plakaty dla Jana Pawła II.
Kiedy nadszedł długo oczekiwany dzień wszystkie grupy wraz z wychowawczyniami zebrały się w sali kominkowej  gdzie przywitała je pani Karolina, wprowadzając tym samym wszystkich w odpowiedni nastrój. Obejrzeliśmy film mówiący o życiu błogosławionego Jana Pawła II, wysłuchaliśmy również cudownych pieśni ku czci Ojca Świętego. Odbył się tez konkurs w układaniu papieskich puzzli.
Na zakończenie wszystkie dzieci i ciocie  z radością  zaśpiewały pieśń Abba Ojcze. A po uroczystościach wszyscy zajadali się kremówkami upieczonymi przez ciocie i dzieci.
 Jan Paweł II powtarzał, że to właśnie "dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta" - a słowa te będą brzmiały nauczycielom, będą motywacją na dalsze dni pracy z dziećmi.

                   

Dzień Papieski zorganizowała ciocia Karolinka

Dodano: 2012-10-18 18:41:46


TEATRZYK
W czwartek 11 pazdziernika w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie p.t: Bajka o smoku Cudaczku Wyśmiewaczku i Marysi Okropnisi. Widowisko oparte było na motywach znanych wierszy i bajek słynnych polskich pisarzy i poetów, takich jak Jan Brzechwa i Julian Tuwim. Była to historia zabawnego smoka, który kpił z typowych dziecięcych przywar. Przy okazji smok uczył dzieci jak dbać o higienę osobistą i o wygląd zewnętrzny. Pokazywał jakie konsekwencje może mieć złe zachowanie. Bajka była bardzo wesoła i wywoływała spontaniczne reakcje wśród dzieci. Widowisko wniosło wiele radości i uśmiechu na twarzach małych widzów.

               

Dodano: 2012-10-11 18:38:34


ZUPA POMIDOROWA
We wtorek 9 pazdziernika dzieci z grupy Tańczące Baletki wraz z ciocią Ewą ugotowały pyszną zupę pomidorową.Najpierw dzieci oglądały pomidory i produkty potrzebne do ugotowania zupy.
Potem zabrały się do pracy. Dokładnie umyły pomidory , pokroiły włożyły do dużego garnka i zaniosły do kuchni. Tam pani Stenia dolała wody, posoliła i postawiła na gaz.Zupa pojawiła się następnego dnia na stole, wszyscy byli zadowoleni bo była pyszna.

       

Zajęcia zorganizowała ciocia Ewunia Młodożeniec

Dodano: 2012-10-10 19:17:06


ŚREDNIOWIECZNE ZABAWKI
4 pazdziernika dzieci z grup Mali Artyści oraz Śpiewające Nutki w ramach projektu Wehikuł Czasu wybrały się na kolejną wyprawę, tym razem aby obejrzeć średniowieczne zabawki. Przedtem jednak nawiązując do poprzedniej wycieczki odwiedziliśmy bamberkę na Starym Rynku. Po zjedzeniu kanapek i nakarmieniu gołębi udaliśmy się do Muzeum Archeologicznego. Tam powitała nas pani Sabina, która przygotowała dla nas różne niespodzianki. Oprócz oglądania starych zabawek były zagadki, zadania oraz prace plastyczne, które sami wykonaliśmy. Po zajęciach stwierdziliśmy, że chociaż dzieci 1000 lat temu miały inne zabawki, to też się mogły fajnie bawić.

                               

Na wycieczkę pojechała z dziećmi ciocia Ilonka, ciocia Agnieszka i ciocia Ewa

Dodano: 2012-10-04 18:58:23


SZARLOTKA
 We wtorek 2 pazdziernika grupa Tańczące Baletki pod czujnym okiem cioci Ewy, Lucynki i Steni upiekły ciasto drożdżowe z jabłkami według przepisu cioci Lucynki. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały produkty, które były potrzebne do przygotowania ciasta. Samo pieczenie ciasta i przygotowanie sprawiło dzieciom wiele radości i satysfakcji. Same mogły ugnieść ciasto i mieszać za pomocą miksera, a następnie udekorować jabłkami. Miały również okazję poznać nie tylko wygląd, ale i smak ciasta, bo przecież wiadomo, że bez próbowania ciasta się nie obeszło. W degustacji upieczonych słodkości brały udział wszystkie dzieci, które swoimi wypiekami poczęstowały także dzieci z pozostałych grup oraz personel.

