AKTUALNOŚCI

WIGILIA
20 grudnia był dla nas bardzo uroczystym dniem, ponieważ w naszym przedszkolu odbyła się Wigilia. Była okazja , aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie wystrojonej choince. Ciocia Ewa przeczytała dzieciom, jak to było z narodzeniem Jezusa, a potem wspólnie zasiedliśmy przy wigilijnym stole, by spróbować tradycyjnych potraw: barszczu, rybki oraz pierogów. Nie zabrakło tez pierniczków i makowca. Na zakończenie pojawił się Gwiazdor z workiem pełnym prezentów. Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Tego typu spotkania niosą zawsze radość i uśmiech dziecka.

           

Dodano: 2013-12-22 18:02:32


KAPELA GORALSKA
12grudnia, aby wprowadzić dzieci w nastrój świąt Bożego Narodzenia, zaprosiliśmy do przedszkola kapelę góralską. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć tradycyjne stroje góralskie, ale i pośpiewać wspólnie z góralami kolędy. Koncert bardzo nam się podobał czego dowodem były gromkie brawa. Nasz zespół wokalny: Cecylaki odwdzięczył się gościom śpiewając przepiękną pastorałkę: Tyle kolęd.

         

Dodano: 2013-12-15 18:23:59


WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA
6 grudnia, tradycyjnie, jak co roku odwiedził nas św. Mikołaj. Już od samego rana wszystkie dzieci nasłuchiwały, czy nie słychać dzwonków tego niezwykłego gościa. W tym roku po długich oczekiwaniach św. Mikołaj przybył w asyście Śnieżynek z wielkimi workami prezentów. Przybył samochodem, nie saniami, z powodu pogody. Dzieci powitały Mikołaja śpiewając piosenki. Wszystkie przedszkolaki zgodnie oznajmiły, że były grzeczne ,co potwierdziły ciocie. Każda grupa otrzymała prezenty i udała się do swoich sal , aby się nimi bawić. A w szatni, w kazdym buciku czekał na dzieci słodki upominek. Był to dla dzieci dzień pełen wrażeń.

           

fot. Ryszard Galowski

Dodano: 2013-12-08 14:35:02


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Jak co roku 28 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przedszkolaki i ich pluszaki zostały zaproszone na urodziny misia. Miś i ciocia Danusia przygotowali wiele atrakcji: zabawy, gry i konkursy.Po konkursach nastąpiła główna część urodzinek,czyli misiowe torty urodzinowe, które przygotowały dzieci dla misia. Miś odwdzięczył się misiowymi żelkami. Po zjedzeniu słodkości przedszkolaki wspólnie bawiły się i tańczyły ze swoimi pluszakami.

                       

Dodano: 2013-11-30 17:58:00


ŚWIĘTO NASZEJ PATRONKI
Imieniny św. Cecylii to w naszym przedszkolu szczególny dzień, ponieważ jest ona naszą patronką. Aby uczcić ten dzień 21 listopada odbyła się w kościele w Kicinie uroczysta msza św. z udziałem dzieci i rodziców. Przed rozpoczęciem mszy, przy dzwiękach hymnu naszego przedszkola po kościele przechadzała się " św. Cecylia". Całą oprawę muzyczną mszy przygotowały dzieci z zespołu wokalnego Cecylaki. Dzieci również odmówiły modlitwę wiernych. Na mszy poświęcone zostały medaliki, które otrzymają dzieci rozpoczynające naukę w I klasie, na zakończenie roku szkolnego. Po mszy Cecylia, absolwentka naszego przedszkola, która wcieliła się w rolę świętej ,zagrała na wiolonczeli i rozdała dzieciom obrazki z wizerunkiem naszej patronki.

           


Fot. Ryszard Galowski

Dodano: 2013-11-24 13:18:04


WYCIECZKA
14 listopada dzieci z grup Mali Artyści i Śpiewające Nutki po raz drugi wyruszyły na Ostrów Tumski w Poznaniu, by szukać śladów średniowiecza. Na miejscu powitał je tak jak poprzednio Mieszko I wraz z żoną Dobrawą i to oni razem z panią Renią pokazali im ślady średniowiecznego grodu. Dzieci dowiedziały się o istnieniu dawnego grodu oraz poznały dawnych mieszkańców. Dzięki tej wycieczce na pewno rozbudzona została dziecięca wyobraznia. Na zakończenie dzieci skosztowały pysznych cukierków z wizerunkami Mieszka i Dobrawy.

                   

Dodano: 2013-11-17 19:48:25


11.11 ORAZ ŚW. MARCIN
7 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Niepodległości połączone z poznaniem postaci św. Marcina, przygotowane przez ciocię Ewę.M i grupę Śpiewające Nutki. Dzieci przedstawiły inscenizację legendy o św. Marcinie i rogalach oraz poprzez odśpiewanie hymnu i przedstawienie wierszyków wyraziły swoją miłość do Ojczyzny. Każda grupa otrzymała specjalne zadanie do wykonania związane z Polską. To nie koniec niespodzianek, ponieważ na zewnątrz czekał na dzieci św. Marcin na białym koniu, który obdarował każdego rogalikiem. Był to bardzo uroczysty i pouczający dzień.

