AKTUALNOŚCI

FABRYKA BOMBEK
15 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieznie oraz do Pawłowa by oglądać żywą szopkę. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania bombek. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowej bombki jaką możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do gospodarstwa agroturystycznego w Pawłowie gdzie powitał nas św. Mikołaj i gdzie mogliśmy podziwiać szopkę z udziałem żywych zwierząt.

                  

fot. Ewa Włodarczak

Dodano: 2016-12-18 13:08:27


MIKOŁAJKI
8 grudnia odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość-św. Mikołaj. Na spotkanie z nim przygotowywaliśmy się już wcześniej, poznając jego historię i jego dobroć. Uczyliśmy się piosenek o tym, że wszystkie dzieci na niego czekają i go kochają. Na spotkanie św. Mikołaj przybył z kotem, którego znamy z Filharmonii Pomysłów. To właśnie artyści z Filharmonii Pomysłów przygotowali dla dzieci zabawy z Mikołajem i kotem. Po konkursach i zadaniach nastąpił długo wyczekiwany moment rozdawania prezentów uwieczniony pamiątkowymi zdjęciami. Każda grupa otrzymała duży worek nowych zabawek, a każde dziecko słodki upominek do buta. Dzieci bardzo ucieszyły się z podarunków. Po pożegnaniu gościa był jeszcze pokaz mikołajkowych nakryć głowy, świąteczny aerobik i słodki poczęstunek. Następnie dzieci udały się do sal, aby rozpakowywać prezenty. Dziękujemy Ci św. Mikołaju za odwiedziny i prezenty.Mamy nadzieję, że za rok znowu się zobaczymy.

              

Fot. R. Galowski

Dodano: 2016-12-11 12:18:00


ŚWIĘTO PATRONKI
24 listopada jak co roku obchodziliśmy święto naszej patronki św. Cecylii. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem o życiu świętej w wykonaniu dzieci z grupy Śpiewające Nutki. Dzieci w strojach z epoki doskonale wcieliły się w grane przez siebie role. W tym dniu pasowane również były starsze przedszkolaki, które nie dostąpiły tego zaszczytu będąc w najmłodszej grupie. W uroczystym spotkaniu uczestniczyła właścicielka przedszkola pani Karolina Piotrowska-Sobczak. Dzieci miały też okazję skosztować wieńca św. Cecylii oraz wykonać zadania związane ze świętą. Uroczystość zakończyła się mszą św., która została odprawiona w kościele w Kicinie. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe obrazki. Był to dzień pełen radości.
               

Fot. R. Galowski , E. Włodarczak

Dodano: 2016-11-27 12:55:29


PASOWANIE
W dniu  27 pazdziernika odbyło się pasowanie w grupie Kolorowych Kredek.Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach śpiewały piosenki otrzymując od rodziców gromkie brawa. Zanim złożyły uroczystą przysięgę dwie najstarsze grupy zaprezentowały hymn przedszkola oraz piękny układ baletowy. Pani dyrektor za pomocą batuty, jak na przedszkole artystyczne przystało dokonała uroczystego Aktu Pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od rodziców oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dla nauczycieli.

       

Fot. R. Galowski

Dodano: 2016-11-01 18:31:12


DZIEŃ NAUCZYCIELA
14 pazdziernika w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci wyraziły płynącą prosto z serca wdzięczność wychowawcom i innym pracownikom przedszkola za miłość,opiekę i trud włożony w ich edukację i wychowanie. Przedszkolaki zaśpiewały gorące sto lat i wręczyły ciociom i wujkom kwiaty. Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za trud codziennej pracy.

   

Dodano: 2016-10-15 13:40:48


WARSZTATY MUZEALNE
W czwartek 13 pazdziernika przedszkolaki brały udział w warsztatach muzealnych : Muzealny detektyw w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Podczas zajęć dzieci zamieniły się w detektywów i korzystając ze wskazówek oraz wykonując różne zadania musiały znalezć koronę i kielich. Mali detektywi świetnie sobie poradzili i obydwa atrybuty zostały znalezione. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Katedry Poznańskiej, gdzie pomodliliśmy się w Kaplicy św. Cecylii, zwiedziliśmy Złotą Kaplicę oraz katakumby. Wycieczka wzbogaciła wiedzę dzieci na temat naszej Małej Ojczyzny.

