AKTUALNOŚCI

ŻYCZENIA
W Bożego Narodzenia dni urocze
niechaj szczęściem serce gra
niech miłość Was otoczy i jak najdłużej trwa
Niech te święta przyniosą Wam Boże łaski
spokój, radość i dostatek wszelki
a Nowy Rok niech spełni
marzenia ukryte na samym dnie serca


Serdeczne życzenia składają: Dyrekcja i pracownicy przedszkola

Dodano: 2014-12-21 13:52:53


SPOTKANIE WIGILIJNE
18 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne dla dzieci i pracowników przedszkola, mające na celu kontynuowanie tradycji i zwyczajów świątecznych. W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich wspólnie śpiewane kolędy. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń. Potem wszyscy zasiedli do stołów. Dzieci smakowały czerwony barszczyk z pasztecikiem, rybę i inne smakołyki.
Przed wigilia odwiedził dzieci Gwiazdor i obdarował je prezentami.
Przedszkolna wigilia minęła w atmosferze wzajemnej życzliwości.

       

Dodano: 2014-12-21 13:39:53


JARMARK ŚWIĄTECZNY
7 grudnia grupa dzieci z naszego przedszkola uświetniła swoim występem Jarmark świąteczny w Koziegłowach. Dzieci zaprezentowały dwie piosenki: Hymn św. Cecylii oraz Przyjedz do nas Mikołaju pod kierunkiem cioci Basi Jach, a także dwa tańce latino pod kierunkiem wujka Jose Sepeda Merida. Dzieci spisały się na medal i otrzymały gromkie brawa. Relację z jarmarku można obejrzeć na stronie Akwenu.

Dodano: 2014-12-14 14:17:50


SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOLAJEM
Jak co roku  tradycyjnie dzieci spotkały się ze św. Mikołajem, w tym roku nieco wcześniej bo 5 grudnia. Dzieci powitały go przed przedszkolem. Wizyta była bardzo mila. Mikołaj rozdał prezenty na które wszyscy długo czekali.  Mikołaj dostał od dzieci laurki oraz wysłuchał piosenek. Dzieci obiecały , że będą grzeczne i pożegnały Mikołaja do następnego roku. Po wizycie wspaniałego gościa dzieci bawiły się nowymi zabawkami, a w butach czekała na nie słodka niespodzianka.

                 

Dodano: 2014-12-07 15:04:14


SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM
27 listopada w naszym przedszkolu gościliśmy panią górnik , babcię Eryka, aby poszerzyć wiadomości o tej trudnej i niebezpiecznej pracy. Pani górnik przybyła w pełnym galowym umundurowaniu. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej i odznaczeniom, jakie górnicy otrzymują za ciężką pracę. Pani górnik wytłumaczyła dzieciom jakie znaczenie mają kolory pióropusza na czapce i kto je nosi. Przedszkolaki chętnie oglądały też różne minerały i słuchały opowieści przedstawionych przez babcię Eryka. Na zakończenie wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane tekturowymi czapkami oraz cukierkami.

       

Dodano: 2014-11-30 21:06:51


DZIEŃ ŚWIĘTEJ CECYLII
20 listopada obchodziliśmy święto naszej patronki św. Cecylii. Z okazji święta zaprosiliśmy panią Gładysiak, która jest katechetką, aby przybliżyła dzieciom czasy, w których żyła nasza patronka od strony kulinarnej. Dzieci dowiedziały się co jedzono w tych czasach oraz jakich naczyń używano. Wszystkie dzieci otrzymały ciasteczka św. Cecylii wykonane z produktów tamtych czasów. Jagódka z grupy Mali Artyści wcieliła się w postać świętej . Po południu wszystkie dzieci wzięły wraz z rodzicami udział w mszy świętej, która odbyła się w Koziegłowach w kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej. Dzieci uświetniły mszę oprawą muzyczną pod kierunkiem cioci Basi, a także przedstawiły prośby w modlitwie powszechnej.

