AKTUALNOŚCI

MIKOŁAJKI
6 grudnia,tuż po przedstawieniu Kolorowych Kredek i przepysznym świątecznym śniadaniu, w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - św. Mikołaj. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków.Dzieci powitały go piosenką.Podczas spotkania św. Mikołaj życzył wszystkim zdrowych i radosnych świąt.Na zakończenie obdarował dzieci wspaniałymi prezentami.Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

             Dodano: 2018-12-09 14:18:55


ŚWIĘTO PATRONKI
Dzień patronki to szczególny dzień w roku,w którym przybliżamy dzieciom postać św. Cecylii. To ważne święto obchodziliśmy 22 listopada. Poprzedziły je przygotowania. Dzieci pod okiem cioć upiekły ciasto i przez cały tydzień brały udział w zajęciach muzycznych. W dniu święta wzięliśmy udział w uroczystej mszy św., a po południu wspólnie świętowaliśmy imieniny naszej patronki.

             

Dodano: 2018-11-25 19:44:23


PASOWANIE
25 pazdziernika odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla dzieci najmłodszych - Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wierszyki i taniec. Odświętny strój, występ Małych Artystów oraz wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci, złożyły uroczyste przyrzeczenie, a Karolina Piotrowska-Sobczak za pomocą zaczarowanej batuty dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i pluszową kredkę. Po części oficjalnej rodzice wraz z dziećmi zostali zaproszeni na wspaniałe ciasto upieczone przez mamy.

   
 

Dodano: 2018-11-04 13:35:20


PSZCZÓŁKA MAJA

28 września dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w przedstawieniu : Pszczółka Maja, które odbyło się w CKiR w Koziegłowach. Pszczółka Majka i jej przyjaciel Gucio zaprosili dzieci na spotkanie ze światem polnych zwierzątek, z których te mniejsze często potrzebują pomocy i dobrej rady. W pouczających przygodach rezolutnej pszczółki wziął również udział zmęczony żuczek, muzykalna pajęczyca oraz pasikonik Filip. Akcenty humorystyczne podkreśliły ciepły charakter opowieści i wywołały uśmiech u najmłodszych widzów oraz ich opiekunów!

Dodano: 2018-09-30 16:47:13


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
W ostatnim tygodniu sierpnia odbywały się zajęcia adaptacyjne. W przedszkolu gościliśmy maluchy wraz z rodzicami. Dzieci przyzwyczajały się do przedszkolnego życia pod okiem wychowawczyń. Brały udział w ciekawych zajęciach oraz spędzały czas na miłej i wesołej zabawie.

       

Dodano: 2018-09-02 15:41:11


WAKACJE W CECYLAKOWIE
Ostatni tydzień wakacji upłynął dzieciom na wesołej zabawie. Wspominaliśmy całe wakacje w Cecylakowie rysując oraz układaliśmy barwne kompozycje z owoców. Wiele radości sprawiła dzieciom wizyta na placu zabaw w Jankowicach oraz wycieczka do Parku Dinozaurów w Rogowie. W piątek odbyła się pożegnalna dyskoteka, a koniec wakacji uczciliśmy lampką dziecięcego szampana.

               

Dodano: 2018-09-02 15:37:10


WAKACJE W CECYLAKOWIE
Przedostatni tydzień sierpnia odbywał się pod hasłem: Dzieło dłutem rzezbione. Dzieci dowiedziały się wszystkiego o rzezbie, a także same mogły rzezbić w przeróżnych materiałach: błocie, mydle, gipsie oraz w artykułach spożywczych. Spędziły też miło czas na pikniku w Klinach oraz przeżyły mnóstwo przygód w Parku Piratów w Kościanie.

       

Dodano: 2018-09-02 15:33:48


WAKACJE W CECYLAKOWIE
Pierwszy tydzień sierpnia upłynął nam na zabawie kreską. W tajniki rysowania wprowadził nas gość specjalny  - grafik pan Witek. Zorganizował on dla dzieci wspaniałe warsztaty z rysunku. Przedszkolaki ozdobiły też szary mur na terenie naszego przedszkola, tworząc barwny mural. Atrakcją tygodnia była wycieczka do teatru Wierzbak, gdzie dzieci obejrzały przedstawienie o Brzydkim Kaczątku oraz szalona zabawa na terenie Frajda Parku.
                 