                         

Dodano: 2013-11-11 17:11:55


PIERWSZA POMOC
7 listopada w ramach spotkań z ciekawymi ludzmi, odwiedziła nas pielęgniarka ratownictwa medycznego. Była to ciekawa zabawa dla dzieci,dzięki której zapamiętały one postępowanie ratownicze w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu i w przedszkolu, nauczyły się jak wezwać pomoc i opatrywać lekkie ranki oraz jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Po zakończeniu zabawy każde dziecko otrzymało certyfikat .

         

Dodano: 2013-11-11 16:35:09


PASOWANIE
Dnia 31 pazdziernika odbyło się pasowanie maluchów na przedszkolaka. Było to bardzo ważne wydarzenie dla dzieci i ich rodziców. Podczas uroczystości dzieci pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały program artystyczny i wysłuchały hymnu przedszkola w wykonaniu zespołu wokalnego Cecylaki. Następnie kandydaci na przedszkolaków musieli przejść przez specjalną bramę i wypić sok cytrynowy nie wykrzywiając buzi. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy punkt spotkania czyli przyrzeczenie dzieci i rodziców oraz pasowanie. Pasowania dokonała batutą pani Karolina Piotrowska- Sobczak. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom. Miłym akcentem na zakończenie był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

         

Fot. Ryszard Galowski

Dodano: 2013-11-03 16:37:08


WYCIECZKA NA OSTRÓW TUMSKI
24 pazdziernika dzieci z najstarszych grup rozpoczęły swoją przygodę na Ostrowie Tumskim w Poznaniu w ramach realizowanego projektu: Dziedzictwo Ostrowa Tumskiego. Po dotarciu na miejsce i zjedzeniu drugiego śniadania dzieci przywitała sympatyczna pani Renia i sam Mieszko I. To oni właśnie oprowadzili nas po wyspie i pokazali najważniejsze miejsca. Było to nie tylko zwiedzanie ale i również zabawa, zagadki i odkrywanie tajemnic. Na końcu wszyscy weszli do wspaniałej katedry gdzie najbardziej podobała się dzieciom Złota królewska kaplica. W kaplicy św. Cecylii natomiast dzieci zaśpiewały hymn sławiący tę świętą. Po tych niesamowitych wrażeniach pan Wojtek, tata Madzi zaprosił dzieci na słodką niespodziankę czyli pyszne ciasto marchewkowe.

                         

Dodano: 2013-10-24 19:18:34


DZIEŃ PAPIESKI
Nie zapomnieliśmy o kolejnej rocznicy wyboru Karola Wojtyłły na papieża i 17 pazdziernika obchodziliśmy Dzień Papieski. Podczas zajęć w przedszkolu dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat Jana Pawła II, co okazało się podczas konkursów i zadań zorganizowanych przez ciocię Anitkę. Dzieci obejrzały krótki film o papieżu, wykonały flagi papieskie oraz jak co roku skosztowały papieskich kremówek.
Dzięki temu, że przekazujemy wiedzę młodszemu pokoleniu, mamy pewność, że pamięć o naszym papieżu Polaku nigdy nie zniknie.

                          

Dodano: 2013-10-19 15:46:57


SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
10 pazdziernika, w ramach zajęć: Spotkania z ciekawymi ludzmi, zaprosiliśmy do przedszkola mamę Zuzi i Maćka, panią Ewę Piszczek, która jest dietetykiem. Pani Ewa zapoznała dzieci z piramidą zdrowego żywienia oraz uświadomiła dzieci, które produkty powinny jeść, a których powinny unikać. Były tez zagadki i zabawy dla dzieci związane z tematem. Na zakończenie dzieci zostały poczęstowane mleczną kanapką, która może być zamiennikiem kalorycznych batoników. Pani dietetyk podarowała nam też smaczne i zdrowe owoce. Dzieci otrzymały poza tym książeczki i ulotki. Podziękowaliśmy pani Piszczek kwiatami i laurkami. Spotkanie było bardzo pouczające i mamy nadzieję, że zapadło dzieciom w pamięci.

               

Dodano: 2013-10-12 12:56:41


TEATR URWIS
Dziś od samego rana odwiedzili nas aktorzy z teatru : Urwis, którzy przedstawili : Skrzacie opowieści.  Była to wesoła, interaktywna bajka, dzięki której dzieci dowiedziały się jak wyglądają i co robią skrzaty. Aktorzy w zabawny sposób zachęcili dzieci do wejścia w ich tajemniczy świat, jednocześnie ucząc, że warto pomagać i być dobrym oraz uczciwym.

                       

Dodano: 2013-10-03 19:29:22


ŚWIĘTO PYRY
19 września, jak co roku obchodziliśmy Święto Pyry. W tym roku dzieci poznały historię ziemniaka, którą przedstawiła ciocia Karolina. Następnie udaliśmy się do cioci Lucynki na pole, gdzie odbyły się zawody w zbieraniu ziemniaków o Złotą Pyrę. Najskuteczniejsze okazały się starszaki, ale i młodsze dzieci radziły sobie doskonale. Wszystkie grupy otrzymały więc Złote Pyry jedni większe drudzy mniejsze. Po zawodach nadszedł czas na wykonywanie ziemniaczanych stworków. Na zakończenie tego wesołego dnia dzieci zjadły ze smakiem pyry z gzikiem.
 