 

                              

fot. Ryszard Galowski

Dodano: 2014-11-23 15:11:51


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
30 pazdziernika, jak co roku przyjęliśmy do grona przedszkolaków grupę maluszków Kolorowe Kredki. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. Śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Zaprezentował się też zespół wokalny Cecylaki, który zaśpiewał hymn św. Cecylii. Po części artystycznej uroczystego pasowania batutą dokonała pani Karolina Piotrowska - Sobczak. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek, a rodzice symboliczną różę. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania usiedli przy stole by miło spędzić czas przy słodkim poczęstunku.

                   

fot. R. Galowski

Dodano: 2014-11-02 14:24:07


JESIENNE WARSZTATY
22 pazdziernika gościliśmy w naszym przedszkolu rodzinę Gładysiaków, która prowadzi gospodarstwo ekologiczne. Grupa najstarsza i najmłodsza rozmawiała o jesiennym ogrodzie, a grupa Baletek o segregowaniu śmieci. Warsztaty były bardzo ciekawe. Dzieci z radością segregowały śmieci, dowiedziały się o tym, jak można wykorzystać owoce i warzywa na zimę. Nie zabrakło żywego pająka, mrówek, a nawet śpiącego trzmiela. Na zakończenie dzieci sadziły fasolkę do ekologicznych doniczek.

             

Dodano: 2014-11-02 14:16:19


Dzień Edukacji Narodowej
14 pazdziernika obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Edukacji Narodowej. Już od rana panował świąteczny nastrój. Dzieci starały się uczcić to święto na swój sposób, czyli rysowały laurki dla cioć. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za pracę, a dzieci z najstarszej grupy wręczyły wszystkim ciociom symboliczna różę i zaśpiewały sto lat.

   

Dodano: 2014-10-20 07:36:15


TEATRZYK : KOT W BUTACH
W czwartek 18 września odwiedzili nasze przedszkole artyści teatru Duet z Krakowa. Zaprosili dzieci na interaktywny teatrzyk pt.: Kot w butach. Dzieci zobaczyły opowieść o przyjazni, zaufaniu, cierpliwym dążeniu do celu. Było to zabawne, edukacyjne i wciągające przedstawienie. Dzięki metodzie " bawiąc uczymy" , którą zastosowali aktorzy, z pewnością przekazali dzieciom wiele głębszych treści wynikających z morału tej baśni.

       

Dodano: 2014-09-21 13:07:53


TYDZIEŃ FIOLETOWY
Tydzień fioletowy był ostatnim Dniem Kolorowym podczas wakacji. Dzieci zgodnie ze zwyczajem wakacyjnym miały ubrane rzeczy z fioletowym akcentem. Tradycyjnie też szukały fioletowego koloru w otoczeniu i malowały farba w tym kolorze. Ideą naszych kolorowych dni było tez pokazywanie dzieciom nowych smaków i zachęcanie do spróbowania ich. Tym razem były to śliwki w czekoladzie oraz tęczowe ciasto przygotowane przez mamę Zuzi. W tym tygodniu mieliśmy dwie wycieczki: na lawendowe pole, gdzie dzieci dowiedziały się wszystkiego o lawendzie oraz do Deli Parku w Rosnówku, gdzie oprócz treści edukacyjnych była wspaniała zabawa na nowoczesnych placach zabaw.
Kolorowe wakacje minęły nam w bardzo miłej atmosferze. Teraz czekamy tylko na kolejne atrakcje. Do zobaczenia za rok.

                     

Dodano: 2014-08-31 14:51:16


TYDZIEŃ POMARAŃCZOWY
Od 18 do 22 sierpnia trwał w naszym przedszkolu tydzień pomarańczowy. Dzieci poznały w trakcie zabaw ten kolor oraz malowały farbą w tych odcieniach. W trakcie zajęć, którym towarzyszył kot Garfild, dzieci poznały właściwości zdrowotne wybranych pomarańczowych warzyw i owoców. Swoją wiedzę wykorzystały podczas warsztatów kulinarnych tworząc pyszne i zdrowe sałatki. W tym tygodniu na wycieczkę dzieci wybrały zoo w Poznaniu. Podczas wycieczki przedszkolaki szukały pomarańczowych zwierząt, odbył się tez pomarańczowy piknik na terenie zoo. W ostatnim dniu odbyły się zawody z elementami koloru pomarańczowego, np. przewożenie pomarańczy na taczce czy zbieranie marchewek. Na zakończenie każda grupa otrzymała dyplom i galaretki pomarańczowe dla osłody.  Tydzień ten przyniósł dzieciom wiele radości i zabawy.