           

Dodano: 2016-10-15 13:34:33


TEATRZYK
W dniu 22 września odwiedzili nas aktorzy z Krakowa, którzy przedstawili bajkę: Czerwony Kapturek. Było to interaktywne przedstawienie, w którym dzieci mogły aktywnie brać udział. Okazało się ono wielkim przeżyciem dla dzieci, zwłaszcza dla maluszków.

       

Dodano: 2016-09-25 12:57:11


LEŚNE SKARBY
Od 22-26 sierpnia dzieci zdobywały sprawność Strażnika Leśnych Skarbów. Zaczęliśmy od spotkania ze stolarzem, który przedstawił dzieciom znaczenie drewna i wspólnie z nimi wykonał karmnik. Na kolejnym spotkaniu z harcerzami dzieci nauczyły się robić leśny szałas. Przedszkolaki poznały też leśne owoce, z których zrobiły deser. W czwartek wybraliśmy się na wycieczkę do Dąbrówki Kościelnej. Dzieci spotkały się z księdzem, który opowiedział im historię kościoła i cudownego obrazu. Następnie udaliśmy się do Rancza w Dolinie, gdzie przedszkolaki skorzystały z warsztatów gancarskich i wykonały piękne naczynia w glinie.Oprócz tego miały możliwość nakarmienia zwierząt i zabawy na placu zabaw oraz skosztowania obiadu w prawdziwej restauracji. Ostatni dzień upłynął na wesołej zabawie na powietrzu kończącej wakacyjne spotkania oraz na zdobyciu sprawności. Chusty dzieci mogły zabrać do domu.

 
 
   
   
    
  
 
   
   
   
   
   
   
 


Dodano: 2016-08-28 16:00:23


PRZYJACIEL ZWIERZĄT
W dniach 17-20 sierpnia odbywał się cykl zajęć dotyczący zwierząt żyjących w Puszczy Zielonka. Dzieci poznały te zwierzęta i ich tropy oraz ich menu. Szukały tropów w puszczy i wykonywały różne place plastyczne związane z tematem.W czwartek spotkały się na żywo ze zwierzętami w Traperskiej Osadzie między innymi mogły zobaczyć daniela. Oprócz tego brały udział w różnych grach i zabawach, aby zdobyć tytuł Małego Trapera. W piątek, po udanym udziale w quizie przedszkolaki otrzymały sprawność Przyjaciela Zwierząt. Na zakończenie tygodnia odbyła się dyskoteka Leśnych Zwierząt.

                           

Dodano: 2016-08-21 13:06:28


PRZYJACIEL PRZYRODY
W dniach od 8-12 sierpnia Cecylaki poznawały piękny świat roślin w Puszczy Zielonka. W poniedziałek odwiedziła przedszkole pani leśnik, która opowiadała o drzewach i kwiatach oraz o swojej pracy. We wtorek dzieci wykonały papierowe drzewa, które zawisły na kolumnach w sali kominkowej. W środę dzieci przygotowały piknikowe smakołyki: czekoladowe babeczki z dżemem jagodowym oraz kiełbaski w cieście francuskim. W czwartek dzieci odwiedziły Arboretum w Zielonce, gdzie oglądały poznane wcześniej drzewa, krzewy i kwiaty. Dzieci miały możliwość posadzić nasiona brzozy w doniczkach, które zabrały do domu. Po zwiedzeniu arboretum nadszedł czas na piknik, gdzie przedszkolaki zjadły przygotowane dzień wcześniej smakołyki. W piątek nasi milusińscy wykonali kompozycje kwiatowe, wzięły udział w quizie, za co otrzymały kolejną sprawność Małego Przyrodnika.