                     

Dodano: 2013-09-21 12:46:36


PROJEKT OSTRÓW TUMSKI
5 września starszaki wzięły udział w inauguracji projektu Dziedzictwo Ostrowa Tumskiego, który poprowadzi ciocia Ewa Włodarczak. Dzieci obejrzały film: Raz, dwa trzy...trakt oraz otrzymały plakaty związane z projektem. Celem zajęć jest pogłębienie wiedzy o Poznaniu, jego przeszłości, wydarzeniach i postaciach, które miały wpływ na losy miasta i kraju. Zajęcia są dostosowane do wieku dzieci i na pewno będzie to dla nich fascynująca przygoda.

 

Dodano: 2013-09-08 21:46:16


TYDZIEŃ WŁOSKI
Ostatni tydzień wakacji 26-30 sierpnia spędziliśmy pod znakiem włoskich klimatów. Atrakcje dla dzieci przygotowała ciocia Danusia we współpracy z państwem Chudy, rodzicami Zosi, którzy są miłośnikami Włoch. Ciocia oraz pani Asia Chudy zapoznały dzieci z tym pięknym krajem. Przedszkolaki wykonywały maski weneckie oraz malowały jak Leonardo da Vinci. Miały okazję przygotować samodzielnie pizzę pod czujnym okiem pana Konrada Chudy, który po mistrzowsku pokazał dzieciom jak to zrobić. Na zakończenie tygodnia włoskiego państwo Stachowscy, rodzice Antka zasponsorowali dzieciom pizzę ze swojej pizzerii, a poza tym odbył się wenecki bal w maskach.
Wycieczka nieco odbiegała od włoskich klimatów, a to dlatego, że była ona zakończeniem naszych wakacyjnych podróży. Dzieci pojechały do miasteczka westernowego w Silverado City koło Żnina, gdzie na jeden dzień przeniosły się w czasie i skorzystały z atrakcji Dzikiego Zachodu.
Ten ostatni wakacyjny tydzień był też czasem adaptacji maluszków, które dzielnie wraz z rodzicami zmagały się z przedszkolnym życiem.

                                                                       

Dodano: 2013-08-31 13:05:48


SZKOŁA PRZETRWANIA

W dniach 19-23 sierpnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w Cecylakowej Szkole Przetrwania. Program przygotowała dla dzieci ciocia Ewa.W, która miała okazję uczestniczyć w prawdziwym survivalu. Dzieci obejrzały film związany z tematem oraz zapoznały się ze sprzętem używanym podczas wypraw. Miały okazję np. założyć prawdziwy czołgowy hełmofon. Poza tym mogły pobawić się w namiotach, pograć w paintball czy popatrzeć przez lornetkę, nauczyły się też składać koc i samodzielnie przygotować posiłek. Malowały drużynowe flagi i uczestniczyły w biegu patrolowym. Dzieci miały okazję skosztować też obozowych przysmaków: bigosu i chleba ze smalcem. Prawdziwą frajdą była wycieczka do parku linowego, gdzie przedszkolaki mogły wyszaleć się na trasie przeznaczonej dla dzieci. Na zakończenie dzieci zdawały egzamin i otrzymały certyfikaty ukończenia Szkoły Przetrwania.

                                                              

Dodano: 2013-08-24 12:44:07


TYDZIEŃ HISZPAŃSKI
Po wakacjach wróciliśmy do naszych cecylakowych podróży. Od 12 do 16 sierpnia trwał tydzień hiszpański przygotowany przez ciocię Ilonkę. Dzieci poznały położenie i kontur Hiszpanii, samodzielnie wykonały flagę tego państwa.W rytmie muzyki Flamenco odbyła się fiesta z własnoręcznie wykonanymi wachlarzami. Dzieci wykonały w grupach prace plastyczną wyspy hiszpańskie Baleary. Wzniosły z klocków katedrę Sagrada Familia. Uczyły się mówić i liczyć w języku hiszpańskim. Małgosia Nowicka pokazała dzieciom pamiątki przywiezione z Majorki. Odbyła się też wycieczka do palmiarni poznańskiej gdzie dzieci poznały "Tajemnice Fauny i Flory rodem z Hiszpanii"-zwiedziły palmiarnię a ich przewodnikiem była małpka,odbyło się malowanie na twarzy hiszpańskich kwiatów i pająków na ręce,malowanie włosów, wróżby z kakaowca,łowienie rybek oraz zwierzęta egzotyczne z balonów i quiz.Na zakończenie tygodnia hiszpańskiego dzieci dostały pamiątkowe dyplomy.