                        

Zajęcia zorganizowała ciocia Ewunia Młodożeniec

Dodano: 2012-10-04 18:39:46


DRZEWO GENEALOGICZNE
W czwartek 27 września po południu dzieci z grup najstarszych w ramach projektu Wehikuł Czasu spotkały się ze swoimi rodzicami na warsztatach gdzie wspólnie wykonały drzewa genealogiczne swoich rodzin. Wcześniej obejrzały film edukacyjny pt. Rodzina oraz przyniosły pamiątki rodzinne. Pamiątką po przodkach jest każda rzecz, każdy przedmiot, które swoim istnieniem i przeznaczeniem związane były z życiem członków rodziny. Nagromadzone pamiątki rodzinne pozwalają poznać przeszłość rodziny. Dzieci  zaprezentowały przyniesione przedmioty. Każde dziecko krótko opowiedziało co przyniosło, do czego służył dany przedmiot i jaki on ma związek z jego rodziną.
Na popołudniowych warsztatach dzieci miały okazję zapoznać się z ideą tworzenia drzewa genealogicznego, poczuć się częścią rodziny. Były to zajęcia, które uwieczniły na kartce papieru wartości rodziny, pamięć, historię i umiłowanie tradycji, które nigdy nie będą obce tym dzieciom zwłaszcza, że w tworzeniu drzewa towarzyszyli im rodzice.

 

zajęcia przygotowała ciocia Ewa
        Dodano: 2012-09-29 14:13:01


DZIEŃ CHŁOPCA
W czwartek 27 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopca. Chłopcy otrzymali upominki przygotowane przez panią Anitę oraz dziewczynki.  Były to babeczki, które piekły wszystkie dziewczyny pod okiem cioci Steni i cioci Anity. Wspólna zabawa zakończyła się w iście dyskotekowym stylu. Bawiliśmy się wspaniale.Dzień Chłopca przygotowała ciocia Anitka

Dodano: 2012-09-29 13:57:52


WYCIECZKA DO ŁUBOWA
W środę 26 września dzieci z grupy  Tańczące Baletki wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Łubowie. Dzieci miały możliwość bezpośredniego spotkania ze zwierzętami, co z pewnością było dla nich niezapomnianym doświadczeniem i jednocześnie nauką. Podczas pobytu zwiedziły gospodarstwo,zobaczyły pokaz ręcznego dojenia kozy, zostały zaproszone do degustacji mleka koziego. Dzieci miały możliwość dotykania, głaskania miękkiego futerka małych koźląt, jak również samodzielnego doju kozy. Kolejną atrakcją były koniki polskie, na których każdy  miał okazję chwilę pojeździć. Dzieci  miały również czas na beztroską i bezpieczną zabawę wśród wzgórz, pól i łąk w malowniczej dolinie Małej Wełny.

Natomiast w brzozowym lasku przygotowane zostało miejsce na ognisko gdzie po atrakcjach i swawolach dzieci zjadły pieczone na ogniu ziemniaki z gzikiem i wypiły ciepłą herbatę.Pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

 

       

 

Wycieczkę zorganizowała ciocia Ewunia Młodożeniec

Dodano: 2012-09-29 13:52:58


PODWÓRKOWE ZOO
Z radością informujemy, że w konkursie plastycznym: Ptasie trele- morele Małgosia Nowicka zajęła I miejsce, natomiast Marysia Sobczak miejsce III. Praca Małgosi jako zwyciężczyni konkursu znalazła się na okładce płyty: Podwórkowe Zoo. Płytę otrzymają wszystkie przedszkolaki już niebawem. Serdecznie gratulujemy !

Dodano: 2012-09-17 21:43:08


WYCIECZKA DO MUZEUM BAMBRÓW
W czwartek 13 września w ramach projektu : Wehikuł czasu starszaki pojechały do Muzeum Bambrów Poznańskich. Obejrzały dom bamberski. Do domu wchodzi się przez ganek - stawiany w najstarszej, XVIII-wiecznej zabudowie bamberskiej. Dom składa się z sieni, z której na prawo wchodzi się do pokoju sypialnego zwanego mieszkalnym, na lewo do stołowego zwanego salonikiem - rzadko używanego, reprezentacyjnego, do którego wpuszczano wyjątkowych gości. Zarówno z sieni, jak i z sypialni można wejść do komory często zwanej alkierzem, a z pokoju stołowego i z sieni - do kuchni. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w takie meble, sprzęty i obrazy, jakie znajdowały się w XIX-wiecznym domu zamożnego gospodarza bamberskiego. Dzieci były bardzo zainteresowane i wróciły do przedszkola pełne wrażeń.