                                   

Dodano: 2014-08-24 12:20:30


TYDZIEŃ NIEBIESKI
Pierwszy tydzień po wakacjach upłynął nam pod znakiem pirackiej zabawy, a kolorem przewodnim był niebieski. Zaczęliśmy od wprowadzenia, gdzie dzieci poznały różne odcienie tego koloru, szukały rzeczy w tym kolorze, a nawet sprawdzały jak pachnie kolor niebieski. Kolejnym etapem naszej zabawy był rejs pirackim statkiem, czyli wesołe harce z chustą Klanza. Słuchając morskiej muzyki, dzieci malowały fale, używając niebieskiej farby. 
Niewątpliwie atrakcją niebieskiego tygodnia była wycieczka na Wyspę Piratów w Kościanie, gdzie dzieci poszukiwały skarbu, płynąc łodzią dookoła świata. Po szalonej zabawie zjadły zupę, upiekły kiełbaski przy ognisku, a na deser zjadły lody od piratów.
Nie zabrakło w tym tygodniu dyskoteki przy szantach, zdobywania sprawności pirata oraz warsztatów kulinarnych. Dzieci obejrzały tez bajkę : Piotruś Pan. Był to wesoły i niezapomniany tydzień.

                                                                 

Dodano: 2014-08-17 17:23:37


TYDZIEŃ ŻÓŁTY
Gorący lipiec sprawił, że od 7 do 11 lipca w naszym przedszkolu królowała żółta barwa. Dzieci odbyły rozmowę na temat tego koloru, obejrzały film z Pszczółką Mają w roli głównej. W tygodniu tym motywem przewodnim były słoneczniki i miód, wytwarzany przez pszczoły. Wielką radość sprawiła wszystkim degustacja żółtych potraw oraz słoneczna dyskoteka, a także Mundialowe rozgrywki. Dzieci wykonywały także prace plastyczne używając koloru żółtego. Największą jednak atrakcją tygodnia była wycieczka do Skansenu Pszczelarskiego w Swarzędzu, gdzie dzieci poznały życie pszczół.

             

Dodano: 2014-07-10 22:14:00


TYDZIEŃ ZIELONY
Zielony Tydzień w naszym przedszkolu obfitował w wiele atrakcyjnych zajęć i wspólnych zabaw, a towarzyszył mu sympatyczny Zielony Groszek. Nieodłącznym elementem stroju każdego przedszkolaka był zielony element garderoby. W trakcie tego tygodnia dzieci spacerowały w okolicy przedszkola i prowadziły obserwacje przyrodnicze. Na podstawie tych obserwacji wykonały prace plastyczne, używając róznych odcieni zielonego koloru. Ponadto przedszkolacy tworzyli zielone, zdrowe posiłki, między innymi pasty z zielonego groszku. Oprócz tego odbyła się zielona dyskoteka i zawody na zielonej trawce. Dzieci obejrzały film: Dawno temu w trawie. Zielony Tydzień zakończył się wycieczką do pięknego, zielonego Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach.