                       

Dodano: 2013-08-18 21:28:05


TYDZIEN KOWBOJSKI
0d 8 do 12 lipca trwał w naszym przedszkolu tydzień kowbojski przygotowany przez ciocię Karolinę. Wszyscy przenieśliśmy się do „ Cecyliakcity”. Dzieciom pomysł na oryginalne spędzenie czasu bardzo się spodobał, ponieważ nie zabraklo atrakcji. Oprócz mody kowbojskiej tydzień obfitował w takie przygody jak: ujeżdżanie byka, strzelanie z pistoletów, kąpiel w blaszanej wannie oraz poszukiwanie złota. Nie zabrakło kowbojskiego jadła czyli czarnego chleba, czarnej kawy, fasoli, kiełbasy czy bekonu. Odwiedziliśmy również Osadę Traperską w Bolechówku, gdzie uczestniczyliśmy w kowbojskim pikniku. Na zakończenie odbyła się zabawa w stylu country. Tydzień ten na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci ponieważ zabawa była znakomita.

                                                             

Dodano: 2013-07-12 19:22:10


TYDZIEŃ MEKSYKAŃSKI

Od 1 do 5 lipca trwał w naszym przedszkolu Tydzień Meksykański przygotowany dla dzieci przez ciocię Anitkę oraz rodowitego Meksykanina Jose Luisa Zepeda-Merida.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o kulturze meksykańskiej. Poznały meksykańskie budowle i wykonały prace plastyczne na ten temat, między innymi wykonywały piramidy słońca.Poznały również charakterystyczne danie kuchni meksykańskiej - tortillę, którą przygotowały wspólnie z Jose. Szukały też drogi do Eldorado, którą znalazły w Kucykolandii.

Dzieci dowiedziały się również o historycznych mieszkańcach Meksyku: Majach i Aztekach,dowiedziały się,że w Meksyku rozbijane są piniaty i do czego służy sombrero.

Tydzień ten obfitował też w muzykę, taniec i piękne stroje, które przybliżył dzieciom Jose, a największą popularnością cieszyły się ogromne sombrera.

Mamy nadzieję, że udało nam się ukazać przedszkolakom chociaż malą cząstkę tego pięknego państwa.

                                           

Dodano: 2013-07-10 20:02:25


TYDZIEŃ INDIAŃSKI
Od 24 do 28 lipca nasze przedszkole było zarządzane przez wodza indiańskiego " Łagodne Pióro", w którego wcieliła się ciocia Ewa Młodożeniec. Dzieci poznały życie i kulturę Indian. Wykonały barwne opaski indiańskie, łapacze snów i totemy. Nie zabrakło indiańskiej muzyki i tańców, które poprowadził prawdziwy Indianin Jose. Dzieci codziennie zdobywały indiańskie sprawności, za co na zakończenie otrzymały certyfikaty, a zdobyte pióra przypięły do opasek.Zwieńczeniem tygodnia indiańskiego była wyprawa do Puszczykowa,gdzie zwiedziliśmy Muzeum Arkadego Fiedlera,a przede wszystkim ekspozycję Tajemniczy świat Indian. Niezwykła aura tego miejsca urzekła dzieci, pobudziła wyobraźnię, wciągnęła w frapujący krąg dawnych kultur.
Było dużo radości i wspaniałej zabawy.

                                         

Dodano: 2013-06-29 14:13:04


Bezpieczne Wakacje

Dodano: 2013-06-27 19:46:06


FESTYN RODZINNY
22 czerwca w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny:Słoneczne Rytmy.Na imprezę zaproszono rodziców i wszystkich sympatyków przedszkola.Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Ewa Piotrowska.Na scenie dzieci z poszczególnych grup wiekowych prezentowały swoje umiejętności.W programie występów pojawiły się piosenki,wiersze,zabawy w j. angielskim i tańce.Zaprezentował się także zespół wokalny : CECYLAKI oraz laureaci konkursów. Festyn połączony był z obchodami Dnia Matki i Dnia Ojca.Dzieci przedstawiły specjalnie na tę okazję przygotowany występ artystyczny oraz własnoręcznie wykonane upominki. Pożegnaliśmy tez dzieci opuszczające nasze przedszkole. Każdy absolwent otrzymał dyplom ukończenia przedszkola z gratulacjami oraz specjalną fotoksiążkę i oczywiście rożek obfitości.
Festyn zakończył się popołudniu,w rodzinnej atmosferze rodzice ze swoimi dziećmi miło spędzili ten wspólny czas. Wszystkim osobom, którzy przyczynili się do organizacji festynu jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Kolejny festyn już za rok! Zapraszamy serdecznie.

                       


fot. Marcin Michalak

Dodano: 2013-06-25 19:03:02


ZAWODY PŁYWACKIE
21 czerwca odbyły się ostatnie w tym sezonie zajęcia na pływalni połączone z zawodami dla dzieci i rodziców. Starsza grupa oraz rodzice startowali na dystansie 25 m stylem dowolnym, a młodsza grupa na małym basenie ścigała się trójkami. Wszystkie dzieci bez względu na uzyskany wynik otrzymały medale oraz certyfikaty ukończenia kursu pływania. Wśród rodziców w kategorii kobiet najlepsza okazała się pani Dorota Jarząbek, a tuż za nią pani Marta Nowak. W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny był pan Przemysław Tecław, II miejsce zajął pan Ryszard Wąsikiewicz, a III pan Adam Powiertowski. Ze względu na minimalną różnicę w czasie przyznano IV miejsce panu Łukaszowi Blige. Zwycięzcy otrzymali puchary, a pozostali uczestnicy medale. Po zawodach dzieci wraz z rodzicami mogli miło spędzić czas w wodzie.
Zapraszamy na zajęcia od września.

