You are currently viewing Międzypokoleniowe Widowisko Jasełkowe „Ach, co za noc”!

Międzypokoleniowe Widowisko Jasełkowe „Ach, co za noc”!

22 stycznia swoją premierę miały gminne jasełka. Ale nazwanie niedzielnego wydarzenia jasełkami to stanowczo za mało! Niemal 170 aktorów, w tym cztery chóry, owieczki – dzieci, człowiek-gwiazda i diablice tańczące do muzyki rozrywkowej. Widowisko zachwyciło zarówno małych, jak i dużych odbiorców. Publiczność wypełniła salę po brzegi!

Wydarzenie objęte patronatem honorowym wójta gminy Czerwonak to efekt ciężkiej pracy wszystkich grup i zespołów zaangażowanych w realizację. W widowisku udział wzięły zarówno dzieci, jak i seniorzy, zaśpiewały dziewczęta ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla dzieci Niewidomych w Owińsakch, zagrały przedszkolaki z dwóch gminnych przedszkoli – publicznego i niepublicznego, wystąpili rodzice, nauczyciele, cztery chóry oraz podopieczni Fundacji „Pora na nas”.
Koordynację nad projektem objęło Niepubliczne Przedszkole Artystyczne im. św. Cecylii w Kicinie. Za reżyserię i scenariusz odpowiadały panie: Ewa Włodarczak oraz Karolina Strzelczyk.
Widowisko było ucztą zarówno dla oczu, jak i uszu – uwagę przykuwały dekoracje i rekwizyty oraz szczegółowe stroje ale przede wszystkim dopracowana choreografia wraz z występem baletowym. Oprawę muzyczną uświetniły występy aż czterech chórów: rodziców i seniorów, Kicińskiego Chóru Kameralnego działającego pod egidą Gminnego Ośrodka Kultury Sokół, chóru Małe Paradiso Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Poznaniu oraz chóru Kosy Fundacji Rozwoju Miasta Poznania pod dyrygenturą Karoliny Piotrowskiej – Sobczak. Publiczność zachwyciło również wykonanie kolędy „Cicha noc” przez podopieczne ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla dzieci Niewidomych w Owińskach.
Wójt gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak w podziękowaniu zaznaczył, że widowisko było źródłem wielu wzruszeń a zarazem jest przykładem, promowanego ostatnimi czasy w gminie Czerwonak hasła: CZERWONAK ŁĄCZY.

Dodaj komentarz