                                                 

Dodano: 2014-07-04 21:19:06


TYDZIEŃ CZERWONY
23 czerwca rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu Wakacyjną Koloroterapię. Jako pierwszy zawitał do nas kolor czerwony, czerwony jak Czerwonak. Stroje w tej barwie wywoływały w dzieciach uczucie optymizmu i radości. Wszystkie przedszkolaki więc, oraz ciocie ubierały się na czerwono. Na zajęciach edukacyjnych dzieci dowiedziały się dużo o tym kolorze, szukały go w otoczeniu oraz rysowały dla taty laurki w kolorze czerwonym, a przewodnim tematem było serce.  Na naszych stołach pojawiły się czerwone przysmaki, przede wszystkim truskawki. Każdy miał okazję spróbować czerwonego dżemu i kompotu. Odwiedziliśmy również leśniczówkę Potasze, jako jedną z atrakcji gminy Czerwonak. Mieliśmy okazję obejrzeć stajnię, karmić zwierzęta, pojezdzić na bryczce i na kucyku. A po atrakcjach upiekliśmy kiełbaski przy ognisku.
Oprócz tego dzieci obejrzały filmy o Cieście Truskawkowym i Czerwonym Traktorku. Nasze przedszkole odwiedziła też pani kosmetyczka, która malowała na czerwono dziewczynkom paznokcie , a chłopcom kosmyk włosów. Na zakończenie tygodnia odbył się czerwony bal, na którym wszyscy świetnie się bawili.

                        

Dodano: 2014-06-29 14:43:25


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
W sobotę 21 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2013/2014. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny: tańce latino, balet, piosenki . Zaprezentował się również zespół wokalny: Cecylaki , a także laureaci konkursów. Dzieci odchodzące do pierwszej klasy przedstawiły specjalny program pożegnalny. Dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, a wychowawcy i personel kwiaty. Wszyscy doskonale się bawili. Rodzice nie kryli wzruszenia. Głośno oklaskiwali małych artystów. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w następnym roku szkolnym, natomiast absolwentom - sukcesów w szkole.

Dodano: 2014-06-22 12:52:26


ZAWODY PLYWACKIE
W piątek 13 czerwca, na pływalni odbyły się ostatnie w tym sezonie zajęcia. Z tej to okazji zorganizowane zostały zawody, których pomysłodawcą był trener pan Damian Jerszyński. W zawodach wzięły udział dzieci z naszego przedszkola, ich rodzice i rodzeństwo oraz zaprzyjaznieni goście. Zawodnicy rywalizowali na jednej długości basenu stylem dowolnym na czas. Wszyscy spisali się wyśmienicie. Dzieci kończące naukę pływania wykazały się umiejętnością pływania stylem grzbietowym i kraulem. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dziękujemy uczestnikom zawodów za bardzo miłą atmosferę i sportową postawę.

Dodano: 2014-06-15 14:13:47


DZIEŃ DZIECKA
Tradycyjnie jak co roku, obchodziliśmy Dzień dziecka. W tym roku nieco wcześniej, bo 29 maja. Głównym punktem imprezy i największą niespodzianką było przedstawienie w wykonaniu nauczycieli, którzy specjalnie dla przedszkolaków wystawili inscenizację, opartą na baśni: " Kopciuszek".  Przedstawienie miało charakter sportowy, toteż wszyscy ubrani byli na sportowo. Śmiechu i zabawy było mnóstwo. Po przedstawieniu " książę i Kopciuszek " zaprosili wszystkie dzieci na sportowy bal. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku, czyli pysznych deserów. Na zakończenie dzieci otrzymały wyjątkowe, zdrowe lizaki z fabryki słodyczy. Był to bardzo miły dzień, pełen radości.

                     

Dodano: 2014-06-01 14:50:36


DZIEŃ MAMY
W dniach od 20-26 maja odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Matki. Dzieci z wszystkich grup zaprosiły swoje mamy do przedszkola. Były wierszyki, piosenki, tańce i inscenizacje. Na rodziców czekały również upominki i różne niespodzianki. Nie zabrakło również poczęstunku dla wszystkich. Mamy nadzieję, że występy i podziękowania dzieci podobały się mamom.

         

Dodano: 2014-05-28 19:18:32


WYCIECZKA DO TEATRU
22 maja dzieci z naszego przedszkola wybrały się na spektakl p.t: Jaś i Małgosia. Tekst był oparty na klasycznej wersji baśni, ale trochę uwspółcześniony. Prosta scenografia nadała przedstawieniu formę zabawy aktorów z dziećmi. Nasze przedszkolaki z uwagą śledziły losy bohaterów.  Dzieciaki wróciły do przedszkola zadowolone i pełne wrażeń.