               

Dodano: 2013-06-23 13:25:48


DZIEŃ DZIECKA
Chociaż Międzynarodowy Dzień Dziecka, najbardziej oczekiwane przez maluchy święto, obchodzić będziemy dopiero w sobotę, to dzieci uczęszczające do naszego przedszkola zaczęły świętowanie już 29 maja.
Zabawa dla dzieci zatytułowana " Witajcie w naszej bajce" była okazją do przebrania się dzieci w bajkowe stroje. Możliwość wcielenia się w bohaterów bajek sprawiła dzieciom wiele radości.
Największą atrakcją był występ cioć, które przedstawiły dla dzieci inscenizację:
 " O Czerwonym Kapturku, który nie bał się wilka".

Poza tym dzieci chętnie brały udział w różnorodnych zabawach, którym towarzyszyły radosne tańce, rysowanie kredą, zabawy ruchowe i kolorowe bańki mydlane. Dzieciaki z wielkim zapałem spieszyły do udziału w różnych zabawach, które budziły wielkie emocje.Plac przedszkola był pełen śmiechu, dziecięcego krzyku i radości. Na zakończenie dzieci przeszły barwnym korowodem przez wieś, robiąc przy tym wiele hałasu.

Jak przystało na Dzień Dziecka, nie mogło zabraknąć też prezentów dla milusińskich - dzieci otrzymały ogrodowy domek, puzzle oraz słodkości.

                         

fot. Marcin Michalak

Dodano: 2013-05-30 13:58:57


WYCIECZKA DO TEATRU GRUPY BALETEK

W maju dzieci z grupy " Tańczące Baletki" wybrały się na wycieczkę do teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na przedstawienie Astrid Lindgren „Pippi Langstrump” w reżyserii Zdzisława Jaskuły.

Rudowłosa Pippi Langstrump ma zawsze dobry humor i jest pełna energii. Osierocona wcześnie musiała nauczyć się radzić sobie sama. Teraz mieszka w małym miasteczku w Willi Śmiesznotce. Jej nieodłącznymi towarzyszami są koń Alfonso i psotna małpka, Pan Nillson.

Dzieci były zachwycone przedstawieniem oraz grą aktorów. Mogły również podziwiać wystrój wnętrza i wyposażenie teatru.

 

   

Dodano: 2013-05-30 13:44:55


KRÓLOWA POLIHYMNIA

Spotkanie z Królową Polihymnią to doniosłe wydarzenie w naszym przedszkolu. Miało ono miejsce 22 maja. Dzieci przygotowywały się do niego starannie, założyły piękne, odświętne stroje. Polihymnia  miała dla nas niespodziankę - CERTYFIKAT  oraz niezwykłą opowieść, z której dzieci dowiedziały się jak została Królową muzycznego świata. Było to ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Filharmonią Pomysłów.

 

   

Dodano: 2013-05-30 13:41:43


SPOTKANIE Z LEKARZEM
W czwartek 23 maja odwiedziła nasze przedszkole pani lekarka, mama Jędrusia. Celem wizyty było zachęcenie dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu. Pani doktor zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw oraz zastrzyków. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia stetoskopu, jak również zapoznania się ze  sprzętem medycznym . Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że w przyszłości wizyta dzieci w gabinecie lekarskim nie będzie budziła nieprzyjemnych uczuć.  Na zakończenie pani doktor otrzymała kwiaty i laurki.

       

Dodano: 2013-05-23 18:18:27


SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
W naszym przedszkolu cyklicznie organizowane są sytuacje edukacyjne dla dzieci, dzięki którym dzieci mają możliwość poznania różnych zawodów.

Dnia 21 maja 2013r odwiedził nasze przedszkole Pan leśniczy, dziadek Piotrusia. Na początku spotkania zaprezentował dzieciom swój mundur, a następnie opowiedział o swojej pracy.
Przedszkolaki dowiedziały się również w jaki sposób mogą pomóc zwierzętom i ptakom. Mówił o sadzeniu drzew, ochronie przed szkodnikami, celowych wycinkach. Przypomniał przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie. Zwieńczeniem tego spotkania było sadzenie drzewek pod czujnym okiem pana leśnika. Każda grupa posadziła swoje drzewko i obiecała dbać o nie, stając się jednocześnie : " Strażnikiem Przyrody" Na zakończenie dzieci  wręczyły panu leśnikowi samodzielnie przygotowaną laurkę,oczywiście z leśnym akcentem.

                 

Dodano: 2013-05-23 18:14:43


WYCIECZKA NA GOSPODARSTWO
W czwartek 16 maja przedszkolaki zwiedzały gospodarstwo rolne u cioci Lucynki, dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli, jak również widziały hodowlane zwierzęta. Największą atrakcją dla dzieci była możliwość pogłaskania malutkich kotków. Spotkanie było bardzo udane i z pewnością zapadnie na długo w pamięci przedszkolaków.