                   

Na wycieczkę pojechały z dziecmi ciocia Ilonka, ciocia Agnieszka i ciocia Ewa

Dodano: 2012-09-13 21:24:57


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
W środę 12 września odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka u cioci Lucynki. Główną atrakcją było zbieranie ziemniaków z pola. Zabawa była wspaniała.Następnie odbyła się uczta.Jak się okazało, pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje – apetyt dopisywał.Wszyscy mieli okazję skosztować pieczone ziemniaki, pyszny placek drożdżowy oraz kompocik.Smakowało jak potrawy z najlepszej kuchni świata! Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas, przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

                   

Święto Pieczonego Ziemniaka zorganizowała ciocia Lucynka

Dodano: 2012-09-13 21:10:54


ZAJĘCIA WEHIKUŁ CZASU
W czwartek 6 września rozpoczęły się zajęcia realizowane w ramach projektu " Wehikuł czasu". Zainaugurowało je przejście przez "tunel czasowy" do czasów pradziadków. Dzieci miały możliwość zapoznać się ze starym sprzętem gospodarstwa domowego. Po obejrzeniu wszystkich przedmiotów nastąpiła część praktyczna : zamiatanie starą miotłą, pranie na tarze, kręcenie młynkiem i wiele innych atrakcji. Na zakończenie dzieci otrzymały skoroszyty, w których będą gromadziły materiały z zajęć.

         
Zajęcia przygotowała ciocia Ewa

Dodano: 2012-09-07 19:24:40


WYCIECZKA DO ZAUROLANDII

22 sierpnia  wyruszyliśmy na spotkanie z gigantami - dinozaurami do Rogowa. Wrażenia niesamowite!!! Spacer po trasie wiodącej do coraz innych okazów, bezpośrednie spotkanie z nimi, dotknięcie...i chociaż wiadomo, że nie są okazami naturalnymi, to jednak wrażenie pozostaje. Oj, było co oglądać,mierzyć się z ogromnymi postaciami, obchodzić i zaglądać nawet w paszczę...Pan przewodnik oprowadził nas po parku i zapoznał z wielkimi gadami.

Kiedy wszystko już obejrzeliśmy starsze dzieci pokonały park linowy, maluszki przejechały się kolejka, a na zakończenie wszyscy szaleli na dmuchańcach.

Po ulubionym przez dzieci posiłku z frytkami, były kolejne niespodzianki. Otóż wspaniała zabawa na placu zabaw należącego do Parku Dinozaurów. Szaleństwom nie bylo końca. Nieco zmęczeni ale pełni najlepszych wspomnień, wróciły nasze dzieci do przedszkola, aby długo opowiadać o swoich wrażeniach.

                                
Dodano: 2012-08-22 20:12:21


JULKA I KULKA
W środę 4 lipca dzieci wybrały się do Teatru Młodego Widza na widowisko " Julka i kulka". Tytułowa Julka, grana przez Justynę Banasiak – tancerkę i gimnastyczkę artystyczną, która reprezentowała Polskę na Olimpiadzie w Atenach, znajduje różową piłkę. Przedmiot, który staje się dla niej bodźcem do przeżywania emocji. Radości ze wspólnej zabawy, smutku w momencie gdy piłka się gubi, strachu, że już jej nie znajdzie, złości, że nie udaje się czegoś zrobić. Wszystkie te uczucia są dzieciom dobrze znane. Ruchy piłki i tańczącej z nią dziewczynki (tak, dziewczynki, aktorka swoim wyglądem, mimiką tak bardzo przypomina dziecko, że w pewnym momencie odnosi się wrażenie, że na scenie porusza się kilkunastoletnia baletnica) były dodatkowo wzmacniane muzyką. Była ona wykonywana na żywo na wiolonczeli przez  Izabelę Lamik, która jest równocześnie jej kompozytorem. Dźwięki podkreślały akcję, uwypuklały turlanie, podskoki ale też radość, smutek, zdziwienie. Elementy baletu i gimnastyki artystycznej były wspaniałym wypełnieniem spektaklu. Dzieci z fascynacją wodziły oczami za płynnymi ruchami tancerki. Zachwycały się jej zręcznością. Przewrót, szpagat, gwiazda a w między czasie szybkie kozłowanie piłki ... Wiosenna, pogodna scenografia oraz kostiumy nadały całości bardzo lekki i przyjazny charakter. Julka i kulka” to spektakl godny polecenia. Niepowtarzalna okazja by pokazać najmłodszym widzom najnowszą myzyczno-baletową bajkę. Niespodziewane pojawienie się kolorowych piłeczek było impulsem do wejścia dzieci w obręb sceny.