   

fotografie pobrano ze strony Teatru Animacji

Dodano: 2014-05-25 13:45:39


FESTIWAL PIOSENKI
7 maja troje solistów z naszego przedszkola wraz z osobami towarzyszącymi wzięło udział w Eliminacjach gminnych do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków. Julia, Marysia i Kaziu okazali się bezkonkurencyjni. Jury nie mogło oceniać naszych dzieci bowiem poziom wykonania przekraczał kryteria konkursu. Nie była więc to dla nas porażka, ale wielki sukces. Jest to również sygnałem do występów na poważniejszych scenach. Wszystkie dzieciaki otrzymały pluszaki i pamiątkowe dyplomy, zostały również uhonorowane przez panią dyrektor Ewę Piotrowską.

     

fotografie pobrano ze strony Gmina Czerwonak

Dodano: 2014-05-09 18:41:00


KONKURS RECYTATORSKI
29 kwietnia w Przedszkolu Bajkowe Ludki w Koziegłowach odbył się Gminny konkurs recytatorski, w którym wzięła udział dwójka dzieci z naszego przedszkola: Magdalena Piotrowska i Błażej Jarząbek. Nasze dzieci nie tylko pamięciowo opanowały tekst wiersza, ale i zaprezentowały nienaganną dykcję, talent recytatorski oraz dobre wrażenie artystyczne. Zaowocowało to zdobyciem dwóch pierwszych miejsc przez nasze dzieci. Uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano: 2014-05-03 12:51:46


ELIMINACJE DO KONKURSU PIOSENKI
25 kwietnia odbyły się eliminacje do gminnego konkursu piosenki. Wszystkie dzieci miały możliwość uczestniczenia w przesłuchaniach i zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę. Wystąpiły dzieci ze wszystkich grup w różnorodnym repertuarze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.  Komisja w składzie: Marcin Matuszewski i Karolina Piotrowska-Sobczak wyłoniła w drodze eliminacji laureatów : Julię Marczuk, Marię Sobczak i Kazimierza Kandulskiego, którzy będą reprezentować nasze przedszkole w etapie gminnym Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków. Wszystkim laureatom życzymy powodzenia. Serdeczne podziękowania składamy komisji za poświęcony czas.

                           

Dodano: 2014-04-26 12:42:43


ŻYCZENIA
Gdy nadejdą święta, niech nadzieja i radość zastukają do Państwa drzwi,
a Wielkanoc przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.

Zdrowych i wesołych świąt życzy Dyrekcja i personel


Dodano: 2014-04-18 09:34:31


WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ
Jak co roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodzimy Wielkanoc. W tym roku jednak w nietypowy sposób. Dostaliśmy bowiem zaproszenie od cioci Alinki Ewertowskiej do Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Udaliśmy się tam z samego rana. Po miłym powitaniu odbyły się warsztaty wielkanocne: malowanie pisanek, ozdabianie stroików i inne atrakcje. Następnie przeprawiliśmy się promem na Ostrów Lednicki, gdzie zwiedzaliśmy gród Mieszka I. Po powrocie czekało na nas wspaniałe wielkanocne śniadanie. Na stolach pojawiły się babki, jajka i kiełbasa. Wszyscy życzyliśmy sobie zdrowych , wesołych świąt. Po śniadaniu nadszedł czas na szukanie zajączka. Szukanie to sprawiło dzieciom wiele radości. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do skansenu etnograficznego w Dziekanowicach, aby obejrzeć jak dawniej dekorowano wielkanocne stoły.  Takie radosne przeżycia na długo pozostaną w pamięci dzieci i personelu.
Serdecznie dziękujemy cioci Alinie i jej współpracownikom oraz kierownikowi panu Andrzejowi Wyrwie za zaproszenie na tak wspaniałą uroczystość

