AKTUALNOŚCI

MIKOLAJKI
W czwartek 7 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwyklego gościa - św. Mikołaja. Juz od samego rana nasluchiwały czy nie słychać dzwonka. Mimo braku śniegu św. Mikołaj jak co roku przybył do dzieci z workami pełnymi prezentów.Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały.Wczesniej nauczyły się piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla niego. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Święty obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.

               

Dodano: 2017-12-10 15:15:29


REWIA NA LODZIE
W dniu 30 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zorganizowanym w Poznaniu przez agencję Magart przedstawieniu znanej z występów na całym świecie Moskiewskiej Rewii na Lodzie, która zaprezentowała widowisko Królowa Śniegu. Przedstawienie było pełne popisów w jezdzie figurowej na lodzie. Bogata scenografia, piękne kostiumy, światła oraz efekty pirotechniczne dostarczyły przedszkolakom niesamowitych wrażeń.

Dodano: 2017-12-03 13:38:39


ŚWIĘTO PATRONKI
"Bardzo lubię jedną święta, która w niebie mieszka...." tak zaczyna się hymn o patronce naszego przedszkola św. Cecylii, która zna każdy nasz przedszkolak. Dzień patronki to szczególny dzień w roku, w którym przybliżamy dzieciom postać św. Cecylii. Idea, którą kierowala się św. Cecylia jest także zródłem inspiracji dla dzieci i nauczycieli naszego przedszkola.
23 listopada obchodziliśmy to ważne swięto. W tym dniu zostaly mianowane na przedszkolaka dzieci, które z różnych przyczyn nie były pasowane. Jako, że św. Cecylia jest między innymi patronką chórzystów zaprosiliśmy do naszego przedszkola brata cioci Agnieszki Przemyslawa Waskowskiego, absolwenta Szkoły Katedralnej i ucznia Liceum Muzycznego. Pan Przemysław pięknie zaśpiewał kilka utworów przygotowanych specjalnie na nasze święto.
Po poludniu wzięliśmy udział we mszy św. w intencji naszego przedszkola. Na mszy zostaly poświęcone wizerunki św. Cecylii.

                  

Dodano: 2017-11-26 17:49:31


PIECZEMY PIERNICZKI
We wtorek 21 listopada w naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw. Był to bardzo pracowity dzień, bowiem tego dnia dzieci piekły pierniczki.Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały tez składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne i zasady bezpieczeństwa.Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy- walkowały ciasto i wykrawały pierniczki. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierników, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem cioci Alinki pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.

           

Dodano: 2017-11-26 17:35:18


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA
26 pazdziernika odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych - Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowaly rodzicom piosenki,wierszyk i tańce. Odświętny strój, występ Małych Artystów oraz wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste przyczeczenie ,a Karolina Piotrowska - Sobczak z pomocą zaczarowanej batuty dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i pluszową kredkę. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na wspaniałe ciasto upieczone przez mamy.  Calość uroczystości przygotowały nauczycielki: Ewa Włodarczak i Agnieszka Głowacka przy współpracy z Ewą Młodożeniec.

                 

Dodano: 2017-10-28 17:39:03


FILHARMONIA POMYSŁÓW
Filharmonia Pomysłów organizuje koncerty co miesiąc. W pazdzierniku dzieci miały okazję poznać instrumenty perkusyjne.

             

Dodano: 2017-10-21 15:05:41


DZIEŃ NAUCZYCIELA
16 pazdziernika w naszym przedszkolu odbył się Dzien Nauczyciela w którym nasze przedszkolaki podziękowały wszystkim ciociom za ich pracę. Dzieci i p. Dyrektor złozyły nauczycielom wzruszające życzenia i zaspiewały sto lat oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

         

Dodano: 2017-10-21 14:56:35


STUDIO NAGRAŃ

W naszym przedszkolu w czwartek 12 pazdziernika miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Dzieciaki miały możliwość znaleźć się w Objazdowym Studio Nagrań. W radosnej i miłej atmosferze poznały podstawowe urządzenia studyjne i zdobyły wiedzę dotyczącą fal dźwiękowych. Finałem tego fantastycznego spotkania było nagranie naszego hymnu w wykonaniu dzieci.