                   

Dodano: 2013-05-16 18:58:46


PIERWSZA POMOC
We wtorek 14 maja w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Te niecodzienne zajęcia poprowadził w terenie pan Damian Jerszyński. Głównym celem przedsięwzięcia było wykształcenie u dzieci odpowiednich postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia życia innych osób.  Bardzo ważnym elementem zajęć była prezentacja technik ratowniczych. Dzieci w małych zespołach uczyły się czynności potrzebnych do udzielania pierwszej pomocy: jak ułożyć osobę w pozycji bezpiecznej, jak wezwać pomoc i przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową.

                   

Dodano: 2013-05-15 19:37:16


WIZYTA POLICJANTÓW
Dnia 09.05.2013 r. w ramach akcji " Bezpieczny Przedszkolak" przybyli do naszego przedszkola policjanci z Komendy  w Czerwonaku.

Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął obok przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolacy mogli włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowe laurki.

         

 


Dodano: 2013-05-13 18:43:16


FESTIWAL PIOSENKI
7 maja o godzinie 10:00 w hali CRKF AKWEN w Czerwonaku odbyły się eliminacje gminne do XVIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków. W eliminacjach wzięły udział trzy dziewczynki z naszego przedszkola: Małgosia Nowicka, Julka Marczuk i Marysia Sobczak. Występy dzieci oceniało profesjonalne jury. Nasze solistki zaprezentowały bardzo wysoki poziom pod względem predyspozycji muzycznych, poczucia rytmu, tempa, słuchu, pamięci oraz własnej wypowiedzi muzycznej . Umiejętności dziewczynek zostały docenione gdyż dwie z nich: Małgosia i Marysia otrzymały nominacje do dalszego etapu. Wszyscy uczestnicy za udział w Festiwalu  otrzymali nagrody: pluszowe zabawki i pamiątkowe dyplomy.

                     

Dodano: 2013-05-07 19:29:52


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI
Dzieci z naszego przedszkola często prezentują swoje umiejętności w różnego rodzaju konkursach.23 kwietnia dwaj chłopcy wybrani w przedszkolnych eliminacjach: Bartek Nowak i Witek Piotrowski zaprezentowali swoje umiejętności na XII Gminnym Konkursie Recytatorskim w przedszkolu "Bajkowe Ludki" w Koziegłowach.Nasz udział w konkursie zakończył się sukcesem, ponieważ Witek znalazł się wśród piątki wyróżnionych dzieci. Komisja przy ocenie recytatorów wzięła pod uwagę; dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.Laureaci oprócz gratulacji otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Celami konkursu były m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozbudzanie zainteresowań literackich oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności na większym "forum" - zachęcanie do publicznych występów.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

Dodano: 2013-04-24 19:11:18


KONKURS RECYTATORSKI
18 kwietnia odbyły się przedszkolne Eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Do konkursu stanęło 15 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Mali artyści przygotowali przeróżne wiersze, jednak największą popularnością cieszyły się wierszyki autorstwa Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy. W komisji tym razem zasiadły wychowawczynie i pani dyrektor. Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Pani Dyrektor  podziękowała uczestnikom, zaprosiła do udziału w następnej edycji konkursu a zwycięzcom  życzyła powodzenia  w wielkim finale. Komisja wybrała dwóch chłopców, którzy będą reprezentować nasze przedszkole w konkursie gminnym: Bartka Nowaka oraz Witka Piotrowskiego. Wyróżnienie otrzymały : Helenka Urbanowicz i Marysia Sobczak.

                                    

eliminacje przygotowała ciocia Ewa

Dodano: 2013-04-21 22:42:05


ELIMINACJE
12 kwietnia odbyły się w naszym przedszkolu Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków. W tym roku jury w składzie: Karolina Piotrowska-Sobczak -muzyk, Marcin Matuszewski - muzyk oraz Wojciech Piotrowski- przedstawiciel rodziców, miało okazję wysłuchać 9 prezentacji. Spośród wszystkich uczestników do etapu eliminacji gminnych zakwalifikowano: Julię Marczuk, Małgorzatę Nowicką oraz Marysię Sobczak. Za udział dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki. Zaprezentował się także zespół muzyczny " Cecylaki". Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                       