Dodano: 2018-08-17 19:52:38


WAKACJE W CECYLAKOWIE

Ostatni wakacyjny tydzień lipca odbywał się pod hasłem Eko – sztuka.

Dzieci dowiedziały się jak wykorzystywać śmieci, aby powstało z nich coś nowego i pięknego. W związku z tym odnawiały stare krzesło i robiły zabawki z kartonów. Na zajęciach kulinarnych przygotowały eko – galaretki, wykorzystując butelki plastikowe. Wycieczki, które odbyliśmy przyniosły dzieciom wiele radości. Mogły bawić się do woli na placu zabaw w Poznaniu oraz w Parku Rozrywki Rodzinka w Skórzewie. Na zakończenie tygodnia dzieci rozbijały piniatę pełną słodkości.

              

Dodano: 2018-07-26 00:10:35


WAKACJE W CECYLAKOWIE

Drugi tydzień wakacji upłynął nam pod hasłem: Dzieło Pędzlem Malowane. W tajniki malarstwa wprowadziła dzieci ciocia Patrycja, malarka Anna Perek – Sobierajska oraz pracownicy Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przez cały tydzień dzieci malowały mozaikowy obraz oraz inne indywidualne prace. Atrakcją tygodnia była wycieczka do wioski westernowej Silverado City, gdzie dzieci poznały życie na Dzikim Zachodzie. Nie zabrakło tez wesołej zabawy w ogródku jordanowskim w Poznaniu.

                       


Dodano: 2018-07-07 14:42:28


WAKACJE W CECYLAKOWIE

25 czerwca rozpoczęliśmy wakacje czyli Plenerowy Warsztat Sztuki. Pierwszy tydzień wakacji odbywał się pod hasłem: Nitką Przeplatane. Gościem tygodnia była pani Zyta Kaleta, która opowiedziała dzieciom o tkaninach i gobelinach. Przez cały tydzień dzieci miały okazję pracować na warsztacie tkackim, w rezultacie czego powstały piękne gobeliny. Na zajęciach kulinarnych dzieci robiły kompozycje z makaronu. Atrakcją tygodnia były wycieczki do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach oraz do wioski indiańskiej w Łopuchówku. Na zakończenie dzieci obejrzały film o historii tkactwa. Był to tydzień niesamowitych wrażeń, ale przede wszystkim tydzień sporej wiedzy zdobytej przez przedszkolaki.

 

                         

 

Dodano: 2018-07-01 19:11:16


ZAKOŃCZENIE ROKU

W sobotę, 23 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego we wszystkich grupach. Na imprezę zaproszono rodziców, którzy mieli okazję obejrzeć występy artystyczne swoich pociech. Pożegnaliśmy również dzieci opuszczające nasze przedszkole. W salach na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Nie zabrakło podziękowań dla rodziców i dzieci. W tym dniu w bardzo przyjemnej i rodzinnej atmosferze rodzice wraz ze swoimi dziećmi spędzili czas.


             

Dodano: 2018-07-01 19:08:49


DZIEŃ DZIECKA

 

W czwartek 7 czerwca na parkingu naszego przedszkola odbyła się impreza z okazji Dnia Dziecka, która była prowadzony przez wspaniałych artystów z Filharmonii Pomysłów. Animatorzy przygotowali ciekawe propozycje zabaw, tańców i różnych konkurencji sportowych. Wszyscy bawili się wspaniale przy dźwiękach znanych przebojów. To czwartkowe południe okraszone było przemiłą atmosferą . Dziękujemy aktorom z Filharmonii Pomysłów i dzieciakom za wspólną , niezapomnianą zabawę i zapraszamy za rok.