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=sqK_MYbjHqE&feature=youtu.be

 

 

 

Dodano: 2017-10-14 17:58:07


WAKACJE W CECYLAKOWIE
Nasze wakacje zakończyliśmy pod hasłem: Dożynki w Cecylakowej zagrodzie. Dwie najstarsze grupy przygotowały namiastkę dożynek.Wniosły wieniec dożynkowy,bochen chleba oraz zatańczyły taniec ludowy. Dzieci mogły podziwiać wystawę plonów lata oraz wziąc udział w chlebowej uczcie, kosztując róznych rodzajów chleba. Nie zabrakło też tańców i śpiewu. Przez cały tydzień dzieci samodzielnie przygotowywały posiłek: piekły bułeczki, robiły sałatki i kosztowały domowych przetworów. Wykonywały też ciekawe prace plastyczne: odbijały kłosy, wypełniały kontury pola ziarnem, a na koniec robiły dziada i babę ze słomy. Atrakcją tygodnia była wycieczka do Starej Chaty u Kowola w Kluczewie. Tam powitano dzieci słodką niespodzianką: rogalikami i kompocikiem. Dzieci miały okazję poznać jak hoduje i pielęgnuje się zwierzęta w gospodarstwie. Mogły pobawić się z króliczkami i owcami. Miały też do dyspozycji rowerki, hulajnogi, hustawki i drewnianą chatkę. Najwięcej zainteresowania wzbudziła prezentacja prac typowo gospodarskich: dojenie krowy, przędzenie wełny, robienie masła, pokaz ręcznie wykonanych zabawek oraz opowieści wujka Krzyśka.W kuzni dzieci obserwowały jak się robi podkowę oraz prasowały żelazkiem z duszą. Wiele radości sprawiła dzieciom przejażdżka bryczką oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku.Wycieczka udała się znakomicie.
Na zakończenie naszych wakacyjnych zmagań dzieci pokonywały wiejski tor przeszkód, aby zdobyć cenzurkę.

Dziękujemy dzieciom za miłą zabawę i zapraszamy za rok !

                                                               

Dodano: 2017-08-27 13:48:20


WAKACJE W CECYLAKOWIE
Kolejny tydzień, chociaż trochę krótszy, upłynął nam pod hasłem: W sadzie i w ogrodzie. Dzieci poznawaly tajniki uprawy ogrodow i sadów, oglądały zbiory, a także samodzielnie kisiły ogórki. Nauczyły się sadzić kwiaty. Wybrały się również na wycieczkę do pana ogrodnika, który pokazał im wiele ciekawych rzeczy. Atrakcją tygodnia była wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Duzy obiekt, w którym dzieci mogły obejrzeć eksponaty rzemieślnicze, maszyny i przemysł rolniczy, wzbudził duże zainteresowanie. Naturalnie były też zwierzęta i rośliny, co dla dzieci było niezapomnianym przeżyciem. Niewątpliwą atrakcją były pojazdy, zwlaszcza samoloty. Pełne wrażeń dzieci zjadły pyszny obiad w starej karczmie.
Na zakończenie tygodnia dzieci zdobywały cenzurkę Małego Ogrodnika.

                                     

Dodano: 2017-08-20 11:55:21


WAKACJE W CECYLAKOWIE
Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do naszych zajęć. Tydzień spędziliśmy wraz z gospodarskimi zwierzętami. Dzieci poznały zwyczaje zwierząt oraz korzyści jakie z nich mamy. Probowały nabiału, wędlin, smalcu i innych smakołyków. W czwartek spędziły dzień w gospodarstwie agroturystycznym w Witoldzinie wśród domowych zwierząt z dala od zgiełku miasta. Nie zabrakło też beztroskiej zabawy i prac plastyczno-technicznych. Na zajęciach kulinarnych dzieci nauczyły się przygotować chłopską jajecznicę, a także skosztować dawnego przysmaku dzieci: chleba z wodą i z cukrem.
Były to miłe i wesołe dni.

                                       

Dodano: 2017-08-15 15:43:00


WAKACJE W CECYLAKOWIE
Drugi tydzień wakacji spędziliśmy pod hasłem: W Cecylakowej wiejskiej izbie. Nie zabrakło gościa, który opowiedział o wiejskich zajęciach.Przedszkolaki wybrały się też do lasu na wiejski piknik. Na zajęciach dzieci ugotowały zupę: " ślepe ryby". Były też zajęcia z rękodzieła, gdzie dzieci wykonały makietę wiejskiej izby, zabawki oraz serwetki z runa owczego. Atrakcją tygodnia była wycieczka do zagrody pałuckiej gdzie dzieciaki mogły wydoić krowę, zrobić masło, upiec podpłomyki, prać na tarkach, prasować starym żelazkiem oraz młócić. W piątek dzieci zdobywały cenzurki. Był to kolejny wspaniały i edukacyjny tydzień.