                                           

Dodano: 2016-08-16 17:12:56


MAŁY ODKRYWCA
Drugi tydzień wakacji spędziliśmy pod hasłem: Mały Odkrywca. Gośćmi tygodnia byli harcerze z drużyny Chaos z Koziegłów. Przedstawili oni dzieciom jak zostać harcerzem, pokazali swój sprzęt oraz wybrali się z przedszkolakami do lasu, gdzie wspólnie rozpaliliśmy ognisko oraz bawiliśmy się w harcerskie podchody. Dzieci ugotowały grochówkę, którą zjedliśmy na Uroczysku Maruszka. Atrakcją tygodnia była wycieczka na Dziewiczą Bazę, gdzie dzieci spotkały się z leśniczym. Starszaki samodzielnie weszły na Dziewiczą Wieżę. Były też warsztaty plastyczne z panią Mirką oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku, a na zakończenie zabawa na placu zabaw. W piątek dzieci zdobywały sprawność Małego Odkrywcy. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania oraz wykonaniu trudnych zadań otrzymały sprawność. Był to kolejny wspaniały i edukacyjny tydzień.

                                     

Dodano: 2016-07-13 21:25:16


RYCERZ PUSZCZY
27 czerwca rozpoczęliśmy naszą podróż po Puszczy Zielonka. Pierwszy tydzień odbywał się pod hasłem: Rycerz Puszczy. Nasze przedszkolaki i absolwenci przemienili się w drużynę zuchową. Otrzymali zuchowe chusty, nauczyli się modlitwy zuchowej oraz zuchowego okrzyku i piosenki: Płonie ognisko w lesie. Gościem tygodnia była ciocia Lucynka, która pokazała dzieciom trofea myśliwskie. Poznaliśmy  życie rycerzy, stworzyliśmy kodeks puszczy na wzór kodeksu rycerskiego oraz ozdabialiśmy rycerskie tarcze. Każdą wolna chwilę spędzaliśmy w puszczy. Dzieci poznały też zioła i samodzielnie parzyły ziołową herbatę. Atrakcją tygodnia była wycieczka do Parku Dzieje w Murowanej Goślinie, gdzie bractwa rycerskie zaprezentowały dzieciom swe umiejętności m.in. turniej rycerski i pokazy sokolnika. Na zakończenie odbył się quiz wiedzy i zdobycie sprawności Rycerza Puszczy. Po zdanym egzaminie nastąpiło uroczyste pasowanie i wręczenie znaczka, który został umocowany na chuście. Był to tydzień nie tylko niesamowitych wrażeń, ale przede wszystkim tydzień sporej wiedzy zdobytej przez nasze przedszkolaki.

                                     

Dodano: 2016-07-03 14:57:58


ZAKOŃCZENIE ROKU
W środę i czwartek 22 i 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny: tańce latino, balet, piosenki. Dzieci odchodzące do pierwszej klasy przedstawiły krótki program pożegnalny. Dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, a wychowawcy i personel kwiaty. Wszyscy doskonale się bawili. Rodzice nie kryli wzruszenia. Głośno oklaskiwali małych artystów. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Wszystkim przedszkolakom i ich rodzinom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji oraz sukcesów w kolejnym roku szkolnym, natomiast absolwentom - sukcesów w szkole.

             

Dodano: 2016-07-03 14:44:55


WIZYTA POLICJANTKI.
W czwartek 9 czerwca odwiedziła nas policjantka. Rozmawiała ona z dziećmi o bezpiecznych wakacjach. Każde dziecko otrzymało znaczek odblaskowy, a całe przedszkole pluszaka.

Dodano: 2016-06-12 17:57:13


KONKURS RECYTATORSKI
24 maja w Przedszkolu Bajkowe Ludki w Koziegłowach odbył się gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowała Natalka Sokołowska. Zaprezentowała wiersz: Układ Słoneczny. Natalka wypadła bardzo dobrze, otrzymała dyplom, książkę oraz rożek pełen słodkości.
Jednocześnie informujemy, że Ewa Sobczak wystąpi w finale Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków w czerwcu na Starym Rynku w Poznaniu. Zapraszamy do kibicowania naszej laureatce.