                                                                                   
                               

Dodano: 2012-07-05 16:49:55


FESTYN RODZINNY
W sobotę 23 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny. Na imprezę zaproszono rodziców, którzy mieli okazję obejrzeć występy artystyczne swoich pociech na scenie, a następnie razem z dziećmi bawili się na placu przedszkolnym na imprezie zorganizowanej przez Filharmonię Pomysłów: " W Kuchcikowie". Pożegnaliśmy również dzieci opuszczające nasze przedszkole.Na placu na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek. Nie zabrakło śpiewów, wspólnych gier, zabaw oraz tańców. Pogoda również dopisała, dzięki czemu w bardzo przyjemnej i rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi spędzili czas.

                                                                                                                                                                                                                                                           

Dodano: 2012-06-24 13:49:38


SUKCES KRYSI

Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków - werdykt

Jury Finału XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków w składzie:

Halina Frąckowiak – przewodnicząca
Natalia Sobkowiak-Bolewska
Remigiusz Wojciechowski


po wysłuchaniu w dniu 17 czerwca 2012 roku 29 prezentacji postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I Nagroda Wójta Gminy Czerwonak – Michalina Chmielewska, Miejsko-Gminny
                                                                      Ośrodek Kultury w Ślesinie,


II Nagroda – Maciej Pryszczewski, Przedszkole Miejskie nr 1 w Czarnkowie,

III Nagroda – Martyna Kaczmarek-Rogacz, Przedszkole nr 2 w Nowym Tomyślu,

WyróżnienieKrystyna Sobczak, Niepubliczne Przedszkole Artystyczne
                           św. Cecylii w Kicinie,


Wyróżnienie – Michalina Sochacka, Przedszkole w Szamotułach,

Wyróżnienie – Aleksandra Furs, Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance,

oraz wyróżnienia specjalne przewodniczącego jury:

Maciej Sobutka, Przedszkole nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy,
Michalina Kordus, Przedszkole Samorządowe w Krobii

Gratulujemy !!!

Dodano: 2012-06-18 22:37:59


ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ NA BASENIE
13 czerwca zakończyły się zajęcia na basenie. W tym dniu odbył się pokaz umiejętności dzieci oraz mini zawody dla dzieci i ich rodziców. Zarówno dzieci jak i rodzice zmierzyli się w pływaniu na czas stylem dowolnym. Wyniki oraz wręczenie nagród nastąpi na Festynie Rodzinnym 23 czerwca. Dzieci otrzymały także certyfikat ukończenia Szkoły Pływania. Dziękujemy trenerom za świetne przygotowanie dzieci i do zobaczenia po wakacjach.

                                                                             

Dodano: 2012-06-14 18:32:04


BEZPIECZNE WAKACJE
http://www.bezpiecznewakacje.pl/pobierz/bezpieczne_wakacje_360_300.jpg

Dodano: 2012-06-11 21:16:44


KRYSIA W FINALE
Z radością informujemy, że Krysia Sobczak wystąpi w finale XVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. Finał odbędzie się 17.06.2012  o godzinie 13.00 w starym korycie Warty. Serdecznie zapraszamy i trzymamy kciuki za Krysię.

Dodano: 2012-06-08 12:57:21


WYCIECZKA DO ZOO
4 czerwca nasze przedszkolaki pojechały do Nowego ZOO by poznać zwierzęta zamieszkujące różne kontynenty. Po ZOO poruszaliśmy się specjalną kolejką, która przenosiła nas w piękne egzotyczne krainy np. do motylarni, słoniarni, żyraf i innych niecodziennie spotykanych zwierząt. Starsza grupa wzięła udział we flamingowym pikniku zorganizowanym przez gminę Czerwonak. Były gry , konkursy i wspólna zabawa. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia.

                                

Dodano: 2012-06-05 10:03:19


DZIEŃ DZIECKA
Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu rozpoczęły się 31 maja. Odbyły się zabawy w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. Dzieci mogły także zabawić się w artystów - przyozdabiając kredą chodnik przedszkolny.  Były wspólne tańce, pląsy i korowody do ulubionych piosenek. Dzieci otrzymały nowe zabawki. A na śniadanie były samodzielnie przygotowywane kanapki. Wszystkim dzieciom bardzo to święto się podobało i marzyły o tym, aby ten dzień trwał wiecznie. To jak wspaniale się bawiły, ilustrują zdjęcia.

Dodano: 2012-05-31 18:53:34


WIZYTA STRAŻAKÓW
Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Spotkanie to odbyło się w ramach poznawania ciekawych zawodów. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych.
Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem.
Dzięki takim spotkaniom dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedza jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach; zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.

Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

 


 

Dodano: 2012-05-24 18:43:04


POZNAŃSKIE KOZIOŁKI
Dzień 17 maja był dniem, w którym dzieci poznały historię poznańskich koziołków.
o godz. 9.00 odwiedził nas sapartowski teatr lalek ze spektaklem w trzech aktach. Dzieci obejrzały poznańską legendę "Dwa Koziołki" i dowiedziały się skąd wzięły się kozły na poznańskim Starym Rynku. Była to bajka na podstawie legendy T. Kraszewskiego. Po przedstawieniu aktorzy rozmawiali z dziećmi o Ratuszu i tym co się dzieje na Starym Rynku w samo południe. Dodatkową atrakcją była wizyta redaktora z radia Merkury, który po przedstawieniu rozmawiał z dziećmi na temat obejrzanego przedstawienia. Audycja będzie emitowana 29 czerwca.
  O 10. 30 udaliśmy się na Stary Rynek w odwiedziny do koziołków, które jak co dzień punktualnie o godzinie dwunastej pojawiły się na ratuszowej wieży i radośnie trykały.
Grupa starszaków i średniaków  wzięła również udział  w lekcji muzealnej „Legendy Ratuszowe”, która odbyła się w Ratuszu. Dzieci zwiedziły Ratusz i dowiedziały się ciekawych rzeczy na jego temat. Dzieci młodsze zobaczyły Ratusz, Koziołki, Bamberkę, Pręgierz i malownicze Kamieniczki położone dokoła Starego Rynku. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili do przedszkola w dobrych nastrojach.

Dodano: 2012-05-19 17:28:28


NOMINACJA DLA KRYSI
Z przyjemnością informujemy , że Krysia Sobczak, która brała udział w powiatowych eliminacjach Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków, otrzymała nominację do eliminacji rejonowych. Krysia będzie reprezentować Powiat Poznański. Jesteśmy bardzo dumni i liczymy na dalszy sukces.

Dodano: 2012-05-13 20:47:56


WARSZTATY DLA RODZICÓW
10 maja odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci : " Wesołe zabawy z chustą Klanza". Warsztaty miały na celu przybliżenie rodzicom metody Pedagogiki zabawy stosowanej bardzo często  w przedszkolu. Celem warsztatów było również integrowanie środowiska przedszkolnego, zachęcanie do otwartości i rozbudzanie kreatywności.Zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili.Warsztaty przygotowalały ciocia Ilonka, ciocia Magda i ciocia Ewa

Dodano: 2012-05-13 20:36:40


FESTIWAL PIOSENKI
8 Maja w hali sportowej Akwen w Czerwonaku odbył się XVII Festiwal Piosenki Przedszkolaków. Wystąpiły dwie dziewczynki z naszego przedszkola wyłonione w przedszkolnych eliminacjach przez muzyków. Julka Marczuk zaśpiewała piosenkę " Ogrodniczka" a Krysia Sobczak: " Który jest który". Krysia otrzymała nominację do dalszego etapu. Naszym solistkom kibicowały dzieci z grupy Śpiewające nutki.

Festiwal istnieje od 1995 roku i jest jedyną w Polsce tego typu imprezą adresowaną do przedszkolaków. W swoim zamierzeniu opiera się o utwory napisane z myślą o dzieciach – ich możliwościach wykonawczych, ich zainteresowaniach i ich chęci do zabawy. Festiwalowi nie towarzyszy więc żadna promocja laureatów, nie kreuje kariery wokalnej dzieci, ale rozdaje nagrody, nagrywa tych wybranych przez jury i oczekuje radości ze strony wszystkich uczestników, czy to śpiewających czy to rodziców i opiekunów, bądź zupełnie przypadkowej publiczności.

Życzymy Krysi i Julce dalszych sukcesów wokalnych.


 

Dodano: 2012-05-08 22:05:43


KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 27 kwietnia Maja Powiertowska i Bartek Nowak z grup: " Śpiewające Nutki" oraz " Tańczące Baletki" wzięli udział w konkursie recytatorskim  zorganizowanym przez Przedszkole Gminne nr 1 w Koziegłowach.

  Maja  zaprezentowała wiersz pt:"Żuk" Jana Brzechwy. Bartek natomiast  zdobył wyróżnienie za wiersz pt:"Kotek" Juliana Tuwima. Dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu  i zachęcaniu dzieci do uczestniczenia w tego typu konkursach.