                       

Dodano: 2017-07-16 11:52:36


WAKACJE W CECYLAKOWIE
26 czerwca rozpoczęliśmy naszą podróz po Kicinie i wielkopolskiej wsi.Pierwszy tydzień wakacji odbywał się pod hasłem: Dzieje pewnego snopka, czyli historia Kicina.Gościem tygodnia był pan Leszek Lesiczka, który na terenie kościoła opowiedział dzieciom o Kicinie. Podczas pieszych wycieczek poznaliśmy stare zabudowania wsi oraz szkołę. Na zajęciach kulinarnych dzieci robiły pyry z gzikiem, a na zajęciach z rękodzieła wykonywały papier czerpany oraz makietę Kicina. Codziennie zaznaczały na mapie ciekawe miejsca znajdujące się we wsi.
Atrakcja tygodnia była wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Miniszkach. Tam na terenie dawnego folwarku dzieci poznały ginące zawody, prały na tarach oraz wykonywały naturalne świece i wózki z wikliny.
Na zakończenie odbył się quiz wiedzy o Kicinie oraz nauka wielkopolskich tańców ludowych.
Był to tydzień niesamowitych wrażeń, ale przede wszystkim tydzień sporej wiedzy zdobytej przez przedszkolaki.

                                                           

Dodano: 2017-07-02 14:14:08


WYSĘP NA FESTYNIE
25 czerwca w niedzielę dzieci z naszego przedszkola na specjalne zaproszenie wystąpiły na festynie " Spotkanie u serca", który odbywał się przy kościele w Czerwonaku. Przedszkolaki zaprezentowały taniec nowoczesny, balet oraz piosenki religijne. Otrzymały owacje na stojąco, co było oznaką, że występ bardzo się podobał.

     

Dodano: 2017-07-02 14:04:34


ZAKOŃCZENIE ROKU
W sobotę, 24 czerwca w naszym przedszkolu odbył się festyn rodzinny połączony z zakończeniem roku przedszkolnego. Na imprezę zaproszono rodziców, którzy mieli okazję obejrzeć występy artystyczne swoich pociech na scenie, a następnie razem z dziećmi bawili się na placu przedszkolnym na imprezie w stylu ludowym zorganizowanej przez Filharmonię Pomysłów. Pożegnaliśmy również dzieci opuszczające nasze przedszkole.Na placu na wszystkich uczestników czekał słodki poczęstunek.Nie zabrakło śpiewów, wspólnych gier, zabaw oraz tańców. Pogoda również dopisała, dzięki czemu w bardzo przyjemnej i rodzinnej atmosferze rodzice wraz ze swoimi dziećmi spędzili czas.

     

Dodano: 2017-07-02 14:01:24


PARK LINOWY

Dnia 1 czerwca zorganizowana została dla naszych przedszkolaków wycieczka do parku linowego – Parland Park, której celem było podnoszenie sprawności fizycznej dzieci oraz propagowanie spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pokonując przeszkody parku linowego dzieci miały okazję do rozwijania poczucia równowagi, pewności siebie, koordynacji ruchów oraz przełamania bariery lęku wysokości i strachu.
Dzieci bawiły się wspaniale korzystając z Trasy Dziecięcej.
Aby uzupełnić siły, dzieci zjadły drugie śniadanie i wróciły do zabawy.

Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, ale również bardzo zadowolone i szczęśliwe.

                       

Dodano: 2017-06-04 13:01:33


KONKURS RECYTATORSKI

25 maja Pawełek Barski reprezentował nasze przedszkole na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Przedszkolu Bajkowe Ludki w Koziegłowach. Paweł zaprezentował wiersz Słoń Trombalski.

Występy małych artystów obejrzały dzieci, Panie, rodzice oraz komisja.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i upominki w postaci pięknie ilustrowanych książek.

Występ Pawełka wszystkim bardzo się podobał i otrzymał on gromkie brawa. Gratulujemy Pawłowi i życzymy mu dalszych sukcesów.

   

Dodano: 2017-06-04 12:57:54


OLIMPIADA PRZEDSZKOLADA
W piątek 19 maja dwie najstarsze grupy brały udział w kolejnej Olimpiadzie Przedszkoladzie na boisku Orlik w Koziegłowach. W imprezie sportowej brały udział wszystkie przedszkola z gminy. Przedsięwzięcie to miało na celu zintegrować placówki przedszkolne oraz pomóc dzieciom w rozwijaniu zainteresowań i umiejętności sportowych. Nasze dzieciaki zgodnie z ideą fair play uczestniczyli w tej sportowej rywalizacji z niezwykłym zaangażowaniem. Dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami w zakresie biegania, skakania, zręczności, siły , tańca oraz umiejętności współpracy w zespole. Nie zabrakło przy okazji tej imprezy atrakcji towarzyszących: pokazu gimnastyki artystycznej oraz karate. Wszyscy mali zawodnicy otrzymali puchary, medale i sprzęt sportowy. Jesteśmy dumni z naszych małych sportowców.