 

Dodano: 2016-05-29 13:56:21


JASKINIOWY FESTYN
W sobotę 21 maja na parkingu naszego przedszkola odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem Między nami jaskiniowcami, który był prowadzony przez artystów z Filharmonii Pomysłów. Jaskiniowcy przygotowali ciekawe propozycje zabaw, tańców i różnych konkurencji sportowych. Wszyscy bawili się wspaniale przy dzwiękach znanych przebojów. Wszyscy otrzymali tez specjalne talony na jaskiniowe ciacho. To sobotnie południe okraszone było przemiłą atmosferą . Dziękujemy aktorom z Filharmonii Pomysłów, rodzicom i dzieciakom za wspólną , niezapomnianą zabawę i zapraszamy za rok.

       

fot. R. Galowski

Dodano: 2016-05-22 14:14:57


OLIMPIADA PRZEDSZKOLADA
W piątek 20 maja grupa Mali Artyści wzięła udział w sportowej Olimpiadzie Przedszkoladzie, która odbyła się na boisku Orlik w Czerwonaku. Przedszkolaki odśpiewały hymn, zaprezentowały okrzyk reprezentujący nasze przedszkole i złożyły przysięgę. Jakub Drgas został wytypowany do niesienia znicza olimpijskiego. Po tej części dzieci zmierzyły się w dziewięciu konkurencjach. Nasze dzieciaki dzielnie walczyły i miały w sobie ducha walki. Jednak były bezkonkurencyjne i wygrały część artystyczną jak na profil przedszkola przystało. Otrzymały puchar, medale, upominki oraz bezpłatna lekcję nauki pływania. Serdecznie gratulujemy naszym małym sportowcom.

Dodano: 2016-05-22 14:03:00


GMINNY KONKURS PIOSENKI
5 maja odbyły się gminne eliminacje do XXI  Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków. W eliminacjach wzięło udział troje dzieci z naszego przedszkola: Zosia Marczuk, Ewa Sobczak i Ignacy Humski. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale i aż dwoje z nich : Ewa i Ignaś otrzymało nominację do dalszego etapu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.

Dodano: 2016-05-08 13:28:34


KONKURS RECYTATORSKI
W czwartek 21 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Celem imprezy była prezentacja umiejętności dzieci i popularyzacja literatury dziecięcej. Do konkursu przystąpiło po kilkoro dzieci z każdej grupy wiekowej. Jury wzięło pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Po obradach jury do dalszego etapu zakwalifikowała się Natalia Sokołowska z grupy Mali Artyści. Wyróżnienie otrzymali: Nikodem Kasprowiak z grupy Tańczące Baletki oraz Maurycy Zabłocki z grupy Mali Artyści. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

                                 

Dodano: 2016-04-24 11:16:47


KONKURS PIOSENKI
W piątek 15 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do wojewódzkiego konkursu piosenki przedszkolaka. Wzięło w nich udział 16 dzieci z wszystkich grup wiekowych. Wszyscy mali wykonawcy starali się jak najpiękniej zaśpiewać przygotowane utwory i wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Jury po obradach zadecydowało, że nasze przedszkole na szczeblu gminnym reprezentować będą: Zofia Marczuk z grupy Tańczące Baletki, Ewa Sobczak i Ignacy Humski z grupy Mali Artyści. Wyróżnienie otrzymały: Emma Bestry i Helena Kaczmarczyk.

Dodano: 2016-04-17 20:17:05


BRAMA POZNANIA
W czwartek 7 kwietnia dwie najstarsze grupy pojechały na warsztaty : Tajemnica pewnego miecza do Bramy Poznania oraz do katedry poznańskiej. Zajęcia miały na celu pobudzić dziecięcą wyobraznię i przyswoić wiedzę historyczną w sposób zabawowy. Wyjazd dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń oraz dużo wiedzy o grodzie poznańskim.