 

Dodano: 2012-04-28 12:42:09


SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 26 kwietnia 2012 roku dzieci wzięły udział w akcji sprzątania świata. Dzieci sprzątały na terenie ogródka przedszkolnego (ze względu na ich wiek i bezpieczeństwo). Wręczono im rękawice gumowe, były ustawione kontenery na odpady.
Przez kilka dzieci brały udział w cyklu zajęć dotyczących ochrony środowiska , rozmawiały na  temat ochrony środowiska i odpadów oraz ich utylizacji.
Do wykonywanej pracy dzieci przystąpiły z zapałem. Poprawnie segregowały odpady dzieliły je na papier, szkło, plastik i inne. Po skończonej pracy obejrzały efekty je wykonania. Były bardzo zadowolone, gdyż widziały jak pięknie i czysto wygląda przedszkolny ogród. Zakończeniem akcji było obejrzenie filmu o sprzątaniu świata z serii  edukacyjnej Zielony Smok.Sprzątanie świata przygotowała ciocia Anitka

Dodano: 2012-04-26 19:54:26


WYCIECZKA NA WIEŚ

Dzieci z wszystkich grup wiekowych 20 kwietnia realizując cykl zajęć ” Na wsi” wybrała się do pobliskiego gospodarstwa rolnego. Przedszkolaki zwiedzały pomieszczenia gospodarcze, w których,  mieszkają takie zwierzęta jak:  świnie i kury . Spotkali także pilnującego podwórka psa i wszędobylskie kotki. Gospodyni opowiedziała dzieciom o swojej codziennej pracy. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, gdyż temat ten okazał się dla nich bardzo interesujący.

Dodano: 2012-04-21 17:40:09


WYCIECZKA DO OPERY
W dniu 19 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Teatru Wielkiego w Poznaniu na baśń muzyczną : " Piotruś i wilki". Grupę docelową spektaklu stanowiły dzieci w wieku do lat 7. Do ich możliwości percepcyjnych dostosowana była symbolika, słownictwo, nadanie znaczenia elementom muzycznym. To właśnie dlatego orkiestra, znajdująca się na scenie wraz z solistami, pełniła  nie tylko  muzyczne funkcje. Poszczególne instrumenty symbolizowały konkretne postaci przedstawienia. Całość "Piotrusia i wilków" oparta była, dramaturgicznie i muzycznie, na kanwie 3 pieśni Prokofiewa. Każda z nich przyporządkowana była kolejnym postaciom: dziadkowi , Piotrusiowi  oraz Ptaszkowi . Każdorazowo zatem to właśnie muzyka stawała się komentarzem wydarzeń. Pieśni, by ułatwić dzieciom odbiór spektaklu, wykonywane były w języku polskim. „Piotruś i wilki” Prokofiewa został uwspółcześniony, przeniesiony w realia czytelne dla dzisiejszego młodego widza. Służył temu nie tylko pojawiający się  motyw sterowca,  czy zamiana myśliwych w pracowników ZOO, ale i współczesne elementy scenografii. Dzieci świetnie się bawiły . Kontakt małego dziecka z teatrem, muzyką zaowocuje w przyszłości innym stosunkiem do kultury w dorosłości.Odrywając najmłodszych od telewizji i gier komputerowych dajemy im szansę rozwoju swojej wyobraźni poprzez doświadczenie najwyższej formy kultury.


Dodano: 2012-04-19 21:12:17


ELIMINACJE DO KONKURSU PIOSENKI
12 kwietnia odbyły się w naszym przedszkolu eliminacje do FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ, który odbędzie się 8 maja.  Piosenki śpiewały dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Jury złożone z muzyków oceniając uczestników brało pod uwagę następujące kryteria: muzykalność i walory wokalne, ogólny wyraz artystyczny oraz interpretację utworu.Do festiwalu zakwalifikowały się Julia Marczuk oraz Krysia Sobczak. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki oraz gromkie brawa.Eliminacje zorganizowała ciocia Ilonka

Dodano: 2012-04-16 22:33:03


WIELKANOC
W czwartek 5 kwietnia 2012r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste  śniadanie wielkanocne. Jednak, zanim wszystkie dzieci, ciocie oraz zaproszeni goście zasiedli do odświętnego stołu dzieci poznały tradycje i symbole związane ze świętami wielkanocnymi oglądając przedstawienie Dobrego Teatru z Poznania.Pani Dyrektor złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności,  pogody ducha, uśmiechu na co dzień. Po uroczystym śniadaniu dzieci wybrały się na poszukiwanie podarków od Zajączka wielkanocnego.
Święta Wielkanocne  to czas poznawania polskich tradycji ludowych: malowania pisanek, wykonania palm, rozmów o święceniu pokarmów, spożywaniu ich w wielkanocny poranek. Do kultywowania tradycji świątecznych staramy się zachęcać dzieci w naszym przedszkolu.   