             
 

Dodano: 2017-05-21 10:58:22


ELIMINACJE KONKURS RECYTATORSKI
W czwartek 11 maja o godzinie 12.00 odbyły się eliminacje do XVI Gminnego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach wzieło udział ponad 20 przeszkolaków. Występy dzieci oceniało jury w składzie: Anna Przybyszewska, Ewa Kijuć i Ewa Włodarczak. Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacja utworów.
Jury wyłoniło zwycięzcę, którym został Pawełek Barski z grupy Tańczące Baletki. Wyróznienie otrzymali: Emma Bestry, Tymek Mlynarczyk, Weronika i Lucjan Olczyk, Emilka Rybarczyk oraz Maja Solarek.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki.
Film z imprezy można oglądać na naszym profilu na Facebooku.

Dodano: 2017-05-14 13:23:56


TEATRZYK
W czwartek 11 maja odwiedził nasze przedszkole teatr Krokodyl. Aktorzy przedstawili dzieciom Legendę o poznańskich koziołkach. Niezwykly spektakl wprowadzil dzieci w świat legendy.Dzieci dowiedziały się w końcu, dlaczego dwa male koziołki zamieszkaly na ratuszu Starego Rynku i mieszkaja tam do dziś.

         

Fot. Jose Zepeda

Dodano: 2017-05-14 13:03:57


PRZEGLĄD FORMACJI TANECZNYCH
28 kwietnia grupa Mali Artyści pod okiem instruktora Jose Zepeda Merida zaprezetowała się na Gminnym Przeglądzie Formacji Tanecznych w Owińskach. Dzieci zaprezentowały dynamiczny taniec współczesny. Celem przeglądu była popularyzacja różnych form ruchowo-tanecznych, pobudzenie kreatywności artystycznej dzieci oraz integracja środowisk przedszkolnych.
Profesjonalnie wykonany taniec zachwycił jury i publiczność. Dzieci otrzymały gromkie brawa oraz wyróznienie.
Cały taniec można obejrzeć na przedszkolnej stronie Facebooka.

     

Dodano: 2017-05-03 12:04:50


ELIMINACJE DO KONKURSU PIOSENKI
25 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Przedszkolaków. Do udziału zglosiło się ponad 20 dzieci. Każde dziecko w domu przygotowało piosenkę z repertuaru przedszkolnego. Jury w składzie; Karolina. P, Weronika. B i Ewa .K brało pod uwagę dobór repertuaru, umiejętności wokalne, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Eliminacje miały na celu wyłonienie wokalistów, którzy zaprezentują nasze przedszkole w konkursie wojewódzkim. Wszystkie dzieci wspaniale zaśpiewały swoje piosenki. Jury do dalszego etapu wybrało: Emmę . B i Selenę. Z z grupy Śpiewająych Nutek oraz Lucjana.O z grupy Tańczących Baletek. Laureatom życzymy dalszych sukcesów.

                                 

Dodano: 2017-05-03 11:47:10


WIELKANOC
Święta wielkanocne są bardzo radosnym czasem. Sa to święta pełne tradycji i zwyczajów, które staraliśmy się przekazać dzieciom. Zaczęliśmy od dekoracji naszego przedszkola. Dzieci wlasnoręcznie pomalowały wydmuszki, ktore ozdobily sale. Dzieci wykonaly tez palmy, które poświęcone zostaly w Niedzielę Palmową. Wielki tydzień upłynął pod znakiem przedszkolnych rekolekcji. Ciocie przygotowały dla dzieci ciekawe zajęcia o jajku, chlebie, soli i baranku. W Wielką środę odwiedził nas ksiądz proboszcz z Kicina. Chłopcy z dwóch najstarszych grup, wraz z panem Nikodemem tatą Lucka, przygotowali pantomimę Ostatniej Wieczerzy. Wszyscy podzielili się macą, upieczoną przez dzieci. W Wielki Czwartek tradycyjnie pojechaliśmy na wycieczkę. Tym razem do Deli Parku. Dzieci wzięły udział w warsztatach, gdzie wypiekały mazurki oraz zjadły uroczyste śniadanie wielkanocne w restauracji. Mamy nadzieję, że wiadomości jakie zdobyły dzieci będa dla nich niezapomniane.