Dodano: 2016-04-09 13:37:55


WIELKANOCNA PRZYGODA
Jak co roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Wielkanoc. W tym roku spędziliśmy Wielki Czwartek w Oćwiece. Udaliśmy się tam z samego rana. Po miłym powitaniu odbyły się warsztaty wielkanocne: pogadanka, zdobienie mazurków, robienie masła i stroików wielkanocnych. Następnie zasiedliśmy do wielkanocnego śniadania. Dzieci mogły skosztować własnoręcznie zrobionych mazurków oraz masła. Po śniadaniu pojawil się długo oczekiwany gość: Zajączek wielkanocny, który wręczył dzieciom upominki. Po nadmiarze wrażeń dzieci wyruszyły na spacer, gdzie mogły wydoić krowę, nakarmić kozy i kucyka i podziwiać urocze świnki wietnamskie. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

                                   

Dodano: 2016-03-28 16:22:57


DRZWI OTWARTE
7 i 8 marca, jak co roku odbyły się Drzwi Otwarte dla rodziców naszych przedszkolaków. Rodzice mogli obserwować swoje pociechy podczas różnych zajęć, zarówno edukacyjnych jak i artystycznych i sportowych.Dla rodziców wystąpił tez zespół wokalny Cecylaki, a także odbył się koncert pianistyczny w wykonaniu dzieci z grup : Tańczące Baletki i Mali Artyści. Rodzice i absolwenci, którzy wystąpili w tegorocznych jasełkach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz mieli okazję obejrzeć fragment filmu z tego widowiska.

                

Fot. R. Galowski

Dodano: 2016-03-19 11:53:55


KONCERT FLAŻOLETOWY
18 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu klasę III ze Szkoły Podstawowej w Kicinie, która jednocześnie stanowi Zespół Flażoletowy. Uczniowie zagrali dla nas utwory muzyki dawnej, ludowej i współczesnej. Przedszkolaki słuchały z wielkim zainteresowaniem. Jesteśmy zachwyceni poziomem przygotowania flażolecistów. życzymy im dalszych sukcesów.

 

Dodano: 2016-02-20 13:26:22


WYCIECZKA DO SZKOŁY
16 lutego grupa Mali Artyści odwiedziła Szkołę Katedralną w Poznaniu. Jest to szkoła muzyczna. Dzieci zwiedziły szkołę oraz wysłuchały koncertu. Dzieci z klas I-III zagrały na fortepianie, flecie, harfie, klarnecie i wiolonczeli. Było tez przedstawienie o bajkowych postaciach. Dzieci z grupy Mali Artyści nie tylko wzorowo zachowali się podczas koncertu, ale także podczas całej wycieczki. Jesteśmy z nich dumni.

Dodano: 2016-02-20 13:22:47


BAL Z BABCIĄ I DZIADKIEM
04 lutego w naszym przedszkolu miało miejsce ważne wydarzenie. Po raz kolejny połączyliśmy dwie imprezy: Dzień Babci i Dziadka oraz balik karnawałowy. Dla przedszkolaków był to dzień niezwykły, bo obie uroczystości dały dzieciom wiele pozytywnych emocji. Nasze dzieci oraz babcie i dziadkowie świetnie bawili się na balu. Była szalona zabawa przy muzyce, program artystyczny dla dziadków i słodki poczęstunek. Babcie i dziadkowie skorzystali też z możliwości sesji fotograficznej z wnukami. Bal odbywał się pod hasłem: Moja babcia jest królową a mój dziadek królem. Imprezę poprowadzili artyści z Filharmonii Pomysłów. Z pewnością był to niezapomniany dzień.

                   

fot. R. Galowski

Dodano: 2016-02-07 13:14:32


JASEŁKA
10 stycznia nasze przedszkole wystawiło jak co roku widowisko jasełkowe pt. Tak, on jest królem według scenariusza Adama Szafrańca w kościele p.w. św. Brata Alberta w Koziegłowach. Wzięły w nim udział dzieci, ich rodzice, absolwenci oraz personel przedszkola. Przedstawienie było wyjątkowe. Aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali swoje role. Piękne stroje, pastorałki oraz przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Przedstawienie bardzo podobało się widzom czego dowodem były gromkie brawa. Na zakończenie pani dyrektor Ewa Piotrowska podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie jasełek.

                          

Dodano: 2016-01-17 19:02:44


| 2019 | | 2018 | | 2017 | | 2016 | | 2015 | | 2014 | | 2013 | | 2012 | | 2011 |
© Copyright Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii
created by mobime studio