               

Dodano: 2018-06-10 12:10:56


OLIMPIADA PRZEDSZKOLADA

W piątek 18 maja grupa Śpiewające Nutki brały udział w kolejnej Olimpiadzie Przedszkoladzie na boisku Orlik w Koziegłowach. W imprezie sportowej brały udział wszystkie przedszkola z gminy. Przedsięwzięcie to miało na celu zintegrować placówki przedszkolne oraz pomóc dzieciom w rozwijaniu zainteresowań i umiejętności sportowych. Nasze dzieciaki zgodnie z ideą fair play uczestniczyli w tej sportowej rywalizacji z niezwykłym zaangażowaniem. Dzieci wykazały się wieloma umiejętnościami w zakresie biegania, skakania, zręczności, siły , tańca oraz umiejętności współpracy w zespole. Wszyscy mali zawodnicy otrzymali puchary i medale. Jesteśmy dumni z naszych małych sportowców.

 

       

 

Dodano: 2018-06-10 12:08:00


KONKURS TANECZNY
20 kwietnia dzieci z grupy Mali Artyści wzięły udział w II Przeglądzie Formacji Tanecznych, który odbył się w Gminnym Przedszkolu w Owińskach. Mali tancerze zaprezentowali Poloneza pod kierunkiem Natalii Koczorowskiej. Doskonałe przygotowanie, piękne stroje oraz świetnie dobrana muzyka podobały się jury i publiczności. Po turnieju dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i upominki.

       

Dodano: 2018-04-29 12:50:58


KONKURS PIOSENKI
W czwartek 19 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki. W konkursie wzięło udział ponad 20 dzieci. Celem konkursu było wspieranie najzdolniejszych wokalnie przedszkolaków oraz popularyzowanie piosenek przedszkolnych. Wspaniała publiczność przedszkolaków dodawała wokalistom odwagi.
Jury wyłoniło zwycięzców po długich obradach. Wyróżnienie otrzymali: Mikołaj Strózik i  Tymon Młynarczyk z grupy Śpiewające Nutki oraz Rysiu Mizerny z grupy Tańczące Baletki. Wyłoniono troje dzieci, które będą reprezentowały nasze przedszkole na szczeblu gminnym: Maja Bednarska z grupy Śpiewające Nutki oraz Emma Bestry i Selena Zepeda Merida z grupy Mali Artyści. Wszystkie uczestniczące w konkursie dzieci otrzymały upominki i dyplomy. Laureatom serdecznie gratulujemy sukcesu.

               

Dodano: 2018-04-22 13:18:31


KONKURS RECYTATORSKI
5 kwietnia w naszym przedszkolu odbyły się Eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego.Konkurs przebiegał pod hasłem: Kto ty jesteś - Polak mały.Celem było popularyzowanie twórczości patriotycznej polskich poetów, odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich. Do konkursu przystąpiło ośmioro dzieci. Na tle pięknej dekoracji mali recytatorzy prezentowali wiersze polskich autorów. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje.Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział otrzymali gromkie brawa, dyplomy i upominki. Jury złożone z pani dyrektor i nauczycieli oceniało recytację dzieci biorąc pod uwagę dobór i interpretację utworu, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny. Jednogłośnie wybrano reprezentanta naszego przedszkola na szczeblu gminnym: Lucjana Olczyka z grupy Śpiewające Nutki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy ponownie za rok.

        

Dodano: 2018-04-08 13:52:34


WIELKANOC
29 marca nasi przedszkolacy i ciocie gościli w Nenufar klub w Kościanie. W atmosferze wielkanocnej dzieci uczestniczyły w programie animacyjnym: Zając kontra kurczak czyli wielkanocne potyczki. Sporu między zwierzętami nie udało się rozstrzygnąć, ale wszyscy doskonale się bawili. Każdy miał też okazję ozdobić pisankę, wziąć udział w poszukiwaniu jajek i zabawach ruchowych. Po radosnym spotkaniu z Kurczakiem i Zającem dzieci zjadły uroczyste śniadanie wielkanocne w restauracji na terenie ośrodka. Po powrocie do przedszkola czekała na przedszkolaków słodka niespodzianka od Zajączka.