                           

fot. R.Galowski

Dodano: 2014-04-18 09:27:21


ELIMINACJE DO KONKURSU
16 kwietnia jak co roku odbyły się w naszym przedszkolu eliminacje do gminnego konkursu recytatorskiego. Dzieci wraz z rodzicami wybrały wierszyki z poezji dziecięcej. Do konkursu stanęły dzieci z czterech grup. Przygotowały przeróżne wiersze, jednak największą popularnością cieszyły się wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.  Dzieci oceniało jury złożone z wychowawców i przedstawicieli rodziców.  Po burzliwych obradach wyłoniono dwoje dzieci, które będą reprezentować nasze przedszkole na szczeblu gminnym: Magdalenę Piotrowską i Błażeja Jarząbka z grupy Śpiewające Nutki.
Zwycięzcy i uczestnicy otrzymali dyplomy i oraz słodkie upominki. Pani dyrektor podziękowała uczestnikom, zaprosiła do udziału w następnej edycji konkursu, a zwycięzcom życzyła powodzenia w wielkim finale.
Celem organizowania konkursu jest propagowanie literatury dziecięcej oraz wyszukiwanie recytatorskich talentów.

           

Dodano: 2014-04-18 09:15:34


OLIMPIADA
W piątek 4 kwietnia dwie najstarsze grupy z naszego przedszkola wzięły udział w VII Olimpiadzie Przedszkoladzie w Czerwonaku. Przedszkolaki odśpiewały hymn, zaprezentowały taniec promujący nasze przedszkole i złożyły olimpijską przysięgę. Potem zmierzyły się w siedmiu specjalnie przygotowanych dyscyplinach sportowych.  Nasze dzieciaki dzielnie walczyły i miały w sobie ducha walki. Zaprocentowało to zdobyciem III miejsca. Jesteśmy dumni z naszych dzieci i życzymy dalszych sukcesów.

                               

Dodano: 2014-04-06 13:52:38


POWITANIE WIOSNY
20 marca , jak co roku w naszym przedszkolu zrobiło się wesoło i kolorowo, ponieważ witaliśmy wiosnę i żegnaliśmy zimę. Dzieci i ciocie ubrane były w różne wiosenne i kolorowe stroje. Wszyscy bawiliśmy się wspólnie i śpiewaliśmy piosenki o wiośnie. Następnie zgodnie z tradycją wyruszyliśmy na ogród, aby ostatecznie pożegnać zimę i utopić Marzannę.  Po tym wydarzeniu ruszyliśmy barwnym pochodem, aby wszystkim oznajmić, że zawitała wiosna. Po powrocie do przedszkola zjedliśmy wiosenne kanapki i spotkaliśmy się z Panią Wiosną, która podarowała nam fasolki do zasadzenia. Był to bardzo miły i wesoły dzień.

                         

Dodano: 2014-03-23 19:34:00


WYCIECZKA NA OSTRÓW TUMSKI
13 Marca dwie najstarsze grupy biorące udział w projekcie: Dziedzictwo Ostrowa Tumskiego, po raz kolejny pojechały na wyspę i wzięły udział w spotkaniu pt.: Ważni władcy i dzielni rycerze.  Spotkały tam i poszukiwały królów i rycerzy oraz księżniczek. Miały okazję przymierzyć królewską koronę oraz diadem. Poszukiwały również śladów władców w katedrze. Towarzyszyła nam jak zawsze sympatyczna pani Renia. Wróciliśmy do przedszkola bogatsi o nowe wiadomości.

             

Dodano: 2014-03-16 19:02:54


DNI OTWARTE
W dniach 1, 2 i 3 marca odbyły się w naszym przedszkolu Dni Otwarte, zarówno dla rodziców chcących zapisać dziecko , jak i dla rodziców pociech już uczęszczających do przedszkola. Była to okazja do obserwowania swojego dziecka podczas pracy, nauki i zabawy. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w zajęcia. Jak co roku rodzice mogli obejrzeć fragment filmu z tegorocznych jasełek, a także posłuchać zespołu Cecylaki i koncertu pianistycznego w wykonaniu dzieci. Zapraszamy za rok !