Dodano: 2012-04-05 21:00:32


OLIMPIADA PRZEDSZKOLADA
30 marca w sali CRKF Akwen w Czerwonaku odbyła się V Olimpiada przedszkolaków. Blisko 150 dzieci z naszej gminy , zmierzyło się w  konkurencjach sportowych, emocji nie brakowało. W imprezie czynny udział brały także panie nauczycielki. Dzieci z naszego przedszkola z grup ,, Śpiewające nutki” i " Tańczące baletki" zajęły VI miejsce.W czasie, gdy komisja sędziowska skrupulatnie liczyła wszystkie punkty, byliśmy świadkami dwóch niezwykłych pokazów. W pierwszym z nich zaprezentowała się szkółka piłkarska dla maluszków – Socatos, a w drugim Ośrodek Szkolenia Psów „Na Woli” w interesującym pokazie psiej tresury.  Mali sportowcy w nagrodę otrzymali puchary, medale oraz kartony pełne niespodzianek.Dodano: 2012-03-31 22:10:59


WITAMY WIOSNĘ
Wszystkie dzieci z naszego przedszkola miały już dość zimy. Postanowiły ją przegonić i przywitać wiosnę. Uroczystości z tym związane trwały już od rana. Dzieci wzięły udział w konkursach i wspólnych zabawach. Odbył się pokaz mody wiosennej i szalonych fryzur, wiosenny aerobik i inne zabawy. Dzieci przygotowały Marzannę - zimową pannę, którą pożegnały w ogrodzie przedszkolnym. Następnie dzieci udały się na spacer, aby szukać śladów wiosny. Po powrocie do przedszkola czekała na nie kolejna niespodzianka-kolorowe nowalijki z których dzieci samodzielnie przygotowywały sobie wiosenne kanapki. Po posiłku przyszła do nas długo oczekiwana Pani Wiosna, z którą dzieci wesoło się bawiły. Było głośno i wesoło. Wspólnymi okrzykami, wiwatem, śpiewem pożegnaliśmy zimę, witając jednocześnie wiosnę. Teraz wszyscy liczą, że będzie coraz cieplej.


Powitanie wiosny przygotowala ciocia Karolinka

Dodano: 2012-03-24 11:18:05


WIZYTA PIESKA
15 marca z wizytą do naszych dzieci przyszedł piesek . Pani treserka - terapeutka przyprowadziła ze sobą suczkę Fibi . Dzieci bawiły się z psem , poznawały zwyczaje psów i uczyły się zachowania przy nieznanym , spotkanym na spacerze psie. Dowiedziały się, że zawsze należy zapytać właściciela , opiekuna psa czy można go pogłaskać. Pies był bardzo przyjazny, chętnie dawał się głaskać, niektórych nawet polizał. Wizyty psów w przedszkolu zawsze budzą u dzieci mnóstwo emocji. Nawet największe wiercipięty skupiają się na osobie przeprowadzającej pogadankę i oczywiście na psie, który odwiedza placówkę. Zaproszeni goście starają się uwrażliwić dzieci na potrzeby braci mniejszych. Uczą, jak być odpowiedzialnym opiekunem, podpowiadają, jak zachować się w sytuacjach wyglądających groźnie.

Dodano: 2012-03-18 14:58:53


DNI OTWARTE
W dniach 28-29 lutego odbyły się Dni Otwarte w naszym przedszkolu. Rodzice mieli możliwość zobaczenia jak  funkcjonuje przedszkole oraz jak wyglądają zajęcia artystyczne i edukacyjne. Dzieci z grupy " Śpiewające Nutki" zaprezentowały dla rodziców koncert na pianinie pod kierownictwem cioci Laury Kaczmarek. Rodzice mieli też możliwość obejrzenia filmów z balu, Jasełek i z koncertu kolęd. DNI OTWARTE cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem . Mamy nadzieję, że pobyt w naszym  przedszkolu stanowił źródło miłych wspomnień i niezapomnianych wrażeń.