                                                               

Dodano: 2017-04-22 18:25:47


TEATRZYK STOLIKOWY
W piatek 24 marca odwiedziła nas pani Katarzyna Torzewska i zaprezentowała dzieciom teatrzyk stolikowy: " Pierwszy dzień wiosny". Dzieci z wielką uwagą obserwowały co się dzieje na " stole-scenie" i słuchały opowiadania. W scenografii pani Kasia wykorzystała naturalne materiały - dary natury, ręcznie robione lalki i dekoracje oraz chusty. Prostota formy pobudziła wyobraznię dzieci, a przekazane tresci odnosiły się do swiata wartości.

           

Dodano: 2017-03-26 11:05:23


DRZWI OTWARTE
6 i 7 marca jak co roku odbyły się Drzwi Otwarte dla rodziców naszych przedszkolaków. Rodzice mogli obserwowac swoje pociechy podczas różnych zajęć, zarówno edukacyjnych, jak i artystycznych i sportowych. Dla rodziców i osób występujących w tegorocznym przedstawieniu jaselkowym odbył się Kocert Pianistyczny w wykonaniu dzieci z grup: Śpiewające Nutki i Mali Artyści. Rodzice i absolwenci, którzy wcielili się w rolę aktorów na jasełkach otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Dzieci stanęły na wysokości zadania i pokazały rodzicom, że potrafią bardzo wiele.

                                                                     

Dodano: 2017-03-12 12:58:53


WIZYTA W SZKOLE MUZYCZNEJ
21 lutego dwie najstarsze grupy odwiedziły Szkołę Katedralną w Poznaniu. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchać utworów w wykonaniu uczniów tej szkoły. Artyści zagrali na różnych instrumentach, między innymi na gitarze, skrzypcach, flecie, saksofonie i fortepianie. Koncert przeplatany był przedstawieniem. Na zakończenie przedszkolaki zwiedziły cała szkołę, mogły zobaczyć jak uczą się przyszli artyści.

         

Dodano: 2017-02-26 16:03:51


TEATR BLUM
20 lutego dwie najmłodsze grupy uczestniczyły w spektaklu Teatru Blum w Poznaniu. Była to wspaniala okazja, zwłaszcza dla maluchów do pierwszej wizyty w teatrze. Poprzez dzwięk i formę plastyczną aktorzy oddziaływali na emocjonalność, wyobraznię i naturalną wrażliwość najmłodszych widzów. Po spektaklu aktorzy zaprosili wszystkie dzieci do wspólnej zabawy.

Dodano: 2017-02-26 15:59:34


BAL Z BABCIĄ I DZIADKIEM
26 stycznia odbył się w naszym przedszkolu kosmiczny bal z babcią i dziadkiem. Dla naszych przedszkolaków byl to dzień niezwykły, pełen pozytywnych emocji. Wszyscy wspaniale się bawili dzięki aktorom z Filharmonii Pomysłów. Była kosmiczna zabawa przy muzyce, życzenia od dzieciaków i słodki poczęstunek. Dziadkowie mieli możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wnukami. Z pewnością był to niezapomniany dzień.

                   

Fot. R. Galowski

Dodano: 2017-01-29 12:28:59


JASEŁKA
13 stycznia nasze przedszkole jak co roku wystawiło jasełka. W tym roku było to przedstawienie pt.: Broda Heroda. Odbyło się ono w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach pod patronatem Gminy Czerwonak, Akwenu i Sokoła. W przedstawieniu wzięły udział wszystkie dzieci, ich rodzice, absolwenci oraz nauczyciele. Przedstawienie było wyjątkowe, pełne śpiewu i tańca. Gościnnie wystąpił również chór Arsis pod batutą pani Karoliny Piotrowskiej- Sobczak. Aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali swoje role. Piękne stroje, kolędy, pastorałki oraz piękna scenografia nadała temu wyjątkowemu widowisku uroczysty i nieowtarzalny klimat. Przedstawienie bardzo podobało się widzom czego dowodem były gromkie brawa. Na zakończenie pani dyrektor Ewa Piotrowska podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie jasełek.

                       

Fot. R. Galowski

Dodano: 2017-01-15 18:14:03


| 2019 | | 2018 | | 2017 | | 2016 | | 2015 | | 2014 | | 2013 | | 2012 | | 2011 |
© Copyright Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii
created by mobime studio