Eliminacje zorganizowała ciocia Ewa

Dodano: 2013-04-13 13:35:42


OLIMPIADA
W tegorocznej VI edycji Olimpiady Przedszkolady wzięło udział siedem oddziałów przedszkolnych. W tym roku mieliśmy czerwone koszulki, a naszym hasłem przewodnim było: " czy wygramy , czy przegramy, ale nigdy się nie damy'. Choć zajęliśmy VI miejsce tak jak w roku ubiegłym, to walczyliśmy do końca, a zabawa była świetna.
Scenariusz zawodów tradycyjnie przebiegał wg olimpijskiego protokołu, było zapalenie znicza, uroczyste wciągnięcie flagi oraz przysięga, złożona chórem przez wszystkich uczestników. W  specjalnie opracowanych konkurencjach nasi mali bohaterowie musieli wykazać się szybkością, sprytem, skocznością, celnością i siłą fizyczną. Nie mogło oczywiście zabraknąć wyścigu, w którym sprawdzane były umiejętności ich opiekunek – dzielnych pań przedszkolanek. W czasie, gdy komisja sędziowska skrupulatnie liczyła wszystkie punkty, byliśmy świadkami pokazu skoków na trampolinie.
Idea Olimpiady Przedszkolady zakłada, iż najważniejsza jest dobra zabawa, sport i uśmiech tych, którzy w tym dniu są najważniejsi – dzieci z przedszkoli Gminy Czerwonak. Wszystkie startujące drużyny dostały medale, dyplomy, puchary, nagrody i upominki.
Wszystkim naszym dzieciakom gratulujemy.

                               

Do olimpiady przygotowała dzieci ciocia Ilonka, wujek Damian i ciocia Ewa

Dodano: 2013-04-07 13:32:06


WIELKANOC
Tradycyjnie jak co roku w wielki czwartek zasiedliśmy wspólnie do wielkanocnego śniadania. Zanim to jednak nastąpiło przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki i zajączki wielkanocne,  siały także rzeżuchę.
Dzieci poznały też wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to również tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały.
Na naszym stole wielkanocnym znalazły się typowe wielkanocne potrawy, które dzieci zajadały ze smakiem. Po uroczystości dzieci wybrały się na spacer na poszukiwania podarków od Zajączka wielkanocnego:) który przyniósł dla nich słodycze, po wykonaniu zadań specjalnych.
Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Ponieważ tego typu spotkania niosą zawsze ze sobą radość i uśmiech dziecka, wprowadzają świąteczny nastrój oraz pomagają w integracji dzieci ze wszystkich grup wiekowych.

                       


Wielkanoc przygotowała dla dzieci ciocia Karolinka

fot. Marcin Michalak

Dodano: 2013-03-29 12:49:09


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Zima nie odpuszcza. Mimo niesprzyjającej aury w naszym przedszkolu w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny było wiosennie i kolorowo.Pięknie udekorowane sale, wiosenne kąciki pełne tulipanów i żonkili, w salach gwarno od radosnego śpiewu oraz wspaniałe stroje naszych przedszkolaków sprawiły, że był to szczególny dzień.
Nie zabrakło zagadek, wspólnych tańców i śpiewów, pokazu mody wiosennej oraz przygotowania wiosennych kanapek. Marzannę utopiliśmy w wannie. Marzanna „zimowa panna” została uroczyście  pożegnana. Największą atrakcją było jednak malowanie stopami. Mamy nadzieję, że wiosna nas wysłucha i nareszcie przyjdzie do nas.

                                             

Pierwszy Dzień Wiosny przygotowała dla dzieci ciocia Danusia

Dodano: 2013-03-22 18:49:30


WYCIECZKA DO MUZEUM ARCHIDIECEZJALN
14 marca najstarsze grupy w ramach projektu Wehikuł czasu wybrały się na kolejną wycieczkę do Poznania. Tym razem były to warsztaty w Muzeum Archidiecezjalnym dotyczące dawnych strojów. Zajęcia rozpoczęły się od otwarcia starej szafy, gdzie oczom dzieci ukazały się dziwne stroje. Mogły je dotykać a nawet niektóre z nich założyć. Poznały dawne nazwy odzieży i materiały z jakich zostały uszyte. Miały okazję zobaczyć starą maszynę do szycia. Na zakończenie bawiły się w projektantów mody. Zajęcia były ciekawe i dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

                                   

Na wycieczkę pojechała z dziećmi ciocia Ilonka, ciocia Agnieszka i ciocia Ewa

Dodano: 2013-03-14 19:03:24


DZIEŃ KOBIET
7 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet . Przygotowania do tego święta trwały już wcześniej, bowiem chłopcy z pomocą pani Anity upiekli dla dziewczynek ciasteczka.
Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie w uroczystości, podczas której wszystkie kobiety naszego Przedszkola, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i upominki od chłopców. Chłopcy nie tylko pięknie recytowali wierszyki, ale okazali się bardzo mili. Na zakończenie wszyscy mogli spróbować pysznego ciasta upieczonego przez panią Anitę.

                       

Dzień Kobiet przygotowała ciocia Anitka

Dodano: 2013-03-07 21:02:32


WYCIECZKA DO TEATRU
27 lutego dzieci z naszego przedszkola wybrały się do Teatru Muzycznego na balet pt. „Kot w butach”. Oczom dzieci ukazali się tancerze w pięknych kostiumach scenicznych oraz barwne dekoracje. Dzieci z zapartym tchem śledziły historię głównego bohatera. Po zakończonym spektaklu owacjom nie było końca. Po spektaklu dzieci miały możliwość zwiedzenia teatru.