                                                     

Dodano: 2014-03-06 21:21:47


BAL
W czwartek 20 lutego odbył się bal karnawałowy pod hasłem : Na Dzikim Zachodzie, który poprowadzili artyści z Filharmonii Pomysłów. Przebrane dzieci i ciocie bawiły się wyśmienicie przy muzyce westernowej i nie tylko. Były tańce country i poszukiwania" siedmiu wspaniałych" . Nie zabrakło również kowbojskich okrzyków. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła wspaniała atmosfera. Słodki poczęstunek utwierdził wszystkich w przekonaniu , że bal był wspaniały. Następny już za rok !

             

fot. Ryszard Galowski
  

Dodano: 2014-02-23 14:07:43


SZKOŁA KATEDRALNA
28 stycznia dwie najstarsze grupy zostały zaproszone na koncert do Katedralnej Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Dzieci mogły usłyszeć i zobaczyć takie instrumenty jak: saksofon, gitara, skrzypce, wiolonczela, flet i fortepian oraz posłuchać pięknego śpiewu. Koncert przygotowały dzieci z klas początkowych. Dzieci z naszego przedszkola miały także okazję zwiedzić szkołę. Wizyta w tej szkole bardzo się przedszkolakom podobała, a występy starszych kolegów i koleżanek były nagradzane gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i miłe spotkanie.

       

Dodano: 2014-02-02 18:04:06


KANAPKI
W czwartek 23 stycznia dzieci z grupy: Tańczące Baletki wraz z babcią Lenki, podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem: Robimy zdrowe kanapki. Dzieci przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków, wszyscy razem zabrali się do pracy. Zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Nawet największe niejadki zjadały swoje kanapki z apetytem, bo przecież najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dzieci podczas tych zajęć pod okiem cioci Anity, kształciły właściwe nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność wyobraznię oraz dbałość o higienę podczas przygotowywania posiłków.


             

Dodano: 2014-01-26 15:39:59


JASEŁKA
Dnia 12 stycznia, jak co roku w kościele św. brata Alberta w Koziegłowach odbyły się Jasełka, tym razem na ludową nutę i z udziałem chóru rodziców pod batutą pani Karoliny Piotrowskiej -Sobczak. Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne, ludowe stroje dzieci, piękna dekoracja i kolędy w wykonaniu chóru i dzieci. Wszyscy, a zwłaszcza babcie i dziadkowie, dla których wystawialiśmy przede wszystkim te jasełka, ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, wiersze, kolędy oraz tańce. Dzięki występowi dzieci stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

                                               


fot. Ryszard Galowski

Dodano: 2014-01-15 17:08:03


KONCERT KOLĘD
6 grudnia w kościele w Czerwonaku odbył się po raz trzeci koncert kolęd: " Za gwiazdą",w którym wystąpił zespół wokalny" Cecylaki"z naszego przedszkola prowadzony przez pana Marcina Matuszewskiego. Dzieci zaprezentowały dwie tradycyjne kolędy: Pójdzmy wszyscy do stajenki i Przybieżeli do Betlejem oraz pastorałkę: W grudniowe noce. Miały okazję również wystąpić z chórem gimnazjalnym La speranza, śpiewając pastorałkę:Tyle kolęd. Gratulujemy małym wykonawcom talentu muzycznego, gdyż zaprezentowali wysoki poziom. Jesteśmy jedynym przedszkolem w gminie, które ma odwagę wystąpić wraz z dorosłymi profesjonalistami.

       

Dodano: 2014-01-09 18:06:59


ZYCZENIA NOWOROCZNESerdeczne życzenia, aby rok 2014 przynosił  wszystko to, co w życiu najpiękniejsze.

życzy Dyrekcja i personel

Dodano: 2014-01-01 18:14:26


| 2019 | | 2018 | | 2017 | | 2016 | | 2015 | | 2014 | | 2013 | | 2012 | | 2011 |
© Copyright Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii
created by mobime studio