                  

Dodano: 2018-04-02 17:37:04


WYSTĘP W KOŚCIELE
W poniedziałek 19 marca dzieci z grup Mali Artyści, Śpiewające Nutki oraz Antek z Kolorowych Kredek wzięły udział w uroczystości św. Józefa Oblubieńca NMP, patrona parafii w Kicinie. Po mszy św. dzieci zaprezentowały przedstawienie krótko obrazujące życie św. Józefa.

               

Dodano: 2018-03-25 18:46:08


FERIE
Ferie zimowe w naszym przedszkolu obfitowały w sporo atrakcji. Odwiedziliśmy Fabrykę czekolady, Plac Zabaw, Palmiarnię i Teatr Animacji. Gościliśmy pilota samolotów pasażerskich i tancerkę flamenco. Czasem nasza sala zamieniała się w salę kinową, gdzie oglądaliśmy piękne bajki i jedliśmy popcorn. Głównym celem tegorocznych ferii zimowych była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego przedszkolaka miał zagościć uśmiech.

                       

Dodano: 2018-02-25 21:00:42


KONCERT W SZKOLE KATEDRALNEJ
7 lutego dzieci z najstarszych grup uczestniczyły w koncercie, podczas którego wystąpili uczniowie Katedralnej Szkoły Muzycznej. Przedszkolaki z wielką uwagą i zaciekawieniem oglądały swoich starszych kolegów prezentujących swoje talenty aktorskie, wokalne i muzyczne. Dzieci zwiedziły również szkołę i spotkały się z koleżankami i kolegami, którzy chodzili do naszego przedszkola.

       

Dodano: 2018-02-11 15:43:28


BAL W KRAINIE SLODYCZY
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i słodkości - w takiej aurze bawiły się dzieci podczas balu W Krainie Słodyczy 25 stycznia. Zabawę prowadziły animatorki z Filharmonii Pomysłów, które zadbały o to, aby dzieci ani przez chwilę się nie nudziły. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Nie zabrakło też słodkich przekąsek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy Filharmonii Pomysłów za przygotowanie super imprezy.

                 

Fot. R. Galowski

Dodano: 2018-01-28 14:14:07


JASEŁKA
14 stycznia nasze przedszkole wystawiło jubileuszowe jasełka.W tym roku było to przedstawienie: Dzieciąteczko Maleńkie nawiązujące do historii św. Cecylii, polskiej wigilii oraz tradycyjnych jasełek.Po raz pierwszy na scenie wystąpili wszyscy pracownicy przedszkola, wcielając się w różne role. Jasełka odbyły się w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach pod patronatem Gminy Czerwonak, Akwenu i Sokoła. W przedstawieniu wzięły udział wszystkie dzieci oraz chętni rodzice.Jako królowie wystąpili rodzice i nauczyciele z Meksyku, Ukrainy, Węgier oraz Nigerii. Dzięki temu przedstawienie było wyjątkowe, pełne śpiewu i tańca. Aktorzy z dużym zaangażowaniem odegrali swoje role. Piękne stroje,pastorałki,oraz scenografia nadała temu widowisku uroczysty i niepowtarzalny klimat. Naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt gminy oraz liczni goście. Jasełka podobały się widzom czego dowodem były owacje na stojąco. Na zakończenie pani dyrektor Ewa Piotrowska podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie jasełek.


                                                 

Fot. R. Galowski

Dodano: 2018-01-21 17:17:49


WIGILIA
Czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólnie kolędowały, dzieliły się opłatkiem, obejrzały wigilijne przedstawienie, składały sobie życzenia oraz zjadły wigilijny obiad. Oczywiście nie zabrakło prezentów pod choinką, które zostawił Gwiazdor dzień wcześniej. Dzieci wysłuchały tez koncertu kolęd w wykonaniu naszych małych pianistów.

                     

Dodano: 2018-01-02 16:30:48


| 2019 | | 2018 | | 2017 | | 2016 | | 2015 | | 2014 | | 2013 | | 2012 | | 2011 |
© Copyright Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii
created by mobime studio