Dodano: 2012-02-29 21:31:19


BAL KARNAWAŁOWY
W dniu 9 lutego 2012 r. odbył się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy. Hasłem przewodnim balu była „ Filmowa podróż dookoła świata” oraz zabawy z Flamciem czyli flamingiem. Ptak ten pojawił się na balu w związku z realizowanym projektem. W kolorowej scenerii  kontynentów, w pięknych, barwnych strojach dzieci wędrowały dookoła świata. Wszyscy brali udział w zabawach i licznych konkursach. Najważniejszym punktem balu było pojawienie się Flamcia oraz tort z jego wizerunkiem. Na zakończenie wszystkie dzieci degustowały tort i inne słodkości . Roześmiane twarze dzieci oraz cioć były potwierdzeniem faktu, że wszyscy bawili się wspaniale.Bal zorganizowała i przygotowała ciocia Magda i ciocia Ilonka

Dodano: 2012-02-10 21:45:15


III CECYLAKOWY FESTIWAL FILMOWY
W dniach od 30.01-7.02 w naszym przedszkolu odbywał się III Cecylakowy Festiwal Filmowy. Dzieci przeniosły się w podróż dookoła świata i obejrzały filmy: Mulan,Pocahontas,Król Lew, Happy feet, Wielka podróż Bolka i Lolka. Uwiecznieniem festiwalu był wyjazd do kina na film Alvin i wiewiórki, gdzie dzieci obejrzały humorystyczne przygody sympatycznych, rozśpiewanych zwierzaków.Celem festiwalu było zapoznanie dzieci z poszczególnymi kontynentami, aby mogły aktywnie uczestniczyć w balu karnawałowym. Festiwal dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Dodano: 2012-02-10 21:30:44


WARSZTATY DLA RODZICÓW
Dnia 2.02. 12 odbyły się warsztaty dla rodziców prowadzone metodą Ruchu rozwijąjacego Weroniki Sherborne. Zajęcia dały wiele radości i zadowolenia zarówno dzieciom jak i rodzicom. Opracowany przez Weronikę Sherborne system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi. Genialność  tej metody polega na jej prostocie i naturalności. Celem zajęć było uświadomienie rodzicom wzajemnych korzyści płynących ze wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem, jak również przybliżenie metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne jako jeszcze jednego sposobu stymulowania rozwoju dziecka w przedszkolu i w domu.Polecamy literaturę: 1. Bogdanowicz M. "Metoda Weroniki Sherborne w terapii i wspomaganiu rozwoju dziec", WSiP, Warszawa 1996.
2. Sherborne W. "Ruch rozwijający dla dzieci" Warszawa 1997, PWN.

Warsztaty przygotowała ciocia Ilonka, ciocia Magda i ciocia Ewa

Dodano: 2012-02-03 22:04:55


WYJAZD DO KINA
W ramach III Cecylakowego Festiwalu Filmowego w dniu 2.02. 12 dzieci pojechały do Multikina w Poznaniu na film: " Alvin i wiewiórki 3". Dzieci, oglądając zwariowane przygody pełnych energii i talentu  niezwykłych wiewiórek, miały z pewnością doskonałą okazję do śmiechu i wspaniałej zabawy.Po seansie dzieci wraz z przewodnikiem zwiedziły kino.

Dodano: 2012-02-03 21:38:10


JASEŁKA
W środę 11 stycznia w kościele p.w św. Brata Alberta w Koziegłowach odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Jasełka te nabrały szczególnego znaczenia, gdyż sceneria kościelna podkreśliła  podniosły nastrój tego wydarzenia, a akompaniament muzyki organowej dodał im blasku. Z wielkim zaangażowaniem i zapałem wychowankowie wraz z  rodzicami przygotowali teatrzyk bożonarodzeniowy przeplatany licznymi kolędami. Przedstawienie zrobiło ogromne wrażenie na widzach którzy wypełnili po brzegi kościół. Małym aktorom i ich rodzicom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko.Przygotowała ciocia Ewa

Dodano: 2012-01-11 22:09:10


KONCERT KOLĘD
Za gwiazdą – pod takim tytułem odbył się w piątek 6 stycznia koncert kolęd  zorganizowany przez gminę Czerwonak w Kościele w Czerwonaku. W koncercie wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, które śpiewają w zespole wokalnym " Cecylaki" . Dzieci zaprezentowały trzy utwory: Skrzypi wóz, Grudniowe noce oraz Przybieżeli do Betlejem.
Niezwykle   klimatyczny   koncert pozwolił parafianom powrócić myślami w ten wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia, przeżyć ciepłe i niezapomniane  chwile, a także skłaniał zgromadzonych   do   refleksji   nad   noworocznymi postanowieniami. Występ spotkał się ze sporym zainteresowaniem  ze strony  mieszkańców  parafii. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz ceramiczne gwiazdy betlejemskie. Więcej informacji na stronie
www.czerwonak.pl

Dodano: 2012-01-06 22:08:30


| 2019 | | 2018 | | 2017 | | 2016 | | 2015 | | 2014 | | 2013 | | 2012 | | 2011 |
© Copyright Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii
created by mobime studio