KAPISO

Dr KAROLINA PIOTROWSKA-SOBCZAK

Dr KAROLINA PIOTROWSKA-SOBCZAK założycielka Chóru Dominikantes w Poznaniu, z którym zdobyła wiele nagród i wyróżnień, w tym nagród dla najlepszego dyrygenta, przyznanych na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Praskie Vánoce” w Pradze i Międzynarodowym Konkursie w Linzu.

Była inicjatorką Dominikańskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej „Na dobry początek” (3 edycje), Spotkań Chórów Akademickich Miasta Poznania (5 edycji), Studium Chorału Gregoriańskiego. W latach 2002-2017 roku prowadziła dziewczęca liturgiczną Scholę Cantorum „Gultovienses” w kościele parafialnym w Gułtowach. W 2003 roku utworzyła Zespół Muzyki Dawnej „Liquescentes”, z którym zajmuje się wykonywaniem głównie chorału gregoriańskiego, ale i wczesnych utworów wielogłosowych. Wraz z tym zespołem stale współpracuje z benedyktyńskim ośrodkiem liturgicznym w Triors we Francji a od 2013 r. współprowadzi Szkołę Świętego Benedykta.

Wspólnie z „Liquescentes” nagrała 5 płyt CD, w tym „Veni Sancte Spiritus” pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia. W 2010 roku założyła Kiciński Chór Kameralny „Arsis”. Od 2012 r. prowadzi Dziewczęcy Chór Gimnazjum Katedralnego w Poznaniu, z którym pod nazwą KOSY zdobyła Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w ramach Grand Prix Polskiej Chóralistyki 2019 r.

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygowania prof. Janusza Dzięcioła, jak również Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego i Podyplomowego Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2001 roku ukończyła dwuletnie studia uzupełniające w zakresie prowadzenia zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych (Ergänzungsstudien-Chordirigentur) na Hochschule der Künste w Berlinie, w klasie prof. Uwe Gronostay’a. Członek Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, Polskiej Federacji „Pueri Cantores” (wiceprezydent w latach 2014-2018). W latach 2014-2017 była członkiem zarządu głównego Federacji „Caecilianum”.