       

Wycieczkę zorganizowała ciocia Ilonka

Dodano: 2013-02-28 21:16:51


DNI OTWARTE
24 lutego zaprosiliśmy  do odwiedzenia naszego przedszkola dzieci, które w następnym roku szkolnym zostaną przedszkolakami oraz ich rodziców, W czasie odwiedzin można było zapoznać się z wystrojem sal, rozkładem zajęć w poszczególnych grupach oraz z aktualną ofertą przedszkola.
Natomiast 25 i 26 lutego zaprosiliśmy rodziców przedszkolaków , które już uczęszczają do naszego przedszkola.Rodzice mieli możliwość obserwacji swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz posiadanych wiadomości i umiejętności, jak również, w przypadku zajęć plastycznych, towarzyszenia dzieciom w wykonywaniu barwnych prac.  Przedszkolacy z niecierpliwością oczekiwali wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej przed swoim rodzicem lub inną bliska osobą, która w tym dniu odwiedziła przedszkole. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w zajęcia.

                         

Dodano: 2013-02-28 21:01:56


ZIMOWE ZABAWY
Korzystając z uroków tegorocznej zimy systematycznie zabieramy nasze przedszkolaki do zaśnieżonego ogrodu przedszkolnego. Zabawa jest przednia. Dzieci całkowicie oddają się zimowej zabawie. Wykazują się niezwykłą  pomysłowością w szaleństwach na śniegu. Mróz nikomu nie przeszkadza, a do przedszkola wracamy z szerokimi uśmiechami.

           

Dodano: 2013-02-21 19:09:05


BAL FANTAZJA
7 lutego w naszym przedszkolu odbył się niezwykły bal pod tytułem Fantazja.Aby przenieść się w świat muzyki i świetnej zabawy dzieci najpierw wzięły udział w festiwalu filmowym i obejrzały film Walta Disneya : Fantazja. Sale zamieniły się w komnaty, wszędzie można było zobaczyć instrumenty, nuty, była też lalkowa orkiestra i dyrygent. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się w rytm muzyki. Przedszkolaki miały również możliwość wzięcia udziału w konkursach, które związane były z obejrzanym filmem. Dzieci malowały muzykę Bacha, tańczyły do muzyki Czajkowskiego i rozpoznawały brzmienie instrumentów. Za każde wykonane zadanie dzieci otrzymywały nutki. Po zebraniu wszystkich nutek na dzieci czekała wspaniała niespodzianka czyli muzyczny tort.
Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

                      

Bal zorganizowała i przygotowała ciocia Ilonka
fot. Marcin Michalak

Dodano: 2013-02-08 22:10:58


IV CECYLAKOWY FESTIWAL FILMOWY
W środę 6 lutego zakończył się trwający tydzień festiwal filmowy, który stał się już tradycją naszego przedszkola. Festiwal prowadziła ciocia Ilonka, wcielając się w rolę dyrygenta i osoby wprowadzającej dzieci w świat muzyki. W tym roku wybraliśmy film Disneya: Fantazja.Fantazja  z 1940 roku to zbiór krótkich animowanych nowel, ilustrujących słynne utwory muzyki klasycznej.
Obraz podzielony jest na 8 części i każda zilustrowana jest osobnym utworem w wykonaniu Orkiestry Filadelfijskiej  pod batutą słynnego dyrygenta - Leopolda Stokowskiego okraszona komentarzem Deemsa Taylora. Codziennie dzieci oglądały jedną część. Była to nie tylko wspaniała uczta dla ucha, ale też skarbnica wiadomości o kompozytorach i ich muzyce. Muzyka słynnych kompozytorów rozbrzmiewała przez cały dzień. Zdobyte wiadomości zostaną wykorzystane podczas konkursów na balu karnawałowym.

             

Cecylakowy Festiwal Filmowy przygotowała dla dzieci ciocia Ilonka

Dodano: 2013-02-06 18:17:21


WYCIECZKA DO MUZEUM WOJSKOWEGO
10 stycznia dzieci z najstarszych grup wybrały się do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego, aby zostać rycerzem lub damą orderową. Na zajęciach dzieci zapoznały się z drogą do godności rycerskiej czyli od funkcji pazia, potem giermka do pasowania na rycerza. Następnie omówiona została rola rycerza w społeczeństwie i jego obowiązki wobec króla i państwa. Przy eksponatach omawiane było uzbrojenie (zbroje, różnorodna broń biała bojowa i turniejowa) oraz formy walki zarówno w turniejowych szrankach jak i na polu bitwy. Przedstawiona została także postać damy, jej zajęcia i miejsce w życiu rycerza.Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna. Chłopcy zostali pasowani na rycerza prawdziwym mieczem. Otrzymali pas i ostrogi, a dziewczynki zostały uhonorowane orderami. Rycerze i damy otrzymali specjalne zaświadczenia.

             

Na wycieczkę pojechały z dziećmi ciocia Ilonka, ciocia Agnieszka i ciocia Ewa

Dodano: 2013-01-10 20:27:20


JASEŁKA
                          

Dodano: 2013-01-09 17:39:11


| 2019 | | 2018 | | 2017 | | 2016 | | 2015 | | 2014 | | 2013 | | 2012 | | 2011 |
© Copyright Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii
created